Δράση σε Α΄ και Β΄ΕΠΣΛ…
Δράση σε Α΄ και Β΄ΕΠΣΛ…
Δράση για το πρωτάθλημα της Α΄και Β΄ΕΠΣΛ με εξ’ αναβολής αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα αύριο Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου στις 15:30.
Και πιο συγκεκριμένα για το πρωτάθλημα της μεγάλης τοπικής κατηγορίας η ουραγός Αστραπή Νέας Πολιτείας θα φιλοξενήσει τον φιλόδοξο Οικονόμο Τσαριτσάνης στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ. Καρακώστας με βοηθούς τους κ.κ. Ρουπέλα και Κοτούμπα Δ.
Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 39-16 47
2. Τσαριτσάνη 44-16 44
3. Σμόλικας 29-13 39
4. Αργυροπούλι 25-20 37
5. Π.Ο.Ε 29-16 36
6. Αμυγδαλέα 29-21 34
7. Συκούριο 26-24 33
8. Δαμασιακός 23-23 28
9. Λάρισα 2012 21-16 28
10. Δωτιέας Αγιάς 22-24 27
11. Τύρναβος 25-30 23
12.Δήμητρα Γιάννουλης 18-24 23
13. Βούναινα 25-42 22
14. Φαλανιακός 21-29 20
15. Βλαχογιάννι 16-38 18
16. Νέα Πολιτεία 15-54 5
*Νέα Πολιτεία και Τσαριτσάνη έχουν ένα ματς λιγότερο
Β΄ΕΠΣΛ
Πέντε σημαντικές αναμετρήσεις και στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΠΣΛ θα διεξαχθούν αύριο και έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
1ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-12η αγωνιστική)
Αναγέννηση Φαρσάλων-Χαραυγή (Νατσιούλας, Γούλας, Τσακνάκη)
Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Παναγροτικός Νίκαιας 49-10 39
2. Προμηθέας 33-8 37
3. Ιπποκράτης 31-14 32
4. Βαμβακού 31-16 27
5. Αναγέννηση Φ. 24-16 25
6. Ανθούπολη 19-18 23
7. Ραχούλα 29-25 22
8. Υπέρεια 29-26 20
9. Δίλοφος 15-21 18
10. Ζάππειο 27-33 15
11. Ναρθάκι 16-27 14
12. Μάνδρα 15-30 12
13. Χαραυγή 13-43 4
14. Ακαδημία Φ. 14-56 3
*Αναγέννηση Φ. και Χαραυγή έχουν ένα ματς λιγότερο
2ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-15η αγωνιστική)
Τοξότης-Πανιώνιος (Παλαμίδας, Ακρίβος, Τέγος Α.)
Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 50-5 40
2. Μεσοχώρι 36-18 33
3. Λαρισαϊκός 36-14 33
4. Πανιώνιος 34-11 27
5. Δρυμός 32-26 23
6. Ροδιακός 35-26 21
7. Συκέα 20-37 19
8. Τοξότης 23-30 18
9. Βαλανίδα 15-23 18
10. Πλατανούλια 22-30 17
11. Δολιχιακός 22-40 15
12. Ευαγγελισμός 27-43 12
13. Καρυά 17-41 9
14. Δένδρα 9-32 7
3ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-16η αγωνιστική)
Κουλούρι-Πελασγιώτιδα (Διαμάντης Χ., Τσιτσιρίκας, Πάλλας)
Στόμιο- Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος (Γρηγοριάδης, Καραθάνος, Κουιμτζής)
Σ.Σ. Ραψάνης-Ανάβρα (22/2, 15:30, Σάρρος, Δήμου, Μακρής)
Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Ανάβρα 53-8 38
2. Πυργετός 32-10 34
3. Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 37-13 33
4. Μαρμαρίνη 24-20 27
5. Πουρνάρι 20-22 24
6. Κουλούρι 20-20 24
7. Σ.Σ. Ραψάνης 27-22 23
8. Πελασγιώτιδα 20-13 22
9. Νέο Περιβόλι 20-46 15
10. Χειμάδι 17-32 14
11. Στόμιο 24-36 14
12. Παραπόταμος 16-40 12
13. Ομορφοχώρι 14-30 11
14. Γλαύκη 16-39 8
*Η Γλαύκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο
Τελευταία
- Αρκούσε ένα δίλεπτο για τον Δωτιέα…
- Λύτρωση… με Χατζησαββίδη
- Έβαλε τις βάσεις από το α΄μέρος ο Δαμασιακός…
- Ισοπαλία στην Αμπελιά…
- Είχε κέφια ο Παλάσιος…
- …με ανατροπή το Μαυροβούνι
- Καθάρισε… και πάλι ο «Πάρα»
- Τετράστερος… ο Ηρακλής Λάρισας!
- Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣΛ…
- Νίκες για Μύτικα και Δευκαλίωνα…