Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας-ΑΣ Μετέωρα 3-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός 0-5
Θησέας Αγριάς-Αλμυρός 1-0
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Δίας Δίου 5-1
ΑΕ Καρίτσας-Ποταμιά 5-0
Αταλάντη-Διαγόρας Στεφ. 2-1
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Πιερικός 14-1 19
2. Σέλλανα 10-5 16
3. Ηρακλής Λάρισας 11-10 16
4. Θησέας Αγριάς 15-7 16
5. Καρίτσα 17-6 15
6. Αταλάντη 11-11 13
7. Ατρόμητος Παλαμά 7-6 10
8. Αλμυρός 6-8 8
9. Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-9 8
10. Μετέωρα 6-10 7
11. Δίας 7-19 7
12. Διγενής Νεοχωρίου 13-12 7
13. Διαγόρας Στεφανοβικείου 5-10 6
14. Ποταμιά 4-18 2
Επόμενη αγωνιστική (17/11, 15:00)
ΑΣ Μετέωρα-Πιερικός
Αλμυρός-Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Δίας Δίου-Θησέας Αγριάς
Ποταμιά-Ατρόμητος Παλαμά
Διαγόρας Στεφ.-Διγενής Νεοχωρίου
ΑΕ Καρίτσας-Αταλάντη
DETOX-Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Φαλανιακός-Αργυροπούλι 4-0
Αβέρωφ-Λάρισα 2012 1-2
Αμπελιά-Αχιλλέας Φ. 0-2
ΠΟ Ελασσόνας-Κιλελέρ 5-1
Μαυροβούνι-Σμόλικας 1-0
Δαμασιακός-Δωτιέας Αγιάς 0-2
Αμπελωνιακός-Μακρυχώρι 0-2
Βλαχογιάννι-Τύρναβος 1-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Μακρυχώρι 23-4 23
2. Π.Ο.Ε 27-6 21
3. Φαλανιακός 22-5 21
4. Δωτιέας Αγιάς 17-3 18
5. Κιλελέρ 6-10 14
6. Τύρναβος 11-7 14
7. Σμόλικας 14-8 13
8. Λάρισα 2012 8-24 11
9. Αμπελιά 16-16 11
10. Αργυροπούλι 7-21 10
11. Αβέρωφ 8-12 9
12. Μαυροβούνι 7-8 9
13. Βλαχογιάννι 6-15 9
14. Αχιλλέας Φ. 6-18 5
15. Δαμασιακός 7-15 5
16. Αμπελωνιακός 6-19 4
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 16/11, 15:00)
Αμπελωνιακός-Βλαχογιάννι
Μακρυχώρι-Αβέρωφ
Αργυροπούλι-Αμπελιά
Λάρισα 2012-ΠΟ Ελασσόνας
Αχιλλέας Φ.-Μαυροβούνι
Κιλελέρ-Δαμασιακός
Σμόλικας-Δωτιέας Αγιάς
Τύρναβος-Φαλανιακός (Κυριακή 17/11, 15:00)
Α1 ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Αιγάνη-Συκούριο 2-0
Ακαδημία Τυρν.-Δένδρα 0-1
Δήμητρα Γιάνν.-ΣΣ Ραψάνης 2-0
Πανιώνιος-Πελασγιώτιδα 1-2
Βερδικούσια-Μελιβοία 1-0
Κουλούρι-Γόννοι 0-6
Δρυμός-Μαρμαρίνη 3-0
Ιπποκράτης-Βαλανίδα 4-1
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Γόννοι 22-3 19
2. Δένδρα 17-8 19
3. Δήμητρα Γιάννουλης 15-4 18
4. Δρυμός 12-9 14
5. Πελασγιώτιδα 10-7 13
6. Κουλούρι 11-16 13
7. Πανιώνιος 11-11 10
8. Βαλανίδα 9-15 10
9. Βερδικούσια 9-13 9
10. Ακαδημία Τυρνάβου 9-13 8
11. Συκούριο 13-12 8
12. Μελιβοία 13-16 8
13. Ιπποκράτης 10-10 7
14. Μαρμαρίνη 6-11 6
15. Αιγάνη 10-16 5
16. Σ.Σ. Ραψάνης6-19 3
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/11, 15:00)
Συκούριο-Δένδρα
Πελασγιώτιδα-Ακαδημία Τυρν.
Μελιβοία-Δήμητρα Γιάνν.
Γόννοι-Πανιώνιος
Μαρμαρίνη-Βερδικούσια
Βαλανίδα-Κουλούρι
Ιπποκράτης-Δρυμός
Σ.Σ. Ραψάνης-Αιγάνη (Σάββατο 16/11, 15:00)
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Παναγροτικός-Μελισσοχώρι 1-2
Ραχούλα-Προμηθέας 4-0
Υπέρεια-Βούναινα 3-3
Γλαύκη-Γαλήνη 0-2
Νέα Πολιτεία-Αναγέννηση Φ. 3-3
Πύρρος-Λαρισαϊκός 3-3
Ναρθάκι-Αγ. Ανάργυροι 2-2
Ελευθεραί-Βαμβακού 2-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ραχούλα 13-5 17
2. Ελευθεραί 11-4 17
3. Βούναινα 18-9 16
4. Παναγροτικός 17-13 15
5. Πύρρος 12-8 15
6. Άγιοι Ανάργυροι 11-8 14
7. Υπέρεια 18-14 14
8. Βαμβακού 14-11 13
9. Νέα Πολιτεία 15-10 12
10. Μελισσοχώρι 13-13 11
11. Γλαύκη 8-12 7
12. Γαλήνη 6-15 6
13. Αναγέννηση Φ. 7-12 6
14. Ναρθάκι 8-15 6
15. Λαρισαϊκός 7-17 4
16. Προμηθέας 2-14 3
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/11, 15:00)
Μελισσοχώρι-Προμηθέας
Βούναινα-Παναγροτικός
Γαλήνη-Ραχούλα
Αναγέννηση Φ.-Υπέρεια
Λαρισαϊκός-Γλαύκη
Αγ. Ανάργυροι-Νέα Πολιτεία
Βαμβακού-Πύρρος
Ελευθεραί-Ναρθάκι
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μεγάλο Ελ/χωρι-Ευαγγελισμός 0-3
Μύτικας-Μαρίνος Αντύπας 3-2
Στεφαν./Γαλαν.-Δασοχώρι 0-1
Χαραυγή-Συκέα α.α. 0-3
Πλατανούλια-Ροδιακός 2-1
Α.Π. Ελασσόνας-Καρυά (αναβολή)
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Πλατανούλια 11-1 13
2. Συκέα 12-5 11
3. Ευαγγελισμός 9-3 10
4. Μύτικας Καλυβίων 10-12 9
5. Ροδιακός 10-5 8
6. Α.Π. Ελασσόνας 5-5 7
7. Καρυά 12-9 7
8. Μεγάλο Ελ/χωρι 4-8 7
9. Δασοχώρι 7-6 7
10. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 5-7 3
11. Μαρίνος Αντύπας 3-12 0
* Η Χαραυγή έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
*Α.Π. Ελασσόνας και Καρυά έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/11, 15:00)
Μύτικας-Θύελλα Μεγ. Ελ.
Ευαγγελισμός-Στεφαν./Γαλαν.
Μαρίνος Αντύπας-Χαραυγή α.α. 3-0
Δασοχώρι-Πλατανούλια (Σάββατο 16/11, 15:00)
Συκέα-ΑΠ Ελασσόνας
Ροδιακός-Καρυά
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Χάλκη-Ν. Περιβόλι 6-0
Στόμιο-Ανθούπολη 1-5
Τοξότης-Αμπελόκηποι 0-0
Ομορφοχώρι-Ελάτεια 1-2
Αναγ. Πυργετού-Καλοχώρι 2-5
Λάρισα 88-Αετόλοφος 2-1
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Χάλκη 18-4 13
2. Καλοχώρι 18-9 12
3. Πυργετός 9-8 10
4. Ανθούπολη 14-6 9
5. Ελάτεια 10-13 9
6. Αμπελόκηποι 6-6 6
7. Τοξότης 4-7 5
8. Λάρισα ’88 5-9 4
9. Ομορφοχώρι 6-9 3
10. Νέο Περιβόλι 7-17 3
11. Στόμιο 6-9 2
12. Αετόλοφος 4-11 1
*Το Στόμιο ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 16/11, 15:00)
Στόμιο-Ηρακλής Χάλκης
Ν. Περιβόλι-Τοξότης (Κυριακή 17/11, 15:00)
Ανθούπολη-Ομορφοχώρι
Αμπελόκηποι-Αναγ. Πυργετού
Ελάτεια-Λάρισα 88
Καλοχώρι-Αετόλοφος
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Χαλκιάδες-Ζάππειο 2-1
Ακαδ. Αχιλλέως-Διογένης 1-1
Βασιλί-Μυραϊκός 6-0
Μάνδρα-Κρήνη 0-1
Σταυρός-Ομόνοια 2-5
Νεάπολη-Κουτσόχερο 1-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Χαλκιάδες 21-1 15
2. Νεάπολη 21-1 15
3. Φορτούνα Κουτσοχέρου 15-3 12
4. Κρήνη 10-12 9
5. Ομόνοια 12-8 8
6. Βασιλί 11-2 8
7. Μάνδρα 7-4 7
8. Ζάππειο 3-8 4
9. Διογένης 9-12 4
10. Ακαδημία Φαρσάλων 5-13 4
11. Μυραϊκός 2-27 0
12. Σταυρός 2-27 0
*Ο Σταυρός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 16/11, 15:00)
Ακαδ. Αχιλλέως-Χαλκιάδες
Ζάππειο-Βασιλί
Διογένης-Μάνδρα
Μυραϊκός-Σταυρός
Κρήνη-Νεάπολη
Ομόνοια-Κουτσόχερο
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…