15 Οκτώβριος 2018

Πάλι καλά που ήταν και ο Ανδρώνης!

Προβολές: 2408

alt

Χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Θάνος Ανδρώνης στην εκπνοή του αγώνα, ο Λαρισαϊκός γλίτωσε από τα χειρότερα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον αξιόμαχο Αετόλοφο το οποίο έληξε ισόπαλο με 1-1.

alt

Παιχνίδι αμφίρροπο από τα πρώτα λεπτά, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στο α΄μέρος, παίρνοντας μάλιστα την πρωτοπορία στο σκορ στο 35΄με τον Ανδρέου κάνοντας το 0-1.

alt

Όμως στην επανάληψη οι «πράσινοι» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, πίεσαν για να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες και τελικά λυτρώθηκαν… στο φινάλε.

alt

ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Γ. Χατζής): Πατέτσος, Μικερτζής Δ., Βασιλείου, Ματζώνης (30′ λ.τ. Ανδρώνης), Ακρίβος, Μανωλόπουλος (46′ Καζατζής), Φωκαΐδης, Μπουζώνας, Τσιρογιάννης, Κωνσταντάς, Μικερτζής Β. (46′ Μανώλης).

alt

ΑΕΤΟΛΟΦΟΣ (Χ. Ηλιάδης): Φιλίππου, Ανδρέου, Καραντώνης, Λάχο Ν., Ηλιάδης Στ., Σταμούλης, Στεφανούλης, Τζουβάρας Ηλ., Τζιούρας (80′ Τσάπος), Χαλκιάς (46′ Λάχο Αλ.), Κασίδας (85′ Τζουβάρας Ι.).