18 Μάρτιος 2019

Πρωινή τεσσάρα για τη Γαλήνη…

Προβολές: 1695

alt

Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε ο Απόλλωνας Γαλήνης από την έδρα του Αετόλοφου καθώς συνέτριψε την τοπική ομάδα με το ευρύ 4-1 και έκανε ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της ανόδου.

Οι «πορτοκαλί» του Περικλή Τσεκούρα άφησαν πίσω τους την ήττα από τον Λαρισαϊκό, ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και στο 30΄ο Δημήτρης Καββαδίας με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κυριακόπουλος μετά από έξοχη ατομική ενέργεια και πλασέ πέτυχε το 0-2.

Λίγο πριν τελειώσει το α΄μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο ματς μειώνοντας σε 1-2 αλλά με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Γκέκας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Χαλιαμούρδας.

ΓΑΛΗΝΗ (Π. Τσεκούρας): Σβάρνας, Καψαλός, Κουρέτσος, Γκουντουμάνης, Ζυγογιώργος, Κυριακόπουλος, Κουτσιανικούλης, Περδικούλης, Γκαραβέλης, Χαλιαμούρδας, Καββαδίας.

Έπαιξαν και οι: Γκέκας, Κατσιούλης, Ντούλια, Μακρής.