.:: Larisa Goal ::. Μεγαλώνει το ενδιαφέρον στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”
.
alt

alt

alt

alt

Περιφερειακό -
20 Φεβρουάριος 2018

Μεγαλώνει το ενδιαφέρον στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”

Προβολές: 1038

alt

Μεγαλώνει το ενδιαφέρον στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”

Όσο περνάει ο καιρός και το ενδιαφέρον μεγαλώνει στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα «Επιλογές», με τους «μικρούς» να προσφέρουν και πάλι δυνατές συγκινήσεις στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε εφηβικό-προπαιδικό).

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Νίκη Μιχαήλ 3-2

Ακαδημία Τυρνάβου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (24/2, 10:00)

Αμπελωνιακός – Δαμασιακός/Βλαχογιάννι (24/2, 10:00)


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Τυρνάβου 15-0 21

2. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 19-15 17

3. Ατρόμητοι/Θύελλα 19-14 10

4. Νίκη/Μιχαήλ 14-15 8

5. Δαμασιακός/Βλαχογιάννι 13-23 7

6. Αμπελωνιακός 4-17 0


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αστραπή Ν. Πολιτείας - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση (24/2, 10:00)

Μακρυχώρι-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (24/2, 10:00)

ΑΕΛ- Λαρισαϊκός (24/2, 10:00)


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ 34-4 16

2. Ακαδ.Πλίτση-Ομόνοια 16-11 16

3. Νέα Πολιτεία 23-7 13

4. Λαρισαϊκός 11-9 9

5. Μακρυχώρι 7-31 4

6. Μπαράζ/Πηνειός 6-34 3

7. Γαλήνη 0-6 0


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ανθούπολη – Διογένης 4-1

Τοξότης Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας 1-2

Αβέρωφ - Ηρακλής Λάρισας 3-0

Ρεπό: Πελασγιώτιδα


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Ανθούπολη 18-13 15

2. Αβέρωφ 13-6 14

3. Παναγροτικός Νίκαιας 16-10 13

4. Ηρακλής Λάρισας 9-9 11

5.Τοξότης 13-9 10

6. Διογένης 10-17 7

7. Πελασγιώτιδα 9-21 0


4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης-Αργυροπούλι (24/2, 10:00)

Ροδιακός-Τύρναβος α.α. 0-3

Μελιβοία-Σμόλικας (25/2, 10:30)


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Τύρναβος 2005 19-11 18

2. Σμόλικας 35-9 16

3. Μελιβοία 13-8 12

4. Αργυροπούλι 16-16 9

5. Πανιώνιος 13-20 7

*Ο Ροδιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Νίκη Μιχαήλ 0-1

Ακαδημία Τυρνάβου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (24/2, 12:00)

Αμπελωνιακός – Δαμασιακός α.α. 0-3


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Νίκη/Μιχαήλ 36-4 24

2. Ακαδημία Ελασσόνας / Π.Ο.Ε 18-7 16

3. Ατρόμητοι/Θύελλα 31-10 12

4. Ακαδημία Τυρνάβου 14-21 10

5. Δαμασιακός 6-39 6

*Ο Αμπελωνιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αστραπή Ν. Πολιτείας - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση (24/2, 12:00)

Μακρυχώρι-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (24/2, 12:00)

ΑΕΛ- Λαρισαϊκός (24/2, 12:00)


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Νέα Πολιτεία 11-2 18

2. ΑΕΛ 37-2 16

3. Μπαράζ/Πηνειός 15-4 13

4. Λαρισαϊκός 6-13 6

5. Μακρυχώρι 4-32 4

6. Ακαδ. Πλίτση-Ομόνοια 4-21 4

*Η Γαλήνη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ανθούπολη – Διογένης 1-0

Τοξότης Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας 3-1

Αβέρωφ - Ηρακλής Λάρισας 1-0

Ρεπό: Πελασγιώτιδα


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 25-2 16

2. Πελασγιώτιδα 19-3 15

3. Αβέρωφ 9-6 12

4. Ανθούπολη 7-11 9

5. Διογένης 6-9 7

6. Τοξότης 7-24 6

7. Παναγροτικός Νίκαιας 5-23 6


4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Δόξα Βλαχογιαννίου 1-0

Ακαδημία Τυρνάβου (2) – Δολιχιακός (24/2, 12:00)

Τσαριτσάνη-Βερδικούσια (24/2, 12:00)


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Τυρνάβου (2) 24-7 18

2. Τσαριτσάνη 20-8 14

3. Βλαχογιάννι 20-10 13

4. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 11-8 11

5. Δολιχιακός 5-23 4

6. Βερδικούσια 1-25 0


5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Φαλανιακός - Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) 5-0

Νίκη/Μιχαήλ (2) - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 0-3

Απόλλων Λάρισας (2) - Αμπελόκηποι (2) 1-0

Ακαδημία Ολύμπικ (2) - Δήμητρα Γιάννουλης (2) 3-0


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Φαλανιακός 34-10 22

2. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 39-8 21

3. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 29-15 13

4. Απόλλων Λάρισας (2) 12-13 13

5. Νίκη/Μιχαήλ 14-23 7

6. Δήμητρα Γιάννουλης (2) 9-35 5

7. Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) 8-23 5

8. Αμπελόκηποι 1-19 2


6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ατρόμητοι/Θύελλα (3) -Αβέρωφ (2) 1-1

Δήμητρα Γιάννουλης – ΑΕΛ (2) 1-0

Πελασγιώτιδα (2) – Ακαδημία Ολύμπικ (3) 2-1

Ηρακλής Λάρισας (2) - Απόλλων Λάρισας (3) 1-0


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Δήμητρα Γιάννουλης 28-5 21

2. ΑΕΛ (2) 33-5 21

3. Ατρόμητοι/Θύελλα (3) 26-17 14

4. Αβέρωφ (2) 14-15 12

5. Ακαδημία Ολύμπικ (3) 22-21 10

6. Ηρακλής Λάρισας (2) 17-27 9

7. Πελασγιώτιδα (2) 2-33 3


7ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αχιλλέας Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως α.α. 3-0

Αμπελόκηποι (1) – Ακαδημία Ολύμπικ Ακαδημία 0-1

Νέα Πολιτεία (2) - Απόλλων Λάρισας 0-7


Ρεπό: Προμηθέας

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Αμπελόκηποι 19-3 18

2. Ακαδημία Ολύμπικ 16-5 13

3. Αχιλλέας Φαρσάλων 13-3 13

4. Απόλλων Λάρισας 18-5 12

5. Προμηθέας 8-14 7

6. Νέα Πολιτεία (2) 3-26 3

*Η Ακαδημία Αχιλλέως έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μελισσοχώρι-Καλοχώρι (24/2, 10:30)

Γόννοι-Λέοντες Αρμενίου (24/2, 10:30)

Δωτιέας Αγιάς - Κίσσαβος Συκουρίου (24/2, 10:30)


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Συκούριο 20-4 17

2. Μελισσοχώρι 15-11 15

3. Γόννοι 15-8 12

4. Λέοντες Αρμενίου 10-13 8

5. Δωτιέας Αγιάς 9-12 5

6. Καλοχώρι 4-25 1

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt