Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Δίας Δίου – Ατρόμητος Παλαμά 0-1
ΠΟ Ελασσόνας – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2
ΠΟ Φήκης – Αετός Μακρυχωρίου 1-3
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΣ Μετέωρα 1-0
Ηρακλής Λάρισας – Μακεδονικός Φούφα (αναβολή)
ΑΟ Σελλάνων – Ερμής Αμυνταίου 3-0
ΑΕ Καρίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0
Ρεπό: Κοζάνη
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Εθνικός Νέο Κεραμιδίου 4-0 6
2. Σέλλανα 4-0 6
3. Καρίτσα 4-0 6
4. Αναγέννηση Καρδίτσας 4-2 4
5. Ατρόμητος Παλαμά 2-1 4
6. Αετός Μακρυχωρίου 3-1 4
7. Τσαριτσάνη 2-4 3
8. Π.Ο.Ε 3-3 2
9. Ηρακλής Λάρισας 0-0 1
10. Ερμής Αμυνταίου 1-5 0
11. Μακεδονικός Φούφα 0-1 0
12. Μετέωρα 0-2 0
13. Φήκη 1-5 0
14. Κοζάνη 0-3 0
15. Δίας Δίου 0-1 0
* Ηρακλής Λάρισας και Μακεδονικός Φούφα έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Τετάρτη 21/10, 16:00)
Ατρ. Παλαμά – Αναγέννηση Καρδίτσας
Κοζάνη – Δίας Δίου
Αετός Μακρυχωρίου – ΠΟ Ελασσόνας
Μακεδονικός Φούφα – ΠΟ Φήκης
Ερμής Αμυνταίου – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας
Ρεπό: ΑΣ Μετέωρα
DETOX-Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Νέα Πολιτεία 1-0
Σμόλικας-Δήμητρα Γιάνν. 0-1
Μαυροβούνι-Αβέρωφ 1-0
Κιλελέρ-Αργυροπούλι 1-3
Βλαχογιάννι-Πύρρος 3-4
Γόννοι-Φαλανιακός 0-2
Αμπελωνιακός-Παναγροτικός 1-1
Δαμασιακός-Αμπελιά 1-0
Αχιλλέας Φ.-Τύρναβος α.α. 3-0
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Δωτιέας Αγιάς 9-0 12
2. Φαλανιακός 15-5 10
3. Αχιλλέας Φ. 10-1 10
4. Δαμασιακός 6-3 10
5. Δήμητρα Γιάννουλης 5-3 9
6. Παναγροτικός Νίκαιας 9-9 7
7. Αμπελωνιακός 5-3 7
8. Μαυροβούνι 5-4 7
9. Αργυροπούλι 12-7 6
10. Πύρρος 7-12 6
11. Νέα Πολιτεία 5-5 5
12. Κιλελέρ 4-5 4
13. Βλαχογιάννι 7-9 4
14. Σμόλικας 3-5 3
15. Αβέρωφ 2-5 1
16. Αμπελιά 3-6 1
17. Γόννοι 2-16 0
*Ο Τύρναβος έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 25/10, 16:00)
Δήμητρα Γιάνν.-Αχιλλέας Φ.
Αβέρωφ-Δωτιέας Αγιάς
Αργυροπούλι-Σμόλικας
Πύρρος-Μαυροβούνι
Φαλανιακός-Κιλελέρ
Παναγροτικός-Βλαχογιάννι
Αμπελιά-Γόννοι
Δαμασιακός-Αμπελωνιακός
Τύρναβος-Νέα Πολιτεία α.α. 0-3
Α1 ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα:
Νεάπολη-Πλατανούλια 3-0
Λαρισαϊκός-Βερδικούσια 2-0
Βαλανίδα –Δένδρα 3-1
Ακαδημία Τυρνάβου-Ιπποκράτης 0-1
Ευαγγελισμός-Δρυμός 0-0
Δασοχώρι-Ροδιακός 3-3
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Λαρισαϊκός 4-1 7
2. Βερδικούσια 6-2 6
3. Δασοχώρι 9-7 5
4. Δρυμός 4-3 5
5. Ακαδημία Τυρνάβου 7-7 4
6. Δένδρα 5-5 4
7. Βαλανίδα 7-6 4
8. Νεάπολη 4-5 4
9. Ροδιακός 8-8 3
10. Ιπποκράτης 1-3 3
11. Πλατανούλια 2-7 1
12. Ευαγγελισμός 4-7 1
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 25/10, 16:00)
Λαρισαϊκός-Νεάπολη
Πλατανούλια -Βαλανίδα
Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρνάβου
Δένδρα-Ευαγγελισμός
Ιπποκράτης-Δασοχώρι
Ροδιακός-Δρυμός
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα:
Συκούριο-Καλοχώρι 3-2
Γλαύκη-Αιγάνη 0-0
Μελιβοία-Ηρακλής Χάλκης 1-2
Προμηθέας-Μελισσοχώρι 0-3
Γαλήνη-Πανιώνιος 3-0
Πυργετός-Μαρμαρίνη 4-3
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Γαλήνη 9-2 9
2. Συκούριο 5-2 9
3. Πανιώνιος 2-3 6
4. Γλαύκη 4-3 5
5. Αιγάνη 2-2 4
6. Μελισσοχώρι 4-2 4
7. Μελιβοία 3-4 3
8. Μαρμαρίνη 7-8 3
9. Πυργετός 6-8 3
10. Χάλκη 2-2 3
11. Προμηθέας 1-7 0
12. Καλοχώρι 2-4 0
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 24/10, 16:00)
Γλαύκη-Συκούριο
Καλοχώρι-Μελιβοία
Αιγάνη-Προμηθέας
Χάλκη-Γαλήνη
Μελισσοχώρι-Πυργετός
Μαρμαρίνη-Πανιώνιος
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Ραχούλα-Αναγέννηση Φαρσάλων 6-1
Βούναινα-Υπέρεια α.α. 0-3
Πελασγιώτιδα-Χαλκιάδες 2-0
Άγιοι Ανάργυροι-Μάνδρα 1-3
Ανθούπολη-Ναρθάκι 2-2
Ελευθεραί- Φορτούνα Κουτσοχέρου 3-1
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ελευθεραί 7-1 7
2. Πελασγιώτιδα 4-1 7
3. Μάνδρα 6-1 6
4. Κουτσόχερο 6-4 6
5. Χαλκιάδες 3-3 4
6. Ναρθάκι 4-4 4
7. Ραχούλα 6-3 3
8. Υπέρεια 3-0 3
9. Άγιοι Ανάργυροι 5-7 3
10. Αναγέννηση Φ. 2-8 1
11. Ανθούπολη 4-9 1
*Τα Βούναινα έχουν παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.
*Ραχούλα και Μάνδρα έχουν ένα ματς λιγότερο ενώ η Υπέρεια δύο
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 24/10, 16:00)
Αναγέννηση Φαρσάλων-Πελασγιώτιδα
Υπέρεια-Άγιοι Ανάργυροι
Χαλκιάδες- Ανθούπολη
Μάνδρα-Ελευθεραί
Φορτούνα Κουτσοχέρου -Ναρθάκι
Βούναινα- Ραχούλα α.α. 0-3
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Καρυά-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 3-2
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση-Συκέα 3-0
Μαρίνος Αντύπας-Καλύβια 2-0
Μεγάλο Ελ/χωρι- Λάρισα ’88 2-2
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 3-0 3
2. Καρυά 3-2 3
3. Μαρίνος Αντύπας 2-0 3
4. Μεγάλο Ελ/χωρι 2-2 1
5. Λάρισα ’88 2-2 1
6. Ακαδημία Ελασσόνας 2-3 0
7. Καλύβια 0-2 0
8. Συκέα 0-3 0
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 24/10, 16:00)
Μεγάλο Ελ/χωρι-Μαρίνος Αντύπας
Λάρισα ’88-Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Συκέα-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Καλύβια-Καρυά (Κυριακή 25/10, 11:30)
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Στόμιο-Ν. Περιβόλι 0-0
Ομορφοχώρι-Ελάτεια 1-1
Αετόλοφος-Ανάβρα 2-0
Ομόνοια-Αμπελόκηποι 0-0
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Νέο Περιβόλι 2-1 4
2. Στόμιο 2-1 4
3. Αμπελόκηποι 1-0 4
4. Ομόνοια 1-0 4
5. Αετόλοφος 3-2 3
6. Ομορφοχώρι 2-3 1
7. Ελάτεια 1-2 1
8. Ανάβρα 0-3 0
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 24/10, 16:00)
Νέο Περιβόλι-Ελάτεια
Ανάβρα-Στόμιο
Ομόνοια-Ομορφοχώρι
Αμπελόκηποι-Αετόλοφος
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Ζάππειο-Μυραϊκός 4-1
Ακαδημία Αχιλλέως-Διογένης (αναβολή)
Κρήνη-Τερψιθέα 1-1
Τοξότης-Βασιλή (αναβολή)
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ζάππειο 4-1 3
2. Κρήνη 1-1 1
3. Τερψιθέα 1-1 1
4. Μυραϊκός 1-4 0
5. Ακαδημία Αχιλλέως 0-0 0
6. Διογένης 0-0 0
7. Τοξότης 0-0 0
8. Βασιλή 0-0 0
*Τοξότης, Βασιλή Ακαδημία Αχιλλέως και Διογένης έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 24/10, 16:00)
Ζάππειο-Τοξότης
Βασιλή-Ακαδημία Αχιλλέως (αναβολή)
Μυραϊκός-Κρήνη
Τερψιθέα-Διογένης
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…