.:: Larisa Goal ::. Κι όμως μπορεί η Εθνική…
.
alt

alt

alt

alt

Ποδόσφαιρο - Εθνική Ομάδα
06 Δεκέμβριος 2013

Κι όμως μπορεί η Εθνική…

Προβολές: 1243

alt

Κι όμως μπορεί η Εθνική…

Στον Γ’ όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου απέναντι σε Κολομβία, Ιαπωνία και Ακτή Ελεφαντοστού κληρώθηκε η Ελλάδα και μάλιστα τους Λατινοαμερικάνους αντιμετωπίζουμε στην πρεμιέρα του ομίλου.

Η Ελλάδα θα πάει στο Μπέλο Οριζόντε, λοιπόν, για να αντιμετωπίσει την Κολομβία στις 14 Ιουνίου στο πρώτο της ματς στη διοργάνωση. Το δεύτερο παιχνίδι της Εθνικής θα γίνει στις 19 Ιουνίου στο «Μανέ Γκαρίντσα» της Μπραζίλια με την Ιαπωνία, και οι υποχρεώσεις της «γαλανόλευκης» στον όμιλο θα κλείσουν στις 24 Ιουνίου στο «Καστελάο» της Σεαρά απέναντι στην Ακτή Ελεφαντοστού.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βραζιλία

Κροατία

Μεξικό

Καμερούν

12 Ιουνίου Βραζιλία – Κροατία (Αρένα Κορίνθιανς)

13 Ιουνίου Μεξικό-Καμερούν (Αρένα ντος Ντούνας)

17 Ιουνίου Βραζιλία – Μεξικό (Εστάδιο Καστελάο)

18 Ιουνίου Καμερούν-Κροατία (Αρένα Αμαζόνια)

23 Ιουνίου Καμερούν – Βραζιλία (Μανέ Γκαρίντσα)

23 Ιουνίου Κροατία-Μεξικό (Αρένα Περναμπούκο)

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία

Ολλανδία

Χιλή

Αυστραλία

13 Ιουνίου Ισπανία-Ολλανδία (Αρένα Φόντε Νόβα)

13 Ιουνίου Χιλή-Αυστραλία (Αρένα Παντανάλ)

18 Ιουνίου Ισπανία-Χιλή (Μαρακανά)

18 Ιουνίου Αυστραλία-Ολλανδία (Μπέιρα Ρίο)

23 Ιουνίου Αυστραλία-Ισπανία (Αρένα Μπαϊσάδα)

23 Ιουνίου Ολλανδία-Χιλή (Αρένα Κορίνθιανς)

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κολομβία

Ελλάδα

Ακτή Ελαφαντοστού

Ιαπωνία

 

Οι αγώνες του ομίλου

14 Ιουνίου

Κολομβία – Ελλάδα (Εστάδιο Μινεϊράο)

Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία (Αρένα Περναμπούκο)

 

19 Ιουνίου

Ελλάδα – Ιαπωνία (Μανέ Γκαρίντσα)

Κολομβία - Ακτή Ελεφαντοστού (Αρένα ντας Ντούνας)

 

24 Ιουνίου

Ιαπωνία – Κολομβία (Αρένα Παντανάλ)

Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού (Εστάδιο Καστελάο)

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ουρουγουάη

Κόστα Ρίκα

Αγγλία

Ιταλία

 

14 Ιουνίου Ουρουγουάη-Κόστα Ρίκα (Εστάδιο Καστελάο)

14 Ιουνίου Αγγλία-Ιταλία (Αρένα Αμαζόνια)

19 Ιουνίου Ουρουγουάη-Αγγλία (Αρένα Κορίνθιανς)

20 Ιουνίου Ιταλία-Κόστα Ρίκα (Αρένα Περναμπούκο)

24 Ιουνίου Ιταλία-Ουρουγουάη (Αρένα ντας Ντούνας)

24 Ιουνίου Κόστα Ρίκα-Αγγλία (Εστάδιο Μινεϊράο)


5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ελβετία

Εκουαδόρ

Γαλλία

Ονδούρα

15 Ιουνίου Eλβετία-Eκουαδόρ (Μανέ Γκαρίντσα)

15 Ιουνίου Γαλλία-Ονδούρα (Μπέιρα Ρίο)

20 Ιουνίου Eλβετία-Γαλλία (Αρένα Φόντε Νόβα)

20 Ιουνίου Ονδούρα-Eκουαδόρ (Αρένα Μπαϊσάδα)

25 Ιουνίου Ονδούρα-Eλβετία (Αρένα Αμαζόνια)

25 Ιουνίου Eκουαδόρ-Γαλλία (Μαρακανά)


6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή

Βοσνία

Ιράν

Νιγηρία

15 Ιουνίου Αργεντινή-Βοσνία (Μαρακανά)

16 Ιουνίου Ιράν-Νιγηρία (Αρένα Μπαϊσάδα)

21 Ιουνίου Αργεντινή-Ιράν (Μινεϊράο)

21 Ιουνίου Νιγηρία-Βοσνία (Αρένα Παντανάλ)

25 Ιουνίου Νιγηρία-Αργεντινή (Μπέιρα Ρίο)

25 Ιουνίου Βοσνία-Ιράν (Αρένα Φόντε Νόβα)


7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Γερμανία

Πορτογαλία

Γκάνα

ΗΠΑ

16 Ιουνίου Γερμανία-Πορτογαλία (Αρένα Φόντε Νόβα)

16 Ιουνίου Γκάνα-ΗΠΑ (Αρένα ντας Ντούνας)

21 Ιουνίου Γερμανία-Γκάνα (Εστάδιο Καστελάο)

22 Ιουνίου ΗΠΑ-Πορτογαλία (Αρένα Αμαζόνια)

26 Ιουνίου ΗΠΑ-Γερμανία (Αρένα Περναμπούκο)

26 Ιουνίου Πορτογαλία-Γκάνα (Μανέ Γκαρίντσα)


8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο

Αλγερία

Ρωσία

Ν. Κορέα

17 Ιουνίου Βέλγιο-Αλγερία (Μινεϊράο)

17 Ιουνίου Ρωσία-Ν. Κορέα (Αρένα Παντανάλ)

22 Ιουνίου Βέλγιο-Ρωσία (Μαρακανά)

22 Ιουνίου Ν. Κορέα-Αλγερία (Μπέιρα Ρίο)

26 Ιουνίου Ν. Κορέα-Βέλγιο (Αρένα Κορίνθιανς)

26 Ιουνίου Αλγερία-Ρωσία (Αρένα Μπαϊσάδα)


ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

28 Ιουνίου Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (1) (Μινεϊράο)

28 Ιουνίου Πρώτος 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (2) (Μαρακανά)

29 Ιουνίου Πρώτος 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (3) (Καστελάο)

29 Ιουνίου Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (4) (Αρένα Περναμπούκο)

30 Ιουνίου Πρώτος 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (5) (Μανέ Γκαρίντσα)

30 Ιουνίου Πρώτος 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (6) (Μπέιρα Ρίο)

1 Ιουλίου Πρώτος 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (7) (Αρένα Κορίνθιανς)

1 Ιουλίου Πρώτος 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου (8) (Αρένα Φοντέ Νόβα)


ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

4 Ιουλίου Νικητής 5 – Νικητής 6 (9) (Μαρακανά)

4 Ιουλίου Νικητής 1 – Νικητής 2 (10) (Καστελάο)

5 Ιουλίου Νικητής 7 – Νικητής 8 (11) (Μανέ Γκαρίντσα)

5 Ιουλίου Νικητής 3 – Νικητής 4 (12) (Αρένα Φόντε Νόβα)


ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

8 Ιουλίου Νικητής 10 – Νικητής 9 (Μινεϊράο)

9 Ιουλίου Νικητής 12 – Νικητής 11 (Αρένα Κορίνθιανς)


ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

12 Ιουλίου Χαμένος ημιτελικών 1- Χαμένος ημιτελικών 2 (Μανέ Γκαρίντσα)


ΤΕΛΙΚΟΣ

13 Ιουλίου Νικητής ημιτελικών 1 – Νικητής ημιτελικών 2 (Μαρακανά)

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt      alt      alt     alt      alt     

alt      alt      alt     alt      alt

alt      alt      alt