.:: Larisa Goal ::. Αρχίζουν τα ντέρμπι στη Β΄ΕΠΣΛ…
Περιφερειακό - Β ΕΠΣΛ
09 Νοέμβριος 2018

Αρχίζουν τα ντέρμπι στη Β΄ΕΠΣΛ…

Προβολές: 542

alt

Αρχίζουν τα ντέρμπι στη Β΄ΕΠΣΛ…

Σιγά σιγά ζεσταίνεται και ο μαραθώνιος της Β΄ΕΠΣΛ και στους πέντε ομίλους, με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής να περιλαμβάνει τέσσερις σπουδαίες αναμετρήσεις.

Και πιο συγκεκριμένα Δρυμός-Ροδιακός, Ζάππειο-Βαμβακού, Σ.Σ. Ραψάνης-Κουλούρι και Γλαύκη-Γαλήνη είναι τα τέσσερα πιο “hot” παιχνίδια που παρουσιάζουν έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

1ος όμιλος (Κυριακή 11/11, 15:00)

Ακαδημία Π.Ο.Ε-Στεφαν./Γαλαν.

Ευαγγελισμός-Βερδικούσια

Δρυμός-Ροδιακός

Πλατανούλια-Συκέα

Ακαδ. Τυρνάβου-Καλύβια

Βαλανίδα-Μεγάλο Ελ/χωρι


Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Δρυμός 15-3 12

2. Ροδιακός 9-2 10

3. Συκέα 12-6 9

4. Ακαδημία Τυρνάβου 5-2 7

5. Ακαδημία Π.Ο.Ε 8-7 7

6. Βερδικούσια 4-4 6

7. Βαλανίδα 6-7 6

8. Πλατανούλια 5-6 5

9. Στεφανόβουνο 3-7 4

10. Ευαγγελισμός 6-12 3

11. Μύτικας Καλυβίων 2-9 0

12. Μεγάλο Ελ/χωρι 4-14 0


2ος όμιλος (Κυριακή 11/11, 15:00)

Βασιλί-Κρήνη

Ζάππειο-Βαμβακού

Σταυρός-Αγ. Γεώργιος

Αναγέννηση Φ.-Ακαδ. Αχιλλέως

Υπέρεια-Ναρθάκι

Χαλκιάδες-Μυραϊκός


Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Βαμβακού 13-0 12

2. Ναρθάκι 13-2 12

3. Χαλκιάδες 18-6 9

4. Ζάππειο 9-2 9

5. Αναγέννηση Φ. 11-5 9

6. Βασιλί 6-7 6

7. Υπέρεια 5-5 6

8. Μυραϊκός 5-12 4

9. Κρήνη 9-11 3

10. Ακαδημία Αχιλλέως 1-6 1

11. Άγιος Γεώργιος 3-13 0

12. Σταυρός 0-24 0


3ος όμιλος (Σάββατο 10/11, 15:00)

Παραπόταμος-Πυργετός

Μαρμαρίνη-Στόμιο

Καλοχώρι-Χειμάδι

Ελάτεια-Γόννοι

Αιγάνη-Δίας

Σ.Σ. Ραψάνης-Κουλούρι (Κυριακή 11/11, 15:00)


Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Κουλούρι 10-3 12

2. Γόννοι 8-5 9

3. Σ.Σ. Ραψάνης 9-6 7

4. Αιγάνη 10-4 7

5. Μαρμαρίνη 12-7 7

6. Παραπόταμος 9-6 6

7. Πυργετός 12-9 6

8. Χειμάδι 13-11 6

9. Ελάτεια 5-13 3

10. Καλοχώρι 6-14 3

11. Δίας 6-16 3

12. Στόμιο 2-10 1


4ος όμιλος (Σάββατο 10/11, 15:00)

Αμπελόκηποι-Αγ. Θωμάς

Δένδρα-Δασοχώρι

Μαρίνος Αντύπας-Μάνδρα (Κυριακή 11/11, 15:00)

Κουτσόχερο-Ιπποκράτης

Τερψιθέα-Λάρισα 88

Διογένης-Ραχούλα

Ρεπό: Πανιώνιος


Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Πανιώνιος 14-2 12

2. Ραχούλα 9-2 12

3. Δένδρα 8-2 9

4. Μάνδρα 12-8 9

5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 14-3 6

6. Ιπποκράτης 10-9 6

7. Δασοχώρι 5-6 4

8. Λάρισα ’88 6-8 4

9. Αμπελόκηποι 3-7 3

10. Τερψιθέα 1-9 3

11. Διογένης 3-9 1

12. Άγιος Θωμάς 6-12 1

13. Μαρίνος Αντύπας 2-16 0


5ος όμιλος (Σάββατο 10/11, 15:00)

Αετόλοφος-Ομόνοια

Γλαύκη-Γαλήνη

Μπαράζ/Πηνειός-Πελασγιώτιδα (Κυριακή 11/11, 11:00)

Ανθούπολη-Λαρισαϊκός

Χαραυγή-Ν. Περιβόλι

Τοξότης-Χάλκη

Ρεπό: Ομορφοχώρι


Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Πελασγιώτιδα 14-3 12

2. Γλαύκη 8-2 9

3. Χάλκη 13-7 9

4. Γαλήνη 3-1 7

5. Νέο Περιβόλι 8-6 7

6. Ανθούπολη 6-3 5

7. Τοξότης 8-6 4

8. Ομόνοια 4-11 4

9. Ομορφοχώρι 8-10 4

10. Χαραυγή 9-12 2

11. Αετόλοφος 1-4 2

12. Λαρισαϊκός 1-4 1

13. Πηνειός 1-15 0

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt