Μεγάλα ματς σε Ροδιά, Βαμβακού και «Γ. Μητσιμπόνας»…
Μεγάλα ματς σε Ροδιά, Βαμβακού και «Γ. Μητσιμπόνας»…
Με εξαίρεση τον 3ο όμιλο που θα κάνει το ρεπό του, οι υπόλοιποι τέσσερις όμιλοι της Β΄ΕΠΣΛ είναι στις επάλξεις και μάλιστα η 6η αγωνιστική περιλαμβάνει τρεις καυτές αναμετρήσεις σε 1ο, 2ο και 4ο όμιλο.
Και πιο συγκεκριμένα Ροδιακός-Ακαδημία Τυρνάβου, Βαμβακού-Αναγέννηση Φαρσάλων και Ιπποκράτης-Πανιώνιος είναι τρία ματς που θα μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον των φιλάθλων.
1ος όμιλος (Σάββατο 17/11, 15:00)
Ευαγγελισμός-Ακαδημία Π.Ο.Ε
Στεφαν./Γαλαν.-Δρυμός
Βερδικούσια-Πλατανούλια
Ροδιακός-Ακαδ. Τυρνάβου
Συκέα-Βαλανίδα
Μύτικας-Μεγάλο Ελ/χωρι
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ροδιακός 11-2 13
2. Δρυμός 15-5 12
3. Ακαδημία Τυρνάβου 12-2 10
4. Ακαδημία Π.Ο.Ε 11-8 10
5. Συκέα 13-8 9
6. Βερδικούσια 6-5 9
7. Βαλανίδα 9-9 9
8. Πλατανούλια 7-7 8
9. Στεφανόβουνο 4-10 4
10. Ευαγγελισμός 7-14 3
11. Μύτικας Καλυβίων 2-16 0
12. Μεγάλο Ελ/χωρι 6-17 0
2ος όμιλος (Σάββατο 17/11, 15:00)
Ζάππειο-Βασιλί
Κρήνη-Σταυραετός
Βαμβακού-Αναγέννηση Φ.
Αγ. Γεώργιος-Υπέρεια
Ακαδ. Αχιλλέως-Χαλκιάδες
Ναρθάκι-Μυραϊκός
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Βαμβακού 16-1 15
2. Ναρθάκι 15-4 13
3. Χαλκιάδες 22-6 12
4. Αναγέννηση Φ. 14-5 12
5. Ζάππειο 10-5 9
6. Βασιλί 8-8 9
7. Υπέρεια 7-7 7
8. Μυραϊκός 5-16 4
9. Κρήνη 10-13 3
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1-9 1
11. Άγιος Γεώργιος 3-13 1
12. Σταυρός 0-24 1
4ος όμιλος (Κυριακή 18/11, 15:00)
Δένδρα-Αμπελόκηποι
Αγ. Θωμάς-Μαρίνος Αντύπας (Σάββατο 17/11, 15:00)
Δασοχώρι-Κουτσόχερο
Μάνδρα-Τερψιθέα
Ιπποκράτης-Πανιώνιος
Λάρισα 88-Διογένης
Ρεπό: Ραχούλα
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ραχούλα 11-2 15
2. Πανιώνιος 14-2 12
3. Δένδρα 11-2 12
4. Μάνδρα 16-9 12
5. Ιπποκράτης 13-9 9
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 14-6 6
7. Αμπελόκηποι 7-10 6
8. Τερψιθέα 2-9 6
9. Δασοχώρι 5-9 4
10. Λάρισα ’88 6-9 4
11. Διογένης 3-11 1
12. Άγιος Θωμάς 9-16 1
13. Μαρίνος Αντύπας 3-20 0
5ος όμιλος (Κυριακή 18/11, 15:00)
Γλαύκη-Αετόλοφος
Ομόνοια-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Γαλήνη-Ανθούπολη
Πελασγιώτιδα-Χαραυγή
Λαρισαϊκός-Ομορφοχώρι
Ν. Περιβόλι-Τοξότης
Ρεπό: Χάλκη
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 17-3 15
2. Χάλκη 15-8 12
3. Γαλήνη 5-1 10
4. Νέο Περιβόλι 11-6 10
5. Γλαύκη 8-2 9
6. Ανθούπολη 7-6 5
7. Ομόνοια 6-13 5
8. Λαρισαϊκός 4-5 4
9. Τοξότης 9-8 4
10. Ομορφοχώρι 8-10 4
11. Αετόλοφος 3-6 3
12. Χαραυγή 9-15 2
13. Πηνειός 1-18 0