Μεγαλώνει το ενδιαφέρον στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”
Μεγαλώνει το ενδιαφέρον στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”
Όσο περνάει ο καιρός και το ενδιαφέρον μεγαλώνει στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα «Επιλογές», με τους «μικρούς» να προσφέρουν και πάλι δυνατές συγκινήσεις στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε εφηβικό-προπαιδικό).
ΕΦΗΒΙΚΟ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Νίκη Μιχαήλ 3-2
Ακαδημία Τυρνάβου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (24/2, 10:00)
Αμπελωνιακός – Δαμασιακός/Βλαχογιάννι (24/2, 10:00)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 15-0 21
2. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 19-15 17
3. Ατρόμητοι/Θύελλα 19-14 10
4. Νίκη/Μιχαήλ 14-15 8
5. Δαμασιακός/Βλαχογιάννι 13-23 7
6. Αμπελωνιακός 4-17 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αστραπή Ν. Πολιτείας - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση (24/2, 10:00)
Μακρυχώρι-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (24/2, 10:00)
ΑΕΛ- Λαρισαϊκός (24/2, 10:00)
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 34-4 16
2. Ακαδ.Πλίτση-Ομόνοια 16-11 16
3. Νέα Πολιτεία 23-7 13
4. Λαρισαϊκός 11-9 9
5. Μακρυχώρι 7-31 4
6. Μπαράζ/Πηνειός 6-34 3
7. Γαλήνη 0-6 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ανθούπολη – Διογένης 4-1
Τοξότης Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας 1-2
Αβέρωφ - Ηρακλής Λάρισας 3-0
Ρεπό: Πελασγιώτιδα
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 18-13 15
2. Αβέρωφ 13-6 14
3. Παναγροτικός Νίκαιας 16-10 13
4. Ηρακλής Λάρισας 9-9 11
5.Τοξότης 13-9 10
6. Διογένης 10-17 7
7. Πελασγιώτιδα 9-21 0
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης-Αργυροπούλι (24/2, 10:00)
Ροδιακός-Τύρναβος α.α. 0-3
Μελιβοία-Σμόλικας (25/2, 10:30)
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Τύρναβος 2005 19-11 18
2. Σμόλικας 35-9 16
3. Μελιβοία 13-8 12
4. Αργυροπούλι 16-16 9
5. Πανιώνιος 13-20 7
*Ο Ροδιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Νίκη Μιχαήλ 0-1
Ακαδημία Τυρνάβου - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (24/2, 12:00)
Αμπελωνιακός – Δαμασιακός α.α. 0-3
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ 36-4 24
2. Ακαδημία Ελασσόνας / Π.Ο.Ε 18-7 16
3. Ατρόμητοι/Θύελλα 31-10 12
4. Ακαδημία Τυρνάβου 14-21 10
5. Δαμασιακός 6-39 6
*Ο Αμπελωνιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αστραπή Ν. Πολιτείας - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση (24/2, 12:00)
Μακρυχώρι-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (24/2, 12:00)
ΑΕΛ- Λαρισαϊκός (24/2, 12:00)
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Νέα Πολιτεία 11-2 18
2. ΑΕΛ 37-2 16
3. Μπαράζ/Πηνειός 15-4 13
4. Λαρισαϊκός 6-13 6
5. Μακρυχώρι 4-32 4
6. Ακαδ. Πλίτση-Ομόνοια 4-21 4
*Η Γαλήνη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ανθούπολη – Διογένης 1-0
Τοξότης Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας 3-1
Αβέρωφ - Ηρακλής Λάρισας 1-0
Ρεπό: Πελασγιώτιδα
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 25-2 16
2. Πελασγιώτιδα 19-3 15
3. Αβέρωφ 9-6 12
4. Ανθούπολη 7-11 9
5. Διογένης 6-9 7
6. Τοξότης 7-24 6
7. Παναγροτικός Νίκαιας 5-23 6
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Δόξα Βλαχογιαννίου 1-0
Ακαδημία Τυρνάβου (2) – Δολιχιακός (24/2, 12:00)
Τσαριτσάνη-Βερδικούσια (24/2, 12:00)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου (2) 24-7 18
2. Τσαριτσάνη 20-8 14
3. Βλαχογιάννι 20-10 13
4. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 11-8 11
5. Δολιχιακός 5-23 4
6. Βερδικούσια 1-25 0
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Φαλανιακός - Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) 5-0
Νίκη/Μιχαήλ (2) - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 0-3
Απόλλων Λάρισας (2) - Αμπελόκηποι (2) 1-0
Ακαδημία Ολύμπικ (2) - Δήμητρα Γιάννουλης (2) 3-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Φαλανιακός 34-10 22
2. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 39-8 21
3. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 29-15 13
4. Απόλλων Λάρισας (2) 12-13 13
5. Νίκη/Μιχαήλ 14-23 7
6. Δήμητρα Γιάννουλης (2) 9-35 5
7. Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) 8-23 5
8. Αμπελόκηποι 1-19 2
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ατρόμητοι/Θύελλα (3) -Αβέρωφ (2) 1-1
Δήμητρα Γιάννουλης – ΑΕΛ (2) 1-0
Πελασγιώτιδα (2) – Ακαδημία Ολύμπικ (3) 2-1
Ηρακλής Λάρισας (2) - Απόλλων Λάρισας (3) 1-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 28-5 21
2. ΑΕΛ (2) 33-5 21
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (3) 26-17 14
4. Αβέρωφ (2) 14-15 12
5. Ακαδημία Ολύμπικ (3) 22-21 10
6. Ηρακλής Λάρισας (2) 17-27 9
7. Πελασγιώτιδα (2) 2-33 3
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αχιλλέας Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως α.α. 3-0
Αμπελόκηποι (1) – Ακαδημία Ολύμπικ Ακαδημία 0-1
Νέα Πολιτεία (2) - Απόλλων Λάρισας 0-7
Ρεπό: Προμηθέας
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Αμπελόκηποι 19-3 18
2. Ακαδημία Ολύμπικ 16-5 13
3. Αχιλλέας Φαρσάλων 13-3 13
4. Απόλλων Λάρισας 18-5 12
5. Προμηθέας 8-14 7
6. Νέα Πολιτεία (2) 3-26 3
*Η Ακαδημία Αχιλλέως έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μελισσοχώρι-Καλοχώρι (24/2, 10:30)
Γόννοι-Λέοντες Αρμενίου (24/2, 10:30)
Δωτιέας Αγιάς - Κίσσαβος Συκουρίου (24/2, 10:30)
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Συκούριο 20-4 17
2. Μελισσοχώρι 15-11 15
3. Γόννοι 15-8 12
4. Λέοντες Αρμενίου 10-13 8
5. Δωτιέας Αγιάς 9-12 5
6. Καλοχώρι 4-25 1
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…