Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Μετέωρα 0-1
Θησέας Αγριάς-Ηρακλής Λάρισας 3-4
Ατρόμητος Παλαμά-Πιερικός 0-2
Διγενής Νεοχωρίου-Αλμυρός 0-3
Καρίτσα-ΑΟ Σελλάνων 2-0
Αταλάντη-Δίας 1-0
Διαγόρας Στεφ.-Ποταμιά 3-0
Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Πιερικός 37-4 49
2. Θησέας Αγριάς 42-28 40
3. Ηρακλής Λάρισας 30-24 36
4. Καρίτσα 31-14 34
5. Σέλλανα 22-121 31
6. Ατρόμητος Παλαμά 22-19 30
7. Αλμυρός 22-19 29
8. Αταλάντη 25-29 28
9. Δίας 18-29 25
10. Μετέωρα 23-22 24
11. Οικονόμος Τσαριτσάνης 18-21 22
12. Διαγόρας Στεφανοβικείου 17-25 21
13. Διγενής Νεοχωρίου 28-39 18
14. Ποταμιά 7-48 2
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 23/2, 15:00)
Μετέωρα-Ηρακλής Λάρισας
Πιερικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αλμυρός-Θησέας Αγριάς
ΑΟ Σελλάνων-Ατρόμητος Παλαμά
Δίας-Διγενής Νεοχωρίου
Ποταμιά-Καρίτσα
Διαγόρας Στεφ.-Αταλάντη
DETOX-Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Βλαχογιάννι-Λάρισα 2012 α.α. 3-0
Αργυροπούλι-Αχιλλέας Φ. 0-1
Μακρυχώρι-Κιλελέρ 1-1
Τύρναβος-Σμόλικας 0-0
Αμπελωνιακός-Δωτιέας Αγιάς 1-0
Φαλανιακός-Δαμασιακός 2-0
Αβέρωφ-Μαυροβούνι 1-2
Αμπελιά-Π.Ο.Ε 0-0
Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Π.Ο.Ε 47-9 53
2. Μακρυχώρι 49-10 52
3. Φαλανιακός 50-17 47
4. Σμόλικας 35-20 36
5. Δωτιέας Αγιάς 31-12 33
6. Κιλελέρ 21-22 33
7. Αμπελιά 30-25 29
8. Μαυροβούνι 24-22 28
9. Αβέρωφ 21-24 26
10. Αχιλλέας Φ. 23-34 25
11. Δαμασιακός 21-30 19
12. Τύρναβος 19-33 19
13. Αργυροπούλι 16-43 18
14. Βλαχογιάννι 14-38 14
15. Αμπελωνιακός 22-42 12
*Η Λάρισα 2012 έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/2, 15:00)
Αργυροπούλι-Βλαχογιάννι
Λάρισα 2012-Μακρυχώρι α.α. 0-3
Αχιλλέας Φ. -Τύρναβος
Κιλελέρ-Αμπελωνιακός
Σμόλικας-Φαλανιακός
Δωτιέας Αγιάς-Αβέρωφ
Δαμασιακός-Αμπελιά
Π.Ο.Ε-Μαυροβούνι
Α1 ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Πανιώνιος-Συκούριο 1-4
Βερδικούσια-Δήμητρα Γιάνν. 0-1
Κουλούρι-Ακαδημία Τυρν. 1-1
Δρυμός-Αιγάνη 5-1
Ιπποκράτης-Δένδρα 2-2
Βαλανίδα-Σ.Σ. Ραψάνης 3-0
Μαρμαρίνη-Πελασγιώτιδα 2-2
Μελιβοία-Γόννοι 2-2
Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 36-7 52
2. Γόννοι 44-16 43
3. Δένδρα 33-27 39
4. Πελασγιώτιδα 30-21 33
5. Δρυμός 32-17 33
6. Πανιώνιος 29-24 32
7. Βερδικούσια 31-25 26
8. Μελιβοία 31-32 26
9. Ιπποκράτης 32-31 26
10. Κουλούρι 20-33 25
11. Συκούριο 28-26 24
12. Βαλανίδα 19-32 19
13. Μαρμαρίνη 19-35 17
14. Ακαδημία Τυρνάβου 20-35 17
15. Αιγάνη 24-39 13
16. Σ.Σ. Ραψάνης17-45 9
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/2, 15:00)
Συκούριο-Δήμητρα Γιάνν.
Ακαδημία Τυρν.-Πανιώνιος
Αιγάνη-Βερδικούσια
Δένδρα-Κουλούρι
Σ.Σ. Ραψάνης-Δρυμός
Πελασγιώτιδα-Ιπποκράτης
Μελιβοία-Βαλανίδα
Γόννοι-Μαρμαρίνη
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Γλαύκη-Μελισσοχώρι 1-2
Νέα Πολιτεία-Υπέρεια 2-1
Πύρρος-Ραχούλα 3-1
Ναρθάκι-Παναγροτικός 2-4
Ελευθεραί-Προμηθέας 1-2
Βαμβακού-Βούναινα 2-2
Αγ. Ανάργυροι-Γαλήνη 2-0
Αναγέννηση Φ.-Λαρισαϊκός 0-4
Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):
1. Πύρρος 30-18 43
2. Νέα Πολιτεία 42-23 41
3. Παναγροτικός 43-24 41
4. Βούναινα 40-19 39
5. Υπέρεια 37-26 35
6. Μελισσοχώρι 35-24 34
7. Ελευθεραί 23-16 33
8. Βαμβακού 29-30 29
9. Ναρθάκι 39-32 28
10. Ραχούλα 32-29 26
11. Άγιοι Ανάργυροι 21-21 25
12. Προμηθέας 20-28 20
13. Λαρισαϊκός 20-36 15
14. Γαλήνη 14-31 14
15. Γλαύκη 14-43 12
16. Αναγέννηση Φ. 10-50 7
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/2, 15:00)
Μελισσοχώρι-Υπέρεια
Ραχούλα-Γλαύκη
Παναγροτικός-Νέα Πολιτεία
Προμηθέας-Πύρρος
Βούναινα-Ναρθάκι
Γαλήνη-Ελευθεραί
Αναγέννηση Φ.-Βαμβακού
Λαρισαϊκός-Αγ. Ανάργυροι
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δασοχώρι-Μεγ. Ελ./χωρι 5-0
Συκέα-Μαρίνος Αντύπας 4-1
Ροδιακός-Ευαγγελισμός 1-1
Καρυά-Μύτικας (Κυριακή 23/2, 12:00)
ΑΠ Ελασσόνας-Στεφαν./Γαλαν. 0-2
Πλατανούλια-Χαραυγή α.α. 3-0
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Δασοχώρι 36-11 30
2. Πλατανούλια 28-11 29
3. Ροδιακός 44-13 29
4. Ευαγγελισμός 31-17 27
5. Α.Π. Ελασσόνας 24-22 24
6. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 28-20 22
7. Συκέα 27-21 21
8. Καρυά 30-29 19
9. Μεγάλο Ελ/χωρι 12-34 17
10. Μύτικας Καλυβίων 16-33 14
11. Μαρίνος Αντύπας 9-40 3
* Η Χαραυγή έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 7/3, 15:00)
Μεγάλο Ελ/χωρι-Μαρίνος Αντύπας
Ευαγγελισμός-Δασοχώρι
Μύτικας-Συκέα
Στεφαν./Γαλαν.-Ροδιακός
Χαραυγή-Καρυά α.α. 0-3
ΑΠ Ελασσόνας-Πλατανούλια
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Ηρακλής Χάλκης 1-1
Ελάτεια-Ανθούπολη 2-1
Καλοχώρι-Ν. Περιβόλι 5-3
Αετόλοφος-Στόμιο 3-0
Λάρισα ’88-Τοξότης 1-3
Πυργετός-Ομορφοχώρι (Κυριακή 23/2, 15:00)
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Χάλκη 48-13 34
2. Καλοχώρι 44-22 33
3. Ανθούπολη 37-18 25
4. Πυργετός 25-22 21
5. Αμπελόκηποι 18-17 21
6. Τοξότης 23-21 20
7. Ελάτεια 22-35 18
8. Αετόλοφος 22-28 15
9. Ομορφοχώρι 17-25 13
10. Στόμιο 16-22 13
11. Νέο Περιβόλι 24-48 8
12.Λάρισα ’88 14-40 4
*Το Στόμιο ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -5 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 8/3 11:00)
Ηρακλής Χάλκης-Ανθούπολη
Ν. Περιβόλι-Αμπελόκηποι
Στόμιο-Ελάτεια
Τοξότης-Καλοχώρι
Ομορφοχώρι-Αετόλοφος
Λάρισα 88-Πυργετός
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μυραϊκός-Χαλκιάδες 1-4
Κρήνη-Διογένης 0-1
Ομόνοια-Ζάππειο 1-1
Φορτούνα Κουτσοχέρου-Ακαδ. Αχιλλέως 8-0
Νεάπολη-Βασιλί 6-0
Σταυρός-Μάνδρα 0-3
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Νεάπολη 56-10 38
2. Φορτούνα Κουτσοχέρου 45-8 34
3. Χαλκιάδες 47-9 32
4. Μάνδρα 29-20 27
5. Ομόνοια 25-17 25
6. Διογένης 27-29 20
7. Ζάππειο 16-22 17
8. Βασιλί 20-19 16
9. Κρήνη 24-30 13
10. Ακαδημία Φαρσάλων 16-40 10
11. Μυραϊκός 22-56 6
12. Σταυρός 7-74 -5
*Ο Σταυρός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 8/3, 15:00)
Χαλκιάδες-Διογένης
Ζάππειο-Μυραϊκός
Ακαδ. Αχιλλέως-Κρήνη
Βασιλί-Ομόνοια
Μάνδρα-Φορτούνα Κουτσοχέρου
Νεάπολη-Σταυρός
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…