15 Σεπτέμβριος 2019

Καθάρισε… νωρίς ο Απόλλωνας Λάρισας

Προβολές: 1790

alt

Χάρη σε δύο γρήγορα τέρματα που σημείωσε στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Απόλλωνας Λάρισας κατάφερε να βάλει τις βάσεις για τη νίκη έστω και σε φιλικό επίπεδο επικρατώντας με 2-1 της Νίκης Βόλου.

Οι «κυανόλευκοι» εμφανίστηκαν εξαιρετικοί στο α΄μέρος και μόλις στο 1΄Γκουστάβο έκανε το 1-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Χατζής αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Σουλιώτης γράφοντας το 2-0 ενώ απώλεσαν κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Στην επανάληψη η Νίκη ανέβασε στροφές και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Ροχάνο στο 69΄.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Α. Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Καρατάσιος, Σουλιώτης, Λίταινας, Χατζής, Νούσιος, Βαγενάς, Μπαστακός, Γκουστάβο.

Έπαιξαν και οι: Βασιλειάδης, Κούλπας, Καρίκι, Ναζίμ, Κωστούλας, Μπρέμπος, Μπιμάι, Σιφναίος, Ζανάκης, Νύκταρης, Καμπέρης.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Χόβε): Αποστολίδης, Παγώνης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Βοσνιάδης, Μπιτσάκος, Καρβούνης, Τσιώλης, Ροχάνο, Ντομίνγκεζ, Μασκουνιάν.

Έπαιξαν και οι: Ιορδανίδης, Λίτσιος, Αλιατίδης, Κ. Κυριακίδης, Κουτσούκης, Παπαδόπουλος.