Νίκες για τους πρωτοπόρους στον 2ο όμιλο, έπιασε… κορυφή η Γλαύκη!!!
Νίκες για τους πρωτοπόρους στον 2ο όμιλο, έπιασε… κορυφή η Γλαύκη!!!
Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ ενώ στον 5ο όμιλο η Γλαύκη έπιασε… κορυφή (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε 2ο και 5ο όμιλο).
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Βασιλί-Ακαδ. Αχιλλέως 4-1
Αγ. Γεώργιος-Ναρθάκι α.α. 0-3
Βαμβακού-Μυραϊκός 2-1
Κρήνη-Χαλκιάδες 1-1
Ζάππειο-Υπέρεια 0-1
Αναγέννηση Φ.-Σταυρός 4-0
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Ναρθάκι 37-10 35
2. Βαμβακού 35-7 32
3. Αναγέννηση Φ. 29-12 29
4. Υπέρεια 28-12 26
5. Ζάππειο 21-15 21
6. Χαλκιάδες 34-17 21
7. Βασιλί 25-18 18
8. Κρήνη 30-32 16
9. Μυραϊκός 13-31 14
10. Ακαδημία Αχιλλέως 16-31 10
11. Σταυρός 1-54 1
*Ο Άγιος Γεώργιος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Αγ. Γεώργιος-Βασιλί α.α. 0-3
Ακαδ. Αχιλλέως-Βαμβακού
Ναρθάκι-Κρήνη
Μυραϊκός-Ζάππειο
Χαλκιάδες-Σταυρός
Υπέρεια-Αναγέννηση Φ.
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ν. Περιβόλι-Αετόλοφος 4-1
Χάλκη-Πελασγιώτιδα (Κυριακή 15:00)
Τοξότης-Γαλήνη (Κυριακή, 15:00)
Ομορφοχώρι-Ομόνοια 3-1
Χαραυγή-Γλαύκη 1-3
Ανθούπολη-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Ρεπό: Λαρισαϊκός
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 31-9 30
2. Γλαύκη 35-11 30
3. Γαλήνη 21-8 29
4. Νέο Περιβόλι 25-15 23
5. Χάλκη 28-20 22
6. Λαρισαϊκός 20-11 21
7. Ανθούπολη 18-12 19
8. Ομορφοχώρι 21-33 14
9. Αετόλοφος 23-25 13
10. Τοξότης 18-18 13
11. Ομόνοια 15-25 13
12. Χαραυγή 16-44 2
*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Αετόλοφος-Λαρισαϊκός
Πελασγιώτιδα-Ν. Περιβόλι
Ομόνοια-Χάλκη
Γλαύκη-Τοξότης
Μπαράζ/Πηνειός-Ομορφοχώρι α.α. 0-3
Ανθούπολη-Χαραυγή
Ρεπό: Γαλήνη
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…