03 Μάρτιος 2018

Ο Μπλέντι έσωσε την παρτίδα για τον Φαλανιακό…

Προβολές: 1632

alt

Χάρη στην κεφαλιά του Μπλέντι στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δημητρέλη, ο Φαλανιακός στάθηκε όρθιος στην έδρα της Αμυγδαλέας όπου και αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με αντίπαλο τον Αετό.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν με πείσμα τους βαθμούς της νίκης για διαφορετικούς όμως λόγους και τις δυνατές προσωπικές μονομαχίες να κυριαρχούν.

Ο Αετός που ήταν πιο ζωηρός στο α΄μέρος πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 14΄με εξαιρετικό σουτ του Θάνου Ντιντή.

Όμως στο 75΄οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο Κυριακόπουλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα, οι Φαλανιώτες που είχαν δοκάρι με τον Ιωαννίδη πίεσαν στα τελευταία λεπτά και δικαιώθηκαν…

ΑΜΥΓΔΑΛΕΑ (Δ. Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Κορλός, Ευαγγελούλης, Περδίκης (70΄Τιούτιος), Παραφέστας, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Κλούρας, Γαρυγαλλόπουλος (50΄Κυριακόπουλος), Καρβούνης (89΄Σάρα), Αμπατζίδης.

ΦΑΛΑΝΙΑΚΟΣ (Τ. Μπεριτζάς-Μ. Μαλαμάς): Γεωργούλας, Μαχαίρας, Κολοβός, Σουλιώτης (72΄Λυγούρας Β.), Βαρσάμης, Πανταζής Γ., Μπλέντι, Ιωαννίδης, Λεσάι, Δημητρέλης, Λυγούρας Β.