.:: Larisa Goal ::. Φουλ ντέρμπι και στη Β΄ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

Περιφερειακό - Β ΕΠΣΛ
19 Απρίλιος 2019

Φουλ ντέρμπι και στη Β΄ΕΠΣΛ…

Προβολές: 713

alt

Φουλ ντέρμπι και στη Β΄ΕΠΣΛ…

Αντίστροφα μετράμε και στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΛ και στους πέντε ομίλους, με τη μάχη της ανόδου να έχει φουντώσει… για τα καλά και το Σαββατοκύριακο αυτό να είναι «γεμάτο» ντέρμπι με εξαίρεση τον 1ο όμιλο.

Και πιο συγκεκριμένα Ναρθάκι-Αναγέννηση Φ. (2ος όμιλος), Σ.Σ. Ραψάνης-Αιγάνη (3ος όμιλος), Ραχούλα-Κουτσόχερο (4ος όμιλος) και Πελασγιώτιδα-Γαλήνη (5ος όμιλος) είναι τέσσερα σημαντικά ματς όπου παίζονται πολλά.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 20/4, 17:00)

Α.Π. Ελασσόνας-Βαλανίδα

Μεγάλο Ελ/χωρι-Ακαδ. Τυρνάβου

Μύτικας-Πλατανούλια

Συκέα-Δρυμός

Ροδιακός-Ευαγγελισμός

Βερδικούσια-Στεφαν./Γαλαν.

 

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):

1. Δρυμός 59-25 47

2. Βαλανίδα 49-22 46

3. Βερδικούσια 42-17 40

-----------------------------------------------

4. Ακαδημία Τυρνάβου 34-13 39

-----------------------------------------------

5. Α.Π. Ελασσόνας 34-30 33

6. Ροδιακός 43-25 33

7. Συκέα 45-39 29

8. Πλατανούλια 37-38 26

9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 33-42 23

10. Ευαγγελισμός 31-39 19

11. Μεγάλο Ελ/χωρι 29-69 9

12. Μύτικας Καλυβίων 12-91 3

*Ακαδ. Τυρνάβου-Α.Π. Ελασσόνας έχουν ένα ματς λιγότερο

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 20/4, 17:00)

Βασιλί-Χαλκιάδες

Μυραϊκός-Υπέρεια

Ναρθάκι-Αναγέννηση Φ.

Ακαδ. Αχιλλέως-Σταυρός α.α. 3-0

Αγ. Γεώργιος-Ζάππειο α.α. 0-3

Βαμβακού-Κρήνη

 

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):

1. Ναρθάκι 50-11 52

2. Βαμβακού 47-10 46

3. Υπέρεια 41-16 43

--------------------------------------------

4. Αναγέννηση Φ. 40-18 40

--------------------------------------------

5. Χαλκιάδες 49-24 36

6. Ζάππειο 27-22 30

7. Βασιλί 38-26 28

8. Κρήνη 45-43 26

9. Μυραϊκός 23-39 25

10. Ακαδημία Αχιλλέως 22-54 13

*Άγιος Γεώργιος και Σταυρός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 20/4, 17:00)

Σ.Σ. Ραψάνης-Αιγάνη

Δίας-Ελάτεια

Γόννοι-Καλοχώρι

Χειμάδι-Μαρμαρίνη

Στόμιο-Παραπόταμος

Πυργετός-Κουλούρι

 

Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):

1. Γόννοι 62-23 47

2. Σ.Σ. Ραψάνης 58-21 44

3. Κουλούρι 61-23 44

------------------------------------------

4. Αιγάνη 56-18 42

------------------------------------------

5. Μαρμαρίνη 53-24 40

6. Πυργετός 42-29 33

7. Χειμάδι 35-49 27

8. Παραπόταμος 22-51 17

9. Στόμιο 19-38 14

10. Καλοχώρι 23-57 13

11. Ελάτεια 26-67 11

12. Δίας 18-73 7

*Το Στόμιο έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 21/4, 17:00)

Αμπελόκηποι-Πανιώνιος

Διογένης-Τερψιθέα (Κυριακή, 11:00)

Ραχούλα-Κουτσόχερο

Λάρισα 88-Δένδρα

Ιπποκράτης-Αγ. Θωμάς

Μάνδρα-Δασοχώρι

Ρεπό: Μαρίνος Αντύπας

 

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική):

1. Δένδρα 51-14 54

2. Πανιώνιος 42-10 43

3. Ραχούλα 47-23 41

--------------------------------------------

4. Μάνδρα 48-25 40

--------------------------------------------

5. Ιπποκράτης 41-24 39

6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 46-25 36

7. Δασοχώρι 34-35 29

8. Τερψιθέα 22-35 20

9. Λάρισα ’88 22-44 18

10. Αμπελόκηποι 18-45 16

11. Διογένης 22-47 16

12. Μαρίνος Αντύπας 15-58 12

13. Άγιος Θωμάς 22-44 9

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 21/4, 11:00)

Τοξότης-Χαραυγή

Χάλκη-Ανθούπολη

Ν. Περιβόλι-Γλαύκη

Λαρισαϊκός-Ομόνοια

Πελασγιώτιδα-Γαλήνη

Αετόλοφος-Ομορφοχώρι (Κυριακή, 17:00)

Ρεπό: Μπαράζ Πηνειός

 

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική):

1. Πελασγιώτιδα 56-14 51

2. Γαλήνη 37-14 48

3. Γλαύκη 46-20 42

-----------------------------------------------

4. Λαρισαϊκός 39-24 36

-----------------------------------------------

5. Χάλκη 43-29 35

6. Νέο Περιβόλι 39-27 33

7. Ανθούπολη 29-22 29

8. Τοξότης 35-33 27

9. Ομόνοια 25-33 25

10. Ομορφοχώρι 30-41 23

11. Αετόλοφος 32-43 20

12. Χαραυγή 29-75 5

*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*Η Χαραυγή έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt