Γκολ και θέαμα και πάλι στα πρωταθλήματα υποδομής!!!
Γκολ και θέαμα και πάλι στα πρωταθλήματα υποδομής!!!
Γκολ και θέαμα πρόσφεραν για μια ακόμη αγωνιστική οι αυριανοί άσοι στα πρωταθλήματα (Κ-14, Κ-13 και Κ-12 Ευ αγωνίζεσθαι) προσφέροντας πλούσιο θέαμα. Ας δούμε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελωνιακός-Ακαδημία Τυρνάβου 0-9
Βλαχογιάννι-Νίκη/Μιχαήλ 4-2
Βερδικούσια-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-2
Α.ΠΟ. Ελασσόνας-Π.Ο.Ε 1-5
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 39-1 24
2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 21-8 21
3. Π.Ο.Ε 24-11 18
4. Α.ΠΟ. Ελασσόνας 20-32 10
5. Νίκη/Μιχαήλ 24-31 9
6. Βλαχογιάννι 13-13 7
7. Βερδικούσια 6-30 3
8. Αμπελωνιακός 7-31 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα (2)-Πανιώνιος 3-1
Καλοχώρι-Γόννοι 2-5
Ατρόμητοι/Θύελλα-Δωτιέας Αγιάς 6-0
Ρεπό: Ανθούπολη
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 56-0 21
2. Γόννοι 24-19 15
3. Ανθούπολη 24-10 13
4. Πανιώνιος 16-24 8
5. Δωτιέας Αγιάς 10-22 7
6. Καλοχώρι 12-35 3
7. Πελασγιώτιδα (2) 6-39 3
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Παναγροτικός Νίκαιας-Ακαδημία Αχιλλέως 6-0
Ακαδημία-Ολύμπικ-Απόλλων Λάρισας (2) (Σάββατο 22/2, 10:00)
Νέα Πολιτεία-Ηρακλής Λάρισας (Σάββατο 22/2, 10:00)
ΑΕΛ-Πελασγιώτιδα 1 (Σάββατο 22/2, 12:00)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Νέα Πολιτεία 26-3 19
2. ΑΕΛ 33-2 16
3. Πελασγιώτιδα (1) 26-10 15
4. Ακαδημία Ολύμπικ 16-18 10
5. Παναγροτικός Νίκαιας 20-13 10
6. Ηρακλής Λάρισας 20-23 9
7. Απόλλων Λάρισας (2) 4-37 1
8. Ακαδημία Αχιλλέως 7-46 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Φαλανιακός-Δήμητρα Γιάννουλης 3-5
Μπαράζ/Πηνειός-Αβέρωφ (αναβολή)
Αμπελόκηποι-Απόλλων Λάρισας (1) 1-3
Λαρισαϊκός-Προμηθέας (Σάββατο 22/2, 10:00)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 29-4 21
2. Απόλλων Λάρισας (1) 25-4 21
3. Δήμητρα Γιάννουλης 30-13 18
4. Φαλανιακός 25-20 10
5. Μπαράζ/Πηνειός 14-37 6
6. Προμηθέας 15-20 6
7. Αμπελόκηποι 11-25 4
8. Λαρισαϊκός 13-39 3
Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Τυρνάβου –ΑΕΛ (Κορασίδες) 12-0
Αμπελόκηποι-Σμόλικας 0-4
Αβέρωφ (2)-Νέα Πολιτεία 2 (Τετάρτη 19/2, 16:00)
Ρεπό: Α.ΠΟ. Ελασσόνας
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 30-12 19
2. Σμόλικας 34-6 16
3. Αβέρωφ (2) 15-6 10
4. Αμπελόκηποι 11-9 10
5. Νέα Πολιτεία (2) 8-19 6
6. Α.Π. Ελασσόνας 20-18 3
7. ΑΕΛ (κορασίδες) 6-54 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία (1)-Ακαδημία Ολύμπικ (1) 3-1
Ατρόμητοι/Θύελλα (2)-Απόλλων Λάρισας 0-1
Δωτιέας Αγιάς-Συκούριο 0-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας 24-13 17
2. Νέα Πολιτεία 20-5 15
3. Συκούριο 10-13 14
4. Δωτιέας Αγιάς 9-15 10
5. Ακαδημία Ολύμπικ (1) 17-23 7
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 16-24 6
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ολύμπικ (2)-Ηρακλής Λάρισας 1-3
Μπαράζ/Πηνειός-ΑΕΛ 0-4
Αβέρωφ (1)-Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 0-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 24-4 24
2. Αβέρωφ (1) 13-10 16
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 20-10 13
4. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 15-8 12
5. ΑΕΛ 19-24 6
6. Μπαράζ/Πηνειός 2-37 0
(Κ12-Ευ αγωνίζεσθαι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία-Παναγροτικός Νίκαιας 6-1
Ανθούπολη-Απόλλων Λάρισας (2) 3-3
Αβέρωφ-Ηρακλής Λάρισας (2) 3-0
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας (2) 33-12 20
2. Ανθούπολη 33-9 18
3. Αβέρωφ 22-11 14
4. Νέα Πολιτεία 16-15 10
5. Παναγροτικός Νίκαιας 14-27 5
6. Ηρακλής Λάρισας (2) 3-44 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα-Νίκη/Μιχαήλ 7-2
Απόλλων Λάρισας (3)-Δήμητρα Γιάννουλης 1-3
Ατρόμητοι/Θύελλα (2)-ΑΕΛ Κορασίδες (Σάββατο 22/2, 13:00)
Ρεπό: Μπαράζ/Πηνειός (2)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 28-5 17
2. Δήμητρα Γιάννουλης 21-13 14
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 22-13 13
4. Μπαράζ/Πηνειός 13-18 10
5. ΑΕΛ (κορασίδες) 16-20 6
6. Νίκη/Μιχαήλ 17-31 6
7. Απόλλων Λάρισας (3) 7-24 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας (1)-Ατρόμητοι-Θύελλα (1) 3-1
Ηρακλής Λάρισας (1)-Μπαράζ Πηνειός (1) 3-0
Αμπελόκηποι-ΑΕΛ 3-3
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Αμπελόκηποι 27-15 16
2. ΑΕΛ 22-15 16
3. Απόλλων Λάρισας 22-10 15
4. Ηρακλής Λάρισας 15-17 12
5. Μπαράζ/Πηνειός (1) 14-15 9
6. Ατρόμητοι/Θύελλα 16-44 3
Τελευταία
- Ασταμάτητη… η Αστυνομία!
- Διαπρέπει ο «μικρός»…
- Φωτάρας… “on fire”!!!
- Κοντραρίστηκαν… τα φιλαράκια
- Το σήκωσε… ο «κοτσίδας»!
- Τύφλα να ’χει ο Σιμεόνε!
- Ασταμάτητος ο Χριστώνης, στη δεύτερη θέση ο Καρπέτης…
- …το χαβά του ο Παϊτέρης
- Σκόραραν Νίκολι και Σκόνδρας, ανεβαίνει ο Κατσαμάγκας…
- Ξεχώρισαν Παιδής και Σεμερτζίδης…