.:: Larisa Goal ::. Εκτός έδρας νίκες για Ανάβρα και Πύρρο, ισοπαλία στο Χειμάδι…
Περιφερειακό - Β ΕΠΣΛ
11 Μάρτιος 2018

Εκτός έδρας νίκες για Ανάβρα και Πύρρο, ισοπαλία στο Χειμάδι…

Προβολές: 513

alt

Ο Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος πέρασε νικηφόρα από τη Μαρμαρίνη και παραμένει στο κυνήγι της ανόδους απέχοντας μόλις δύο πότους από την κορυφή.

Οι «βυσσινί» του Κώστα Βασίλη ξεκίνησαν με επιθετικές διαθέσεις στο ματς και μόλις στο 7΄ο Άλκης Νικούλης με σουτ έκανε το 0-1 ενώ στο 43΄ο ίδιος παίκτης έχασε μοναδική ευκαιρία για να σκοράρει εκ νέου αλλά αστόχησε σε χτύπημα πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Τελικά στο 63΄και μετά από προσπάθεια του Νικούλη και απόκρουση του αντίπαλο πορτιέρο, ο Μούρι διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Χείμαρρος αγωνίσθηκε με μαύρα περιβραχιόνια για να τιμήσει τη μνήμη της αδικοχαμένης Πωλίνας Τσαπακίδου, αρραβωνιαστικιάς του Αντιπροέδρου Δημήτρης Θεοδοσίου. Για τον ίδιο λόγο πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή και η ομάδα του Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος έδωσε ανθοδέσμη στον Αντιπρόεδρο του Χειμάρρου, Δημήτριο Θεοδοσίου.

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗΣ (Γ. Μπουρνάκας - Α. Μπούρας): Άτσος, Βλάχος, Γκέκας (85’ Κανιάρης), Βουγλάνης, Πολύμερος, Τζουλάι, Νάτσης, Αργύρης (75’ Καναβός), Καρπέτης (70’ Σταμούλης), Πανταζής (35’ λ.τ. Παναγιώτης).

Α.Σ. ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΩΝ Ο ΠΥΡΡΟΣ (Κ. Βασίλης): Κουσιάς, Βελλής (75΄Χαϊδούσης), Λίτσας, Μαρούδης, Κάτσης, Καψαλός, Τζόγκας, Κάτσας (69΄Βασιλόπουλος), Βάσσος (22΄λ.τ. Μήτρος), Μούρι, Νικούλης (80΄Λεσάι).

ΚΟΥΛΟΥΡΙ 0

ΑΝΑΒΡΑ 3

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον εξαιρετικό φέτος νεαρό επιθετικό Αντώνη Γκαραλιάκο ο οποίος σημείωσε χατ τρικ, η πρωτοπόρος Προοδευτική Ανάβρας πέρασε «αέρα» από το Κουλούρι επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 3-0 και παραμένει σε θέση οδηγού.

Μια νίκη εξαιρετικά αφιερωμένη στον πρόεδρο της ομάδας με αφορμή την ονομαστική του εορτή.

Μετά από ένα στείρο α΄μέρος, ο Γκαραλιάκος έλυσε τον γόρδιο δεσμό σκοράροντας στο 55΄με πέναλτι και πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Τη νίκη της Ανάβρας σφράγισε… ο ίδιος παίκτης στο 65΄, με τον Μπούρα να έχει δοκάρι στο 25΄.

ΑΝΑΒΡΑ (Γ. Λυκοκώστας): Ξύτσας, Τζιάφος (46 Μαρκολέφας), Μπούρας, Χονδροδήμος, Ντόντος, Κιούσης (83΄ Ιμπρούσι), Καραντώνης, Γιαννουλέας, Σχοινάς (70΄Κόγιος), Γκαραλιάκος, Αποστόλου (75΄ Βλάχος).

ΧΕΙΜΑΔΙ 2

ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΣ 2

Μετά από μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο Χειμάδι η ομώνυμη ομάδα και ο Παραπόταμος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 και παραμένουν σε δεινή βαθμολογική θέση.

Ο Σεβδαλής ήταν αυτός που έκανε το 1-0 μόλις στο 10΄ και πέντε λεπτά αργότερα ο Γκόγκος πέτυχε το 2-0.

Όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην επανάληψη και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με δράστες τους Πάσχο (65΄) και Μητσογιάννη (75΄).

Το Χειμάδι τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Σεβδαλής με δεύτερη κίτρινη κάρτα την οποία αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι.

ΧΕΙΜΑΔΙ (Σ. Ευαγγέλου): Τζικόπουλος, Τόπης Π., Παπακωστούλης, Παναγιωτίδης, Γκόγκος, Βασιλόπουλος Α. (76′ Τόπης Αθ.), Γκόλαντας, Σαμαράς (83′ λ.τ. Δασκαλόπουλος), Νούσιος Γ., Σεβδαλής, Λίταινας Αντ.

ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΣ (Α. Μάντζαρης): Ζήκος Αντ., Δελητζάνης, Ζήκος Γ., Γραβάνης, Μήλιος, Πάσχος, Μητσογιάννης, Μπούμπουλης Β. (80′ Μπάνος), Μανδραβέλης, Χατζής, Μπαμπανίκος.