.:: Larisa Goal ::. «Καυτά» ντέρμπι σε Τύρναβο, Ναρθάκι και Βιολογικό…
.
alt

alt

alt

alt

alt
Περιφερειακό - Β ΕΠΣΛ
05 Απρίλιος 2019

«Καυτά» ντέρμπι σε Τύρναβο, Ναρθάκι και Βιολογικό…

Προβολές: 897

alt

«Καυτά» ντέρμπι σε Τύρναβο, Ναρθάκι και Βιολογικό…

Τρία «καυτά» ντέρμπι περιλαμβάνει το μενού της Β΄ΕΠΣΛ σε 1ο, 2ο και 5ο όμιλο και πιο συγκεκριμένα τα παιχνίδια Ακαδημία Τυρνάβου-Δρυμός, Ναρθάκι-Βαμβακού και Λαρισαϊκός-Χάλκη είναι αυτά που θα μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον.

Λείπει το μεγάλο ματς στον 3ο όμιλο ενώ στον 4ο όμιλο με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένονται οι συναντήσεις Δένδρα-Φορτούνα Κουτσοχέρου και Ιπποκράτης-Ραχούλα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 6/4, 17:00)

Α.Π. Ελασσόνας-Πλατανούλια

Ακαδ. Τυρνάβου-Δρυμός

Βαλανίδα-Ευαγγελισμός

Μεγάλο Ελ/χωρι-Στεφαν./Γαλαν.

Μύτικας-Βερδικούσια

Συκέα-Ροδιακός


Η βαθμολογία (18η αγωνιστική):

1. Δρυμός 52-23 43

2. Βαλανίδα 43-20 40

3. Ακαδημία Τυρνάβου 32-12 35

-----------------------------------------------

4. Βερδικούσια 33-16 34

-----------------------------------------------

5. Α.Π. Ελασσόνας 33-27 33

6. Ροδιακός 40-19 30

7. Συκέα 41-34 28

8. Πλατανούλια 34-34 23

9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 26-37 19

10. Ευαγγελισμός 25-36 16

11. Μεγάλο Ελ/χωρι 25-58 9

12. Μύτικας Καλυβίων 11-81 3


2ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 7/4, 11:00)

Βασιλί-Αναγέννηση Φ.

Υπέρεια-Σταυρός α.α. 3-0

Χαλκιάδες-Ζάππειο

Μυραϊκός-Κρήνη

Ναρθάκι-Βαμβακού

Ακαδ. Αχιλλέως-Αγ. Γεώργιος α.α. 3-0


Η βαθμολογία (18η αγωνιστική):

1. Ναρθάκι 49-11 48

2. Βαμβακού 44-10 42

3. Υπέρεια 35-14 37

--------------------------------------------

4. Αναγέννηση Φ. 34-17 34

--------------------------------------------

5. Χαλκιάδες 46-19 33

6. Ζάππειο 26-19 30

7. Βασιλί 36-21 28

8. Κρήνη 40-41 22

9. Μυραϊκός 18-37 21

10. Ακαδημία Αχιλλέως 19-51 10

*Άγιος Γεώργιος και Σταυρός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


3ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 7/4, 17:00)

Σ.Σ. Ραψάνης-Καλοχώρι

Ελάτεια-Μαρμαρίνη

Αιγάνη-Παραπόταμος

Δίας 2018-Κουλούρι

Γόννοι-Πυργετός

Χειμάδι-Στόμιο


Η βαθμολογία (19η αγωνιστική):

1. Γόννοι 58-22 43

2. Κουλούρι 55-21 40

3. Σ.Σ. Ραψάνης 46-20 38

------------------------------------------

4. Αιγάνη 44-18 36

------------------------------------------

5. Μαρμαρίνη 48-24 34

6. Πυργετός 39-28 29

7. Χειμάδι 32-47 23

8. Παραπόταμος 22-42 17

9. Στόμιο 18-33 14

10. Καλοχώρι 23-47 13

11. Ελάτεια 25-56 11

12. Δίας 18-68 7

*Το Στόμιο έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς


4ος ΟΜΙΛΟΣ (Κυριακή 7/4, 17:00)

Μαρίνος Αντύπας-Αμπελόκηποι

Δένδρα-Φορτούνα Κουτσοχέρου

Αγ. Θωμάς-Τερψιθέα

Δασοχώρι-Πανιώνιος

Μάνδρα-Διογένης

Ιπποκράτης-Ραχούλα (Κυριακή, 11:00)

Ρεπό: Λάρισα 88


Η βαθμολογία (19η αγωνιστική):

1. Δένδρα 44-11 45

2. Πανιώνιος 40-8 40

3. Ραχούλα 40-15 38

--------------------------------------------

4. Μάνδρα 44-21 37

--------------------------------------------

5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 42-21 32

6. Ιπποκράτης 34-21 30

7. Δασοχώρι 28-29 26

8. Τερψιθέα 21-22 19

9. Λάρισα ’88 20-38 18

10. Αμπελόκηποι 14-43 11

11. Διογένης 14-42 10

12. Μαρίνος Αντύπας 14-53 9

13. Άγιος Θωμάς 19-39 6


5ος ΟΜΙΛΟΣ (Σάββατο 6/4, 17:00)

Γλαύκη-Ανθούπολη

Ομόνοια-Χαραυγή

Γαλήνη-Ομορφοχώρι

Πελασγιώτιδα-Τοξότης

Λαρισαϊκός-Χάλκη

Μπαράζ/Πηνειός-Αετόλοφος α.α. 0-3

Ρεπό: Ν. Περιβόλι


Η βαθμολογία (19η αγωνιστική):

1. Πελασγιώτιδα 50-13 45

2. Γαλήνη 32-14 39

3. Γλαύκη 45-18 38

-----------------------------------------------

4. Χάλκη 42-25 34

-----------------------------------------------

5. Λαρισαϊκός 29-18 33

6. Νέο Περιβόλι 36-23 30

7. Ανθούπολη 24-21 23

8. Ομόνοια 20-29 22

9. Τοξότης 28-28 21

10. Ομορφοχώρι 28-37 20

11. Αετόλοφος 26-34 14

12. Χαραυγή 24-68 5

*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*Η Χαραυγή έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt