25 Μάρτιος 2012

Ο Κουτσάκης έκανε τη διαφορά…

Προβολές: 1213

alt

Το γκολ του Σωτήρη Κουτσάκη μόλις στο 17΄ ήταν αρκετό για να χαρίσει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη στον Σ.Σ. Ραψάνης με 1-0 στην έδρα του Μύτικα Καλυβίων.

Πραγματοποιήθηκε μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να θέλουν τους βαθμούς της νίκης για διαφορετικούς όμως λόγους.
Τελικά οι Ραψανιώτες ήταν αυτοί που χαμογέλασαν και παραμένουν ζωντανοί στο κόλπο της ανόδου. Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Βλάχο.

Σ.Σ. ΡΑΨΑΝΗΣ (Β. Πάνος): Πάνος, Ντιντής, Γκαραγκούνης Δ., Βλάχος, Κυριάκος, Σαχπατζίδης, Σινάν, Κούμε, Κοζώνης, Νανούλης (65΄Μπούρος), Κουτσάκης (70΄Ιωάννου).

ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ    1

ΣΥΚΕΑ    2

Ο Κώστας Καραλής με τα δύο γκολ που πέτυχε όχι μόνο οδήγησε τη Συκέα σε μια μεγάλη νίκη με 2-1 που της δίνει το δικαίωμα να βλέπει με καλύτερο μάτι τη συνέχεια αλλά καταδίκασε και σε υποβιβασμό την πρώην ομάδα του Αναγέννηση Ευαγγελισμού μιας και πλέον ούτε με θαύμα δεν προλαβαίνει!

Κι όμως το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «πράσινους» καθώς μόλις στο 3΄ο Κώστας Φώλλας έκανε το 1-0 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με τον Καραλή να φέρνει το ματς στα ίσια στο 27΄με πέναλτι που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι και πέντε λεπτά αργότερα έδωσε τη χαριστική βολή. Η Αναγέννηση τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Τσιπλικιάρης.

ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ (Κ. Καζάκης): Γκουλοβάγκας, Τσάτσος, Τσιπλικιάρης, Λάλλας, Καζάκης, Τσινατούλας (60΄Ντόκος Δ.), Καρέλας, Σιαμαντούρας, Φώλλας, Λύκα (68΄Λιούρας), Γκαντούνας.

ΓΟΝΝΟΙ    2
ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑ    1
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσιρονίκο ο οποίος σκόραρε δις, ο Όλυμπος Γόννων πέτυχε μια ακόμη σημαντική νίκη επικρατώντας αυτή τη φορά της αξιόμαχης Βερδικούσιας με 2-1.

Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Τσιρονίκος έκανε το 1-0 για τους «λατσιάλι» και στο 60΄ο ίδιος παίκτης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πέτυχε το 2-0, για να μειώσει η Βερδικούσια λίγο πριν το φινάλε.

ΓΟΝΝΟΙ (Γ. Τσιόπας): Κολώνας, Βασιλός (75΄Παπαοικονόμου), Τσιόπας, Ντόντος, Καραδούκας (80΄Ριζάκης), Τσαπλές, Μπαρούτας, Καναβούρας (78΄Ρημαγμός), Μαρκεγκάι, Δεδικούσης, Τσιρονίκος.

ΜΙΚΡΟ ΕΛ/ΧΩΡΙ    1

ΑΙΓΑΝΗ    1

Τρία λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα ο Πιτένης ήταν αυτός που λύτρωσε τον ΠΟΜΕ ισοφαρίζοντας σε 1-1 στην αναμέτρηση με την Αιγάνη.
Ματς με έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον στη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για παραμονή στην κατηγορία, με τους παίκτες της Αιγάνης να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 52΄με τον Κοσμά Αναγνωστόπουλο αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν ως το τέλος το προβάδισμα αυτό. Και οι δύο ομάδες τελείωσαν  το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν οι Παπακυριάκος και Ριζάκης.

ΑΙΓΑΝΗ (Σ. Φουσίκας): Καργιώτης, Γεωργαντάς (68΄Χριστοδούλου), Παπαγιαννόπουλος, Ριζάκης, Αναγνώστου, Γραβάνης, Αναγνωστόπουλος Κ. (81΄Καραμπέκος), Μπαμπατζέλιος, Αναγνωστόπουλος Η., Ζάχος, Ευαγγέλου (75΄Λιόλιος).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ    2

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ    3

Ο Δολιχιακός κατόρθωσε να ανατρέψει τα δεδομένα και να κατακτήσει μια ακόμη σημαντική νίκη με 3-2 κόντρα στον Ίκαρο Νεάπολης, παραμένοντας ζωντανός στο κόλπο της ανόδου.

Κι όμως το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για το λαρισινό συγκρότημα που παρατάχθηκε και πάλι με σημαντικές απουσίες μιας και στο 15΄ο Χρήστος Ζαφειράκης έκανε το 1-0. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Αλεξανδρίδης έφερε το ματς στα ίσια και πέντε λεπτά αργότερα ο Σπάχος έκανε το 1-2. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μουλογιάννης βρήκε δίχτυα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, με τον Ίκαρο απλά να μειώνει σε 2-3 με τον Ζαφειράκη Χ.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Α. Μπουχλαριώτης-Α. Σακελλαρίου): Κολώνας, Ζαρρής, Κοσμάς, Κουτσόπουλος, Τζήκας, Μπουχλαριώτης, Σακελλαρίου, Ζαφειράκης, Μπέκος, Ευαγγέλου, Καλόγηρος.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ (Α. Σακελλαρίου): Θεοδωράκης, Αλβανός, Θεοδωράκης Σ. (65΄Σουγλής Ζ.), Σπάχος, Μαρογιάννης, Ζιώγας, Μουλογιάννης, Αλεξανδρίδης (90΄Κατής), Πουρσανίδης (88΄Μαντζάρας), Λιόλιος.