Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Β΄ΕΘΝΙΚΗ
Τα αποτελέσματα
Ηρόδοτος-ΝΠΣ Βόλος 0-2
Δόξα Δράμας-Ηρακλής 2-0
Κέρκυρα-Τρίκαλα 1-1
Αιγινιακός-Εργοτέλης 1-0
Σπάρτη-Πλατανιάς 0-0
ΑΕ Καραϊσκάκης-Αήττητος Σπάτων 1-0
Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας 1-0
ΑΟΧ Κισσαμικός-Παναχαϊκή 0-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. ΝΠΣ Βόλος 24-4 25
2. Απόλλων Λάρισας 15-5 20
3. Κέρκυρα 10-5 17
4. Πλατανιάς 9-6 16
5. Εργοτέλης 13-7 14
6. Καραϊσκάκης 7-11 13
7. Δόξα Δράμας 11-13 12
8. Ηρόδοτος 7-10 12
9. Παναχαϊκή 7-6 12
10. Απόλλων Πόντου 6-10 11
11. Ηρακλής 11-10 10
12. Αιγινιακός 11-20 9
13. Τρίκαλα 7-13 7
14. Σπάρτη 5-11 7
15. Αήττητος Σπάτων 4-11 6
16. ΑΟΧ/Κισσαμικός 7-11 6
Επόμενη αγωνιστική (23/12, 15:00)
ΑΕ Καραϊσκάκης-Σπάρτη
Σπάτα-Δόξα Δράμας
ΝΠΣ Βόλος-Κέρκυρα
Ηρακλής-Απόλλων Πόντου
Τρίκαλα-Αιγινιακός
Απόλλων Λάρισας-ΑΟΧ Κισσαμικός
Εργοτέλης-Παναχαϊκή
Πλατανιάς-Ηρόδοτος (Σάββατο 22/12, 15:00)
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 1-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός 0-0
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας 5-1
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου 0-2
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1
Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):
1. Ολυμπιακός Βόλου 35-6 32
2. Νίκη Βόλου 32-4 32
3. Μετέωρα 19-10 21
4. Ιτέα 16-12 19
5. Αλμυρός 13-10 19
6. Απόλλων Μακρυχωρίου 12-14 17
7. Θησέας Αγριάς 13-16 17
8. Σέλλανα 15-14 15
9. Στυλίδα 13-26 14
10. Πιερικός 15-16 13
11. Τσαριτσάνη 12-18 13
12. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 11-21 9
13. Φωκικός 7-18 10
14. Αναγέννηση Καρδίτσας 7-34 1
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 6/1, 15:00)
ΑΟ Σελλάνων – Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας – Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου – Πιερικός
ΓΣ Αλμυρού – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΣ Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Κιλελέρ-Φαλανιακός 1-2
Αμυγδαλέα-Λάρισα 2012 3-2
Τύρναβος-Μακρυχώρι 0-3
Βλαχογιάννι-Δαμασιακός 0-0
Αργυροπούλι-Αχιλλέας Φ. 1-0
Ηρακλής Λάρισας-Συκούριο α.α. 3-0
Δωτιέας Αγιάς-Αμπελωνιακός 0-0
Σμόλικας-Π.Ο.Ε 3-0
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Φαλανιακός 27-9 35
2. Ηρακλής Λάρισας 28-11 31
3. Σμόλικας 25-14 27
4. Π.Ο.Ε 19-13 22
5. Αμπελωνιακός 14-9 21
6. Δωτιέας Αγιάς 16-12 19
7. Μακρυχώρι 16-12 19
8. Αργυροπούλι 15-13 18
9. Αχιλλέας Φαρσάλων 15-14 18
10. Κιλελέρ 15-17 17
11. Βλαχογιάννι 16-19 17
12. Δαμασιακός 12-12 14
13. Αμυγδαλέα 14-20 13
14. Τύρναβος 10-21 11
15. Λάρισα 2012 13-20 10
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/12, 15:00)
Αμυγδαλέα-Κιλελέρ
Φαλανιακός-Τύρναβος
Λάρισα 2012-Βλαχογιάννι
Μακρυχώρι-Αργυροπούλι
Δαμασιακός-Ηρακλής Λ.
Αχιλλέας Φ.-Δωτιέας Αγιάς
Συκούριο-Σμόλικας α.α. 0-3
Αμπελωνιακός-Π.Ο.Ε
Α1 ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Μεσοχώρι-Δήμητρα Γιάν. 1-0
Νεάπολη-Ελευθεραί 1-3
Πύρρος-Ανάβρα 2-0
Βούναινα-Αβέρωφ 2-2
Μελιβοία-Αμπελιά 2-4
Αγ. Ανάργυροι-Παναγροτικός 2-3
Νέα Πολιτεία-Προμηθέας 1-3
Μελισσοχώρι-Μαυροβούνι 1-2
Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):
1. Αμπελιά 33-11 28
2. Βούναινα 25-12 26
3. Αβέρωφ 31-21 25
4. Μαυροβούνι 20-12 24
5. Πύρρος 20-9 23
6. Μελισσοχώρι 18-13 22
7. Ελευθεραί 16-10 22
8. Ανάβρα 19-18 18
9. Προμηθέας 19-22 17
10. Άγιοι Ανάργυροι 25-26 16
11. Νέα Πολιτεία 19-21 16
12. Παναγροτικός 11-23 12
13. Δήμητρα Γιάννουλης 10-21 10
14. Νεάπολη 12-27 8
15. Μελιβοία 10-27 6
16. Μεσοχώρι 10-24 4
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 23/12, 15:00)
Δήμητρα Γιάν.-Ελευθεραί
Ανάβρα-Μεσοχώρι
Αβέρωφ-Νεάπολη
Αμπελιά-Πύρρος
Παναγροτικός-Βούναινα
Προμηθέας-Μελιβοία
Μαυροβούνι-Αγ. Ανάργυροι
Μελισσοχώρι-Νέα Πολιτεία
Β΄ΕΠΣΛ
1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Π.Ο.Ε-Ακαδ. Τυρνάβου 1-0
Βαλανίδα-Πλατανούλια 2-0
Μεγάλο Ελ/χωρι-Δρυμός 1-3
Μύτικας-Ευαγγελισμός 2-1
Συκέα-Στεφαν./Γαλαν. 2-1
Ροδιακός-Βερδικούσια 4-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Δρυμός 27-10 22
2. Ροδιακός 22-7 22
3. Βαλανίδα 16-10 21
4. Ακαδημία Τυρνάβου 17-5 16
5. Συκέα 25-17 15
6. Βερδικούσια 13-11 15
7. Ακαδημία Π.Ο.Ε 17-14 15
8. Πλατανούλια 11-12 14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 10-22 7
10. Ευαγγελισμός 12-23 4
11. Μεγάλο Ελ/χωρι 12-25 3
12. Μύτικας Καλυβίων 6-32 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/12, 15:00)
Ακαδ. Τυρνάβου-Θύελλα Μ.Ε.
Πλατανούλια-Μύτικας
Δρυμός-Συκέα
Ευαγγελισμός-Ροδιακός
Στεφαν./Γαλαν.-Βερδικούσια
Βαλανίδα-Ακαδημία Π.Ο.Ε (Κυριακή 23/12, 15:00)
2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Βασιλί-Υπέρεια 1-1
Χαλκιάδες-Αναγέννηση Φ. 1-1
Μυραϊκός-Σταυρός 2-0
Ναρθάκι-Ζάππειο 2-0
Ακαδ. Αχιλλέως-Κρήνη 4-2
Αγ. Γεώργιος-Βαμβακού 0-4
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Βαμβακού 24-3 23
2. Ναρθάκι 27-8 23
3. Αναγέννηση Φ. 20-9 20
4. Υπέρεια 19-9 17
5. Χαλκιάδες 27-11 16
6. Ζάππειο 15-11 15
7. Βασιλί 18-13 13
8. Μυραϊκός 10-24 10
9. Κρήνη 22-24 9
10. Ακαδημία Αχιλλέως 11-21 7
11. Άγιος Γεώργιος 7-26 1
12. Σταυρός 1-42 1
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 23/12, 15:00)
Χαλκιάδες-Βασιλί
Υπέρεια-Μυραϊκός
Αναγέννηση Φ.-Ναρθάκι
Σταυρός-Ακαδ. Αχιλλέως
Ζάππειο-Αγ. Γεώργιος
Κρήνη-Βαμβακού
3ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Σ.Σ. Ραψάνης-Ελάτεια 3-0
Αιγάνη-Καλοχώρι 5-2
Δίας 2018-Μαρμαρίνη 1-7
Γόννοι-Παραπόταμος 3-0
Χειμάδι-Κουλούρι 2-5
Στόμιο-Πυργετός 0-1
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Κουλούρι 30-8 25
2. Γόννοι 24-14 19
3. Σ.Σ. Ραψάνης 22-11 19
4. Μαρμαρίνη 27-12 17
5. Αιγάνη 24-12 16
6. Πυργετός 24-17 15
7. Χειμάδι 22-21 13
8. Παραπόταμος 13-21 10
9. Στόμιο 9-13 10
11. Καλοχώρι 13-27 5
10. Ελάτεια 11-28 4
12. Δίας 11-44 3
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 23/12, 15:00)
Αιγάνη-Σ.Σ. Ραψάνης
Ελάτεια-Δίας
Καλοχώρι-Γόννοι
Μαρμαρίνη-Χειμάδι
Παραπόταμος-Στόμιο
Κουλούρι-Πυργετός
4ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Τερψιθέα 2-6
Πανιώνιος-Κουτσόχερο 1-1
Διογένης-Μαρίνος Αντύπας 2-0
Ραχούλα-Δένδρα 1-3
Λάρισα 88-Δασοχώρι 2-4
Μάνδρα-Ιπποκράτης 0-0
Ρεπό: Αγ. Θωμάς
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Δένδρα 24-7 22
2. Μάνδρα 22-10 19
3. Ιπποκράτης 19-11 17
4. Πανιώνιος 18-6 16
5. Ραχούλα 13-9 15
6. Τερψιθέα 13-14 15
7. Φορτούνα Κουτσοχέρου 21-12 13
8. Δασοχώρι 12-13 11
9. Λάρισα ’88 11-16 7
10. Διογένης 7-19 7
11. Μαρίνος Αντύπας 10-26 6
12. Αμπελόκηποι 11-26 6
13. Άγιος Θωμάς 12-24 1
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/12, 15:00)
Πανιώνιος-Αμπελόκηποι
Τερψιθέα-Διογένης
Κουτσόχερο-Ραχούλα
Δένδρα-Λάρισα 88
Αγ. Θωμάς-Ιπποκράτης
Δασοχώρι-Μάνδρα
Ρεπό: Μαρίνος Αντύπας
5ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αετόλοφος-Χαραυγή 9-2
Ομορφοχώρι-Ανθούπολη 1-1
Τοξότης-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Χάλκη-Γλαύκη 1-4
Ν. Περιβόλι-Γαλήνη 0-1
Πελασγιώτιδα-Λαρισαϊκός 2-1
Ρεπό: Ομόνοια
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 24-4 24
2. Γαλήνη 13-4 20
3. Γλαύκη 21-6 18
4. Νέο Περιβόλι 13-7 14
5. Χάλκη 17-16 12
6. Ομόνοια 13-15 11
7. Λαρισαϊκός 8-7 11
8. Ανθούπολη 12-10 11
9. Αετόλοφος 18-12 10
10. Τοξότης 14-13 10
12. Ομορφοχώρι 9-21 5
12. Χαραυγή 11-30 2
13. Πηνειός 1-24 0
Επόμενη αγωνιστική
(Σάββατο 22/12, 15:00)
Ανθούπολη-Χάλκη
Γλαύκη-Ν. Περιβόλι
Γαλήνη-Πελασγιώτιδα
(Κυριακή 23/12, 15:00)
Ομορφοχώρι-Αετόλοφος
Χαραυγή-Τοξότης α.α. 0-3
Ομόνοια-Λαρισαϊκός
Ρεπό: Μπαράζ Πηνειός
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…