24 Σεπτέμβριος 2017

Πιο ψύχραιμη… η Δόξα Βαλανίδας!

Προβολές: 1933

alt

Η Δόξα Βαλανίδας αποδείχθηκε πιο ψύχραιμη από την άσπρη βούλα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού επικρατώντας με 6-5 (κ.α. 2-2, παράταση 2-2) του Άρη Κουλουρίου.

Ματς με εναλλαγές στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρωτοπορία στο σκορ με τον Πάρη Παλάντζα στο 35΄αλλά οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να φέρουν τούμπα… το ματς με δύο γκολ στο 63΄και 75΄.

Πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Νίκος Παλάντζας ήταν αυτός που οδήγησε το ματς στην ημίωρη παράταση και μετά στα πέναλτι εκεί όπου ο Κυριάκης απέκρουσε ένα πέναλτι ενώ ευστόχησαν για τους φιλοξενούμενους οι Καστάμης, Παλάντζας Ν., Καραγιάννης, Βαϊράμης, Καρέλας και Θάνος.

ΒΑΛΑΝΙΔΑ (Β. Μάνος): Κυριάκης, Παπαγιάννης (70΄Κατσιάνας), Βελώνης (80΄ Μουταφίδης), Βαϊράμης, Καστάμης, Καραγιάννης, Θάνος Κ., Παλάντζας Π., Παλάντζας Ν., Τέλιος (46΄Καρέλας), Αδάμου (110΄λ.τ Παπαδημητρίου).