Λειψή… η αγωνιστική αυτή σε Κ-16 και Κ-12
Λειψή… η αγωνιστική αυτή σε Κ-16 και Κ-12
Οι άσχημες καιρικές συνθήκες σε συνδυασμό με τους τραγικούς αγωνιστικούς χώρους (βλέπε Γ. Μητσιμπόνας Γ.) είχαν ως αποτέλεσμα να αναβληθούν πολλές αναμετρήσεις στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πρωταθλημάτων (Κ-16, Κ-12 και Κ-12 Ευ αγωνίζεσθαι).
Ας δούμε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
(Κ-16)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ακαδημία Π.Ο.Ε (αναβολή)
Ακαδημία Τυρνάβου-Αμπελωνιακός 3-3
Φαλανιακός-Αργυροπούλι (22/12, 10:00)
Ρεπό: Τύρναβος/Βλαχογιάννι
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Αργυροπούλι 9-2 9
2. Ακαδημία Τυρνάβου 13-8 8
3. Φαλανιακός 5-6 6
4. Αμπελωνιακός 12-18 4
5. Ακαδημία Π.Ο.Ε 10-5 4
6. Τσαριτσάνη 6-9 3
7. Τύρναβος/Βλαχογιάννι 4-11 3
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΑΕΛ-Πανιώνιος 5-0
Δωτιέας Αγιάς-Ατρόμητοι-Θύελλα (1) (αναβολή)
Μακρυχώρι-Προμηθέας (22/12, 11:15)
Ρεπό: Μελισσοχώρι
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 17-0 10
2. ΑΕΛ 24-2 10
3. Μελισσοχώρι 14-19 6
4. Πανιώνιος 9-12 6
5. Προμηθέας 10-9 6
6. Μακρυχώρι 1-14 0
7. Δωτιέας Αγιάς 6-25 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα-Σμόλικας 1-2
Αβέρωφ-Δήμητρα Γιάννουλης 3-1
Αμπελόκηποι-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 1-1
Νέα Πολιτεία (1)-Νίκη Μιχαήλ 2-1
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 15-5 13
2. Σμόλικας 10-5 11
3. Νέα Πολιτεία (1) 7-10 9
4. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 14-7 7
5. Νίκη/Μιχαήλ 10-9 6
6. Δήμητρα Γιάννουλης 9-10 5
7. Πελασγιώτιδα 4-14 2
8. Αμπελόκηποι 3-12 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας-Νέα Πολιτεία 2 (αναβολή)
Παναγροτικός Νίκαιας-Ηρακλής Λάρισας (22/12, 09:30)
Νεάπολη/Διογένης-Ανθούπολη α.α. 0-3
Ακαδημία Αχιλλέως-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (29/12, 10:00)
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 11-2 12
2. Νέα Πολιτεία (2) 12-2 9
3. Απόλλων Λάρισας 8-6 7
4. Ανθούπολη 10-4 7
5. Παναγροτικός Νίκαιας 8-6 6
6. Α.Σ.Μπαράζ/Πηνειός 6-13 3
7. Ακαδημία Αχιλλέως 4-11 3
*Η Νεάπολη/Διογένης έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
(Κ-12)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα (2)-Δαμασιακός (αναβολή)
Βλαχογιάννι-Ακαδημία Π.Ο.Ε 2-3
Ακαδημία Τυρνάβου-Αμπελωνιακός 4-0
Φαλανιακός-Ακαδημία Ολύμπικ 2 (22/12, 12:00)
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 13-3 10
2. Ακαδημία Τυρνάβου 27-6 10
3. Ακαδημία Π.Ο.Ε 10-15 8
4. Φαλανιακός 15-12 7
5. Αμπελωνιακός 11-13 6
6. Βλαχογιάννι 6-10 6
7. Πελασγιώτιδα (2) 4-8 1
8. Δαμασιακός 3-22 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Ατρόμητοι/Θύελλα 1 (αναβολή)
Δίας/Δάφνη Γλαύκης-Μελισσοχώρι 0-1
ΑΕΛ (1)-Πανιώνιος 7-0
Μακρυχώρι-Προμηθέας (22/12, 10:00)
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 21-2 12
2. ΑΕΛ (1) 35-4 12
3. Πανιώνιος 18-23 7
4. Μακρυχώρι 14-17 7
5. Προμηθέας 22-12 7
6. Δωτιέας Αγιάς 9-13 4
7. Μελισσοχώρι 8-20 3
8. Δίας/Δάφνη Γλαύκης 2-38 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αβέρωφ-Δήμητρα Γιάννουλης 2-3 ΕΓΙΝΕ
Πελασγιώτιδα (1)-Σμόλικας 5-1 ΕΓΙΝΕ
Αμπελόκηποι-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 2-0
Νέα Πολιτεία- Ιπποκράτης Λάρισας 8-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Νέα Πολιτεία 23-2 15
2. Πελασγιώτιδα (1) 14-11 10
3. Αβέρωφ 15-8 9
4. Δήμητρα Γιάννουλης 10-9 8
5. Σμόλικας 14-12 7
6. Ιπποκράτης 5-20 4
7. Αμπελόκηποι 3-10 3
8. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 5-17 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΛ (2) 1-0
Ακαδημία Ολύμπικ (1)-Ηρακλής Λάρισας 1-4
Λαρισαϊκός-Μπαράζ/Πηνειός 1-9
Ρεπό: Ανθούπολη
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 23-3 15
2. Ακαδημία Ολύμπικ (1) 26-10 10
3. Μπαράζ/Πηνειός 18-4 10
4. Απόλλων Λάρισας 8-12 6
5. Ανθούπολη 5-23 3
6. ΑΕΛ (2) 2-12 0
7. Λαρισαϊκός 2-20 0
(Κ-12 Ευ αγωνίζεσθαι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας-Νίκη/Μιχαήλ (1) 4-8
Ακαδημία Τυρνάβου-Ακαδημία Ολύμπικ 13-1
Μπαράζ/Πηνειός (3)-Απόλλων Λάρισας (1) αναβολή
Μπαράζ/Πηνειός (1)-Παναγροτικός Νίκαιας 7-1
Αβέρωφ Λάρισας (1)-Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 3-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ (1) 17-1 15
2. Νίκη/Μιχαήλ (1) 23-7 12
3. Μπαράζ Πηνειός (1) 22-7 11
4. Ακαδημία Τυρνάβου 22-9 9
5. Απόλλων Λάρισας (1) 12-13 6
6. Ηρακλής Λάρισας 11-19 6
7. Μπαράζ Πηνειός (3) 8-13 4
8. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 11-14 4
9. Παναγροτικός Νίκαιας 6-21 3
10. Ακαδημία Ολύμπικ 5-20 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μπαράζ/Πηνειός (2)-Συκούριο 0-7
Πελασγιώτιδα (3)-Απόλλων Λάρισας (2) αναβολή
Καλοχώρι-Νίκη/Μιχαήλ (2) 3-8
Αβέρωφ (2)-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 8-3
Νέα Πολιτεία-Γόννοι αναβολή
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (2) 17-7 12
2. Γόννοι 23-11 9
3. Συκούριο 17-5 9
4. Αβέρωφ (2) 19-18 9
5. Πελασγιώτιδα (3) 6-1 6
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 18-18 6
7. Απόλλων Λάρισας (2) 9-19 3
8. Νέα Πολιτεία 6-5 3
9. Μπαράζ/Πηνειός (2) 4-30 0
10. Καλοχώρι 3-11 0
Τελευταία
- Ασταμάτητη… η Αστυνομία!
- Διαπρέπει ο «μικρός»…
- Φωτάρας… “on fire”!!!
- Κοντραρίστηκαν… τα φιλαράκια
- Το σήκωσε… ο «κοτσίδας»!
- Τύφλα να ’χει ο Σιμεόνε!
- Ασταμάτητος ο Χριστώνης, στη δεύτερη θέση ο Καρπέτης…
- …το χαβά του ο Παϊτέρης
- Σκόραραν Νίκολι και Σκόνδρας, ανεβαίνει ο Κατσαμάγκας…
- Ξεχώρισαν Παιδής και Σεμερτζίδης…