Συγκλονίζουν οι μάχες στα πρωταθλήματα Κ-14 και Κ-13!!!
Συγκλονίζουν οι μάχες στα πρωταθλήματα Κ-14 και Κ-13!!!
Πλούσιο θέαμα και δυνατές συγκινήσεις πρόσφεραν για μια ακόμη αγωνιστική οι αυριανοί άσοι στα πρωταθλήματα υποδομής (Κ-14 και Κ-13).
Ας δούμε τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής αλλά και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ακαδημία Τυρνάβου 0-2
Αμπελωνιακός-Ακαδημία Π.Ο.Ε 0-2
Ατρόμητοι/Θύελλα-Αβέρωφ 1-1
Ρεπό: ΑΕΛ Κορασίδες
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 31-9 22
2. Αβέρωφ 22-8 19
3. Ακαδημία Π.Ο.Ε 20-16 15
4. Ακαδημία Τυρνάβου 19-16 12
5. Τσαριτσάνη 18-15 9
6. Αμπελωνιακός 11-26 6
7. ΑΕΛ (κορασίδες) 6-37 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Ακαδημία Ολύμπικ αναβολή
Ακαδημία Ολύμπικ-Αμπελόκηποι 6-1
Μπαράζ/Πηνειός-ΑΕΛ 0-9
Παναγροτικός Νίκαιας-ΑΕΛ (21/3, 16:30)
Δωτιέας Αγιάς-Παναγροτικός Νίκαιας (23/3, 10:00)
Ρεπό: Απόλλων Λάρισας
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 54-5 24
2. Απόλλων Λάρισας 23-12 17
3. Ακαδημία Ολύμπικ 30-14 14
4. Παναγροτικός Νίκαιας 16-12 13
5. Μπαράζ/Πηνειός 9-32 6
6. Δωτιέας Αγιάς 8-29 4
7. Αμπελόκηποι 6-42 0
Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νίκη/Μιχαήλ-Ακαδημία Π.Ο.Ε 5-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Δαμασιακός α.α. 0-3
Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρνάβου 0-4
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 29-5 24
2. Νίκη/Μιχαήλ 39-6 18
3. Ακαδημία Π.Ο.Ε 24-12 12
4. Δαμασιακός 12-23 9
5. Βερδικούσια 6-40 6
*Η Τσαριτσάνη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Ηρακλής Λάρισας (αναβολή)
Αβέρωφ-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) α.α. 3-0
Δίας/Δάφνη Γλαύκης-Ακαδημία Αγιάς 2018 8-0
Νέα Πολιτεία-Ηρακλής Λάρισας (22/3, 15:30)
Ρεπό: Νέα Πολιτεία
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 46-7 21
2. Ηρακλής Λάρισας 43-3 18
3. Νέα Πολιτεία 42-4 18
4. Δίας/Δάφνη Γλαύκης 24-14 15
5. Δωτιέας Αγιάς 10-46 9
6. Ακαδημία Αγιάς 2018 4-68 3
* Οι Ατρόμητοι/Θύελλα (2) δεν συμμετέχουν στο πρωτάθλημα
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Προμηθέας 1-1
Αμπελόκηποι-Πανιώνιος 9-1
ΑΕΛ-Ανθούπολη 6-0
Ρεπό: Ακαδημία Αχιλλέως
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 70-0 27
2. Προμηθέας 25-23 17
3. Αμπελόκηποι 33-12 15
4. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 24-29 10
5. Ανθούπολη 10-39 7
6. Ακαδημία Αχιλλέως 4-30 1
7. Πανιώνιος 8-41 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Φαλανιακός-Δήμητρα Γιάννουλης (αναβολή)
Μπαράζ/Πηνειός-Λαρισαϊκός 3-0
Απόλλων Λάρισας-Πελασγιώτιδα 1-0
Ρεπό: Ακαδημία Ολύμπικ
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Μπαράζ/Πηνειός 17-7 19
2. Πελασγιώτιδα 19-13 18
3. Απόλλων Λάρισας 19-12 18
4. Λαρισαϊκός 7-9 10
5. Ακαδημία Ολύμπικ 10-15 8
6. Δήμητρα Γιάννουλης 8-18 5
7. Φαλανιακός 9-15 5
Κ-14 (Ευ αγωνίζεσθαι)
Τα αποτελέσματα
Νίκη/Μιχαήλ (2)-Ηρακλής Λάρισας (2) 5-0
Πελασγιώτιδα (2)-Καλοχώρι α.α. 3-0
Συκούριο-Απόλλων Λάρισας (2) αναβολή
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (2) 46-14 22
2. Πελασγιώτιδα 21-15 17
3. Ηρακλής Λάρισας 31-18 13
4. Συκούριο 22-14 13
5. Απόλλων Λάρισας 14-38 4
6. Καλοχώρι 2-34 0
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…