Πλούσιο θέαμα και πάλι στο πρωτάθλημα “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ”…
Πλούσιο θέαμα και πάλι στο πρωτάθλημα “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ”…
Πολλά γκολ, πλούσιο θέαμα αλλά και δυνατές συγκινήσεις πρόσφεραν και την τέταρτη αγωνιστική οι λιλιπούτιοι άσοι στο παιδικό πρωτάθλημα «Επιλογές» (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες και στους έξι ομίλους).
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Βλαχογιάννι-Αργυροπούλι 7-1
Δαμασιακός - Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ 0-10
Δευκαλίων / Καμβουνιακός -Τσαριτσάνη 4-2
Ρεπό: ΑΕΛ (1)
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Π.Ο.Ε 27-7 9
2. ΑΕΛ (1) 20-2 6
3. Τσαριτσάνη 15-7 6
4. Βλαχογιάννι 14-22 6
5. Αργυροπούλι 6-18 3
6. Δευκαλίων/Καμβουνιακός 7-17 3
7. Δαμασιακός 3-19 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάννουλης - Φαλανιακός 7-0
Ατρόμητοι/Θύελλα- ΑΕΛ (2) 3-1
Σμόλικας-Αμπελωνιακός 2-1
Ρεπό: Ακαδημία Τυρνάβου
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 14-2 12
2. ΑΕΛ (2) 20-4 9
3. Ακαδημία Τυρνάβου 6-3 6
4. Δήμητρα Γιάννουλης 9-7 3
5. Σμόλικας 4-13 3
6. Αμπελωνιακός 1-7 0
7. Φαλανιακός 0-16 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μελισσοχώρι-ΑΕΛ (3) 1-2
Ηρακλής Χάλκης - Απόλλων Γαλήνης α.α. 3-0
Δωτιέας Αγιάς - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση 1-2
Ρεπό: Απόλλων Λάρισας
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ (3) 11-4 12
2. Απόλλων Λάρισας 14-3 9
3. Χάλκη 10-11 6
4. Ομόνοια/Ακαδημία Πλίτση 5-2 6
5. Μελισσοχώρι 8-13 3
6. Δωτιέας Αγιάς 5-11 0
*Ο Απόλλων Γαλήνης έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας - Αετός Μακρυχωρίου 9-0
Νίκη/Μιχαήλ – Πυργετός 7-0
Συκούριο-Πανιώνιος 0-2
Ρεπό: Αμπελόκηποι
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (1) 25-0 12
2. Ηρακλής Λάρισας 16-3 9
3. Μακρυχώρι 5-18 6
4. Πανιώνιος 5-6 4
5. Αμπελόκηποι 9-10 3
6. Πυργετός 3-14 1
7. Συκούριο 1-13 0
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ανθούπολη - Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός 1-0
Παναγροτικός Νίκαιας - Ακαδημία Αχιλλέως 2-1
Νέα Πολιτεία - Προμηθέας 5-1
Ρεπό: Αβέρωφ (1)
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 13-1 10
2. Νέα Πολιτεία (1) 13-4 7
3. Προμηθέας 10-6 6
4. Αβέρωφ (1) 12-4 5
5. Μπαράζ/Πηνειός 2-9 3
6. Παναγροτικός Νίκαιας 2-16 3
7. Ακαδημία Αχιλλέας Φαρσάλων 1-13 0
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 1-1
Νίκη/Μιχαήλ (2) - Τοξότης 7-3
Διογένης -Αβέρωφ (2) 6-0
Ρεπό: Νέα Πολιτεία (2)
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Διογένης 14-5 10
2. Αβέρωφ (2) 17-11 7
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 8-5 5
4. Πελασγιώτιδα 7-6 5
5. Νέα Πολιτεία (2) 3-6 3
6. Νίκη/Μιχαήλ (2) 9-14 3
7. Τοξότης 6-17 0
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)
Καλοχώρι-Λέοντες Αρμενίου 0-2
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Συκούριο 12-2 10
2. Γόννοι 11-4 8
3. Λέοντες Αρμενίου 6-4 7
4. Μελισσοχώρι 8-9 6
5. Δωτιέας Αγιάς 4-7 2
6. Καλοχώρι 2-17 0
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…