Ολοκληρώθηκε και η β΄ φάση στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ”…
Ολοκληρώθηκε και η β΄ φάση στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ”…
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ολοκληρώθηκε και η β΄ φάση για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ όπου χωρίστηκε σε δύο γκρουπ με τους δυνατούς και τους αδύνατους και πλέον πλησιάζει η μεγάλη ώρα των τελικών (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες και στους επτά ομίλους).
Β΄ΦΑΣΗ (Δυνατοί)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΑΕΛ (3)-Ανθούπολη 1-2
Ηρακλής Χάλκης - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας α.α. 0-3
Αβέρωφ-Απόλλων Λάρισας 2-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 14-1 15
2. Ανθούπολη 8-6 10
3. Αβέρωφ 8-1 10
4. Απόλλων Λάρισας 7-7 3
5. ΑΕΛ (3) 2-9 3
6. Χάλκη 0-15 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ακαδημία Τυρνάβου 1-1
Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Νέα Πολιτεία 1-2
Νίκη/Μιχαήλ-ΑΕΛ (2) 3-2
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ 13-2 13
2. Νέα Πολιτεία 6-1 13
3. Ακαδημία Ελασσόνας / Π.Ο.Ε 6-6 9
4. ΑΕΛ (2) 5-5 4
5. Τσαριτσάνη 2-11 3
6. Ακαδημία Τυρνάβου 1-8 1
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πελασγιώτιδα - Ηρακλής Λάρισας 0-1
ΑΕΛ-Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 6-0
Διογένης-Αμπελόκηποι 4-5
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 22-3 15
2. Ηρακλής Λάρισας 12-5 12
3. Πελασγιώτιδα 6-10 7
4. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 11-17 4
5. Διογένης 10-14 3
6. Αμπελόκηποι 7-19 3
Β΄ΦΑΣΗ (Αδύνατοι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αβέρωφ (2) - Παναγροτικός Νίκαιας 2-3
Νέα Πολιτεία (2) - Ομόνοια / Ακαδημία Πλίτση 1-1
Ρεπό: Ακαδημία Αχιλλέως
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Παναγροτικός Νίκαιας 12-7 9
2. Ακαδημία Αχιλλέως 8-6 9
3. Ακαδημία Γ. Πλίτση/Ομόνοια 6-5 7
4. Νέα Πολιτεία (2) 6-6 4
5. Αβέρωφ (2) 2-7 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αργυροπούλι-Δαμασιακός 6-1
Βλαχογιάννι-Φαλανιακός 3-3
Φαλανιακός-Αργυροπούλι 1-1
Δαμασιακός-Σμόλικας 0-6
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Σμόλικας 16-4 9
2. Φαλανιακός 15-4 8
3. Βλαχογιάννι 12-10 7
4. Αργυροπούλι 11-13 4
5. Δαμασιακός 2-25 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός 2-3
Τοξότης-Μελισσοχώρι 0-6
Ρεπό: Πανιώνιος
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός 12-3 10
2. Μελισσοχώρι 11-2 8
3. Πανιώνιος 11-7 4
4. Δωτιέας Αγιάς6-10 3
5. Τοξότης 3-19 3
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάννουλης – Προμηθέας 0-3
Πυργετός-Νίκη/Μιχαήλ (2) 2-5
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (2) 8-5 5
2. Πυργετός 7-7 4
3. Προμηθέας 5-5 4
4. Δήμητρα Γιάννουλης 3-6 2
ΕΦΗΒΙΚΟ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας - Διογένης Λάρισας 2-0
Ανθούπολη-Τοξότης 2-1
Αβέρωφ-Πελασγιώτιδα 4-1
Ρεπό: Παναγροτικός Νίκαιας
Η τελική βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 28-16 27
2. Ηρακλής Λάρισας 21-13 26
3. Αβέρωφ 24-12 24
4. Παναγροτικός Νίκαιας 22-20 19
5.Τοξότης 18-18 14
6. Διογένης 12-28 7
7. Πελασγιώτιδα 17-32 6
Τελευταία
- Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣΛ…
- Best of the best (DETOX-Α΄ΕΠΣΛ-28η αγωνιστική)…
- Κομβικό ματς στην Αμπελιά, δύσκολες δοκιμασίες για Φαλανιακό και Αγίους Αναργύρους
- Φουλ δράση στη Γ΄ΕΠΣΛ…
- Ντέρμπι στο Βιολογικό, επικίνδυνη έξοδος για τη Γιάννουλη…
- Δύσκολη αποστολή για το Κιλελέρ…
- Κόντρα στον πρωτοπόρο η ΑΕΛ…
- Μετάθεση της έναρξης των playouts κατά μια εβδομάδα
- Ο Κουτσαφτίκης ευχαριστεί…
- Εκλογές στον ΣΠΠΝΛ…