.:: Larisa Goal ::. Δράση σε Α΄ και Β΄ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

Περιφερειακό - Α ΕΠΣΛ
20 Φεβρουάριος 2018

Δράση σε Α΄ και Β΄ΕΠΣΛ…

Προβολές: 963

alt

Δράση σε Α΄ και Β΄ΕΠΣΛ…

Δράση για το πρωτάθλημα της Α΄και Β΄ΕΠΣΛ με εξ’ αναβολής αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα αύριο Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου στις 15:30.

Και πιο συγκεκριμένα για το πρωτάθλημα της μεγάλης τοπικής κατηγορίας η ουραγός Αστραπή Νέας Πολιτείας θα φιλοξενήσει τον φιλόδοξο Οικονόμο Τσαριτσάνης στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ. Καρακώστας με βοηθούς τους κ.κ. Ρουπέλα και Κοτούμπα Δ.


Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 39-16 47

2. Τσαριτσάνη 44-16 44

3. Σμόλικας 29-13 39

4. Αργυροπούλι 25-20 37

5. Π.Ο.Ε 29-16 36

6. Αμυγδαλέα 29-21 34

7. Συκούριο 26-24 33

8. Δαμασιακός 23-23 28

9. Λάρισα 2012 21-16 28

10. Δωτιέας Αγιάς 22-24 27

11. Τύρναβος 25-30 23

12.Δήμητρα Γιάννουλης 18-24 23

13. Βούναινα 25-42 22

14. Φαλανιακός 21-29 20

15. Βλαχογιάννι 16-38 18

16. Νέα Πολιτεία 15-54 5

*Νέα Πολιτεία και Τσαριτσάνη έχουν ένα ματς λιγότερο


Β΄ΕΠΣΛ

Πέντε σημαντικές αναμετρήσεις και στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΠΣΛ θα διεξαχθούν αύριο και έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-12η αγωνιστική)

Αναγέννηση Φαρσάλων-Χαραυγή (Νατσιούλας, Γούλας, Τσακνάκη)


Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):

1. Παναγροτικός Νίκαιας 49-10 39

2. Προμηθέας 33-8 37

3. Ιπποκράτης 31-14 32

4. Βαμβακού 31-16 27

5. Αναγέννηση Φ. 24-16 25

6. Ανθούπολη 19-18 23

7. Ραχούλα 29-25 22

8. Υπέρεια 29-26 20

9. Δίλοφος 15-21 18

10. Ζάππειο 27-33 15

11. Ναρθάκι 16-27 14

12. Μάνδρα 15-30 12

13. Χαραυγή 13-43 4

14. Ακαδημία Φ. 14-56 3

*Αναγέννηση Φ. και Χαραυγή έχουν ένα ματς λιγότερο


2ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-15η αγωνιστική)

Τοξότης-Πανιώνιος (Παλαμίδας, Ακρίβος, Τέγος Α.)


Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 50-5 40

2. Μεσοχώρι 36-18 33

3. Λαρισαϊκός 36-14 33

4. Πανιώνιος 34-11 27

5. Δρυμός 32-26 23

6. Ροδιακός 35-26 21

7. Συκέα 20-37 19

8. Τοξότης 23-30 18

9. Βαλανίδα 15-23 18

10. Πλατανούλια 22-30 17

11. Δολιχιακός 22-40 15

12. Ευαγγελισμός 27-43 12

13. Καρυά 17-41 9

14. Δένδρα 9-32 7


3ος ΟΜΙΛΟΣ (Εξ’ αναβολής-16η αγωνιστική)

Κουλούρι-Πελασγιώτιδα (Διαμάντης Χ., Τσιτσιρίκας, Πάλλας)

Στόμιο- Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος (Γρηγοριάδης, Καραθάνος, Κουιμτζής)

Σ.Σ. Ραψάνης-Ανάβρα (22/2, 15:30, Σάρρος, Δήμου, Μακρής)


Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):

1. Ανάβρα 53-8 38

2. Πυργετός 32-10 34

3. Α.Σ. Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 37-13 33

4. Μαρμαρίνη 24-20 27

5. Πουρνάρι 20-22 24

6. Κουλούρι 20-20 24

7. Σ.Σ. Ραψάνης 27-22 23

8. Πελασγιώτιδα 20-13 22

9. Νέο Περιβόλι 20-46 15

10. Χειμάδι 17-32 14

11. Στόμιο 24-36 14

12. Παραπόταμος 16-40 12

13. Ομορφοχώρι 14-30 11

14. Γλαύκη 16-39 8

*Η Γλαύκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή περίοδο

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt