.:: Larisa Goal ::. Ντέρμπι κορυφής σε Δρυμό και Βαμβακού…
.
alt

alt

alt

alt

Περιφερειακό - Β ΕΠΣΛ
07 Δεκέμβριος 2018

Ντέρμπι κορυφής σε Δρυμό και Βαμβακού…

Προβολές: 366

alt

Ντέρμπι κορυφής σε Δρυμό και Βαμβακού…

Αγωνιστική γεμάτη συγκινήσεις αναμένεται να είναι αυτή στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΛ και μάλιστα το μενού περιλαμβάνει δύο μεγάλα ντέρμπι κορυφής σε 1ο και 2ο όμιλο, με τον Κεραυνό Δρυμού και τη Βαμβακού να φιλοξενούν Ακαδημία Τυρνάβου και Ναρθάκι αντίστοιχα.

Φυσικά και στους υπόλοιπους ομίλους δεν λείπει το ενδιαφέρον με πιο σημαντικά ζευγάρια να είναι αυτά Πυργετός-Γόννοι, Δένδρα-Πανιώνιος και Γαλήνη-Χάλκη.

1ος όμιλος (Κυριακή 9/12, 15:00)

Πλατανούλια-Ακαδημία Π.Ο.Ε

Δρυμός-Ακαδ. Τυρνάβου

Ευαγγελισμός-Βαλανίδα

Στεφαν./Γαλαν.-Μεγάλο Ελ/χωρι

Βερδικούσια-Μύτικας

Ροδιακός-Συκέα


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Δρυμός 23-9 16

2. Ακαδημία Τυρνάβου 17-3 16

3. Ροδιακός 13-3 16

4. Βαλανίδα 12-10 15

5. Ακαδημία Π.Ο.Ε 16-13 12

6. Συκέα 19-11 12

7. Βερδικούσια 8-7 12

8. Πλατανούλια 10-10 11

9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 7-20 4

10. Ευαγγελισμός 11-19 4

11. Μεγάλο Ελ/χωρι 11-20 3

12. Μύτικας Καλυβίων 4-26 0


2ος όμιλος (Σάββατο 8/12, 15:00)

Σταυρός-Υπέρεια

Ζάππειο-Χαλκιάδες

Κρήνη-Μυραϊκός

(Κυριακή 9/12, 15:00)

Αναγέννηση Φ.-Βασιλί

Βαμβακού-Ναρθάκι

Αγ. Γεώργιος-Ακαδ. Αχιλλέως


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Βαμβακού 19-2 19

2. Ναρθάκι 24-7 19

3. Αναγέννηση Φ. 17-7 16

4. Χαλκιάδες 25-8 15

5. Υπέρεια 16-8 13

6. Ζάππειο 13-8 12

7. Βασιλί 16-10 12

8. Μυραϊκός 8-21 7

9. Κρήνη 17-20 6

10. Ακαδημία Αχιλλέως 4-18 1

11. Άγιος Γεώργιος 6-19 1

12. Σταυρός 1-38 1


3ος όμιλος (Κυριακή 9/12, 15:00)

Καλοχώρι-Σ.Σ. Ραψάνης

Μαρμαρίνη-Ελάτεια

Παραπόταμος-Αιγάνη

Κουλούρι-Δίας 2018

Πυργετός-Γόννοι

Στόμιο-Χειμάδι


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Κουλούρι 19-6 19

2. Γόννοι 18-12 13

3. Αιγάνη 19-9 13

4. Σ.Σ. Ραψάνης 18-11 13

5. Χειμάδι 20-14 13

6. Πυργετός 21-14 12

7. Μαρμαρίνη 18-10 11

8. Παραπόταμος 12-18 7

9. Στόμιο 7-12 7

11. Καλοχώρι 11-21 5

10. Ελάτεια 10-23 4

12. Δίας 10-31 3


4ος όμιλος (Σάββατο 8/12, 15:00)

Κουτσόχερο-Αμπελόκηποι

Μαρίνος Αντύπας-Τερψιθέα

Δένδρα-Πανιώνιος

Αγ. Θωμάς-Διογένης

Δασοχώρι-Ραχούλα

Ιπποκράτης-Λάρισα 88

Ρεπό: Μάνδρα


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Δένδρα 20-5 18

2. Μάνδρα 22-10 18

3. Ραχούλα 11-3 15

4. Πανιώνιος 16-4 14

5. Ιπποκράτης 16-11 13

6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 17-10 9

7. Τερψιθέα 5-11 9

8. Λάρισα ’88 9-9 7

9. Μαρίνος Αντύπας 9-22 6

10. Αμπελόκηποι 8-17 6

11. Δασοχώρι 5-10 5

12. Διογένης 3-18 1

13. Άγιος Θωμάς 11-22 1


5ος όμιλος (Σάββατο 8/12, 15:00)

Ανθούπολη-Αετόλοφος

Μπαράζ/Πηνειός-Χαραυγή δ.δ.

Γλαύκη-Ομορφοχώρι

Ομόνοια-Τοξότης

Γαλήνη-Χάλκη

Λαρισαϊκός-Ν. Περιβόλι

Ρεπό: Πελασγιώτιδα


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Πελασγιώτιδα 22-3 21

2. Γαλήνη 9-3 14

3. Νέο Περιβόλι 13-6 13

4. Γλαύκη 11-5 12

5. Χάλκη 15-9 12

6. Ομόνοια 12-13 11

7. Λαρισαϊκός 7-5 10

8. Ανθούπολη 10-8 9

9. Αετόλοφος 8-9 6

10. Τοξότης 9-12 4

12. Ομορφοχώρι 8-14 4

12. Χαραυγή 9-21 2

13. Πηνειός 1-24 0

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt