Ξανά στην κορυφή ο Ροδιακός, Δένδρα και Γλαύκη πήραν τα ντέρμπι…
Ξανά στην κορυφή ο Ροδιακός, Δένδρα και Γλαύκη πήραν τα ντέρμπι…
Ο Ροδιακός επέτρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ ενώ Δένδρα και Γλαύκη πανηγύρισαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες στα ντέρμπι της αγωνιστικής σε 4ο και 5ο όμιλο (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε 1ο , 4ο και 5ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ).
1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Π.Ο.Ε-Ακαδ. Τυρνάβου 1-0
Βαλανίδα-Πλατανούλια 2-0
Μεγάλο Ελ/χωρι-Δρυμός 1-3
Μύτικας-Ευαγγελισμός 2-1
Συκέα-Στεφαν./Γαλαν. 2-1
Ροδιακός-Βερδικούσια 4-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Δρυμός 27-10 22
2. Ροδιακός 22-7 22
3. Βαλανίδα 16-10 21
4. Ακαδημία Τυρνάβου 17-5 16
5. Συκέα 25-17 15
6. Βερδικούσια 13-11 15
7. Ακαδημία Π.Ο.Ε 17-14 15
8. Πλατανούλια 11-12 14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 10-22 7
10. Ευαγγελισμός 12-23 4
11. Μεγάλο Ελ/χωρι 12-25 3
12. Μύτικας Καλυβίων 6-32 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/12, 15:00)
Ακαδ. Τυρνάβου-Θύελλα Μ.Ε.
Πλατανούλια-Μύτικας
Δρυμός-Συκέα
Ευαγγελισμός-Ροδιακός
Στεφαν./Γαλαν.-Βερδικούσια
Βαλανίδα-Ακαδημία Π.Ο.Ε (Κυριακή 23/12, 15:00)
4ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Τερψιθέα 2-6
Πανιώνιος-Κουτσόχερο 1-1
Διογένης-Μαρίνος Αντύπας
Ραχούλα-Δένδρα 1-3
Λάρισα 88-Δασοχώρι 2-4
Μάνδρα-Ιπποκράτης 0-0
Ρεπό: Αγ. Θωμάς
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Δένδρα 24-7 22
2. Μάνδρα 22-10 19
3. Ιπποκράτης 19-11 17
4. Πανιώνιος 18-6 16
5. Ραχούλα 13-9 15
6. Τερψιθέα 13-14 15
7. Φορτούνα Κουτσοχέρου 21-12 13
8. Δασοχώρι 12-13 11
9. Λάρισα ’88 11-16 7
10. Μαρίνος Αντύπας 10-24 6
11. Αμπελόκηποι 11-26 6
12. Διογένης 5-19 4
13. Άγιος Θωμάς 12-24 1
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/12, 15:00)
Πανιώνιος-Αμπελόκηποι
Τερψιθέα-Διογένης
Κουτσόχερο-Ραχούλα
Δένδρα-Λάρισα 88
Αγ. Θωμάς-Ιπποκράτης
Δασοχώρι-Μάνδρα
Ρεπό: Μαρίνος Αντύπας
5ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αετόλοφος-Χαραυγή 9-2
Ομορφοχώρι-Ανθούπολη 1-1
Τοξότης-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Χάλκη-Γλαύκη 1-4
Ν. Περιβόλι-Γαλήνη 0-1
Πελασγιώτιδα-Λαρισαϊκός 2-1
Ρεπό: Ομόνοια
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 24-4 24
2. Γαλήνη 13-4 20
3. Γλαύκη 21-6 18
4. Νέο Περιβόλι 13-7 14
5. Χάλκη 17-16 12
6. Ομόνοια 13-15 11
7. Λαρισαϊκός 8-7 11
8. Ανθούπολη 12-10 11
9. Αετόλοφος 18-12 10
10. Τοξότης 14-13 10
12. Ομορφοχώρι 9-21 5
12. Χαραυγή 11-30 2
13. Πηνειός 1-24 0
Επόμενη αγωνιστική
(Σάββατο 22/12, 15:00)
Ανθούπολη-Χάλκη
Γλαύκη-Ν. Περιβόλι
Γαλήνη-Πελασγιώτιδα
(Κυριακή 23/12, 15:00)
Ομορφοχώρι-Αετόλοφος
Χαραυγή-Τοξότης
Ομόνοια-Λαρισαϊκός
Ρεπό: Μπαράζ Πηνειός
Τελευταία
- Αρκούσε ένα δίλεπτο για τον Δωτιέα…
- Λύτρωση… με Χατζησαββίδη
- Έβαλε τις βάσεις από το α΄μέρος ο Δαμασιακός…
- Ισοπαλία στην Αμπελιά…
- Είχε κέφια ο Παλάσιος…
- …με ανατροπή το Μαυροβούνι
- Καθάρισε… και πάλι ο «Πάρα»
- Τετράστερος… ο Ηρακλής Λάρισας!
- Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣΛ…
- Νίκες για Μύτικα και Δευκαλίωνα…