Βροχή… τα γκολ στα πρωταθλήματα Κ-14 και Κ-13!!!
Βροχή… τα γκολ στα πρωταθλήματα Κ-14 και Κ-13!!!
Βροχή… έπεφταν τα γκολ στα πρωταθλήματα υποδομής (Κ-14 και Κ-13), με τους αυριανούς άσους να προσφέρουν δυνατές συγκινήσεις και πλούσιο θέαμα.
Ας δούμε τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής αλλά και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελωνιακός-Αβέρωφ 1-4
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ακαδημία Π.Ο.Ε 1-2
Ατρόμητοι/Θύελλα-ΑΕΛ (Κορασίδες) 5-0
Ρεπό: Ακαδημία Τυρνάβου
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 25-5 18
2. Αβέρωφ 17-6 15
3. Τσαριτσάνη 18-13 9
4. Ακαδημία Π.Ο.Ε 17-16 9
5. Αμπελωνιακός 11-21 6
6. Ακαδημία Τυρνάβου 11-11 6
7. ΑΕΛ (κορασίδες) 6-33 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μπαράζ/Πηνειός-Αμπελόκηποι 3-2
Δωτιέας Αγιάς-ΑΕΛ 1-7
Ακαδημία Ολύμπικ-Απόλλων Λάρισας 3-3
Ρεπό: Παναγροτικός Νίκαιας
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 40-5 18
2. Απόλλων Λάρισας 11-9 13
3. Παναγροτικός Νίκαιας 12-10 10
4. Ακαδημία Ολύμπικ 22-12 8
5. Μπαράζ/Πηνειός 9-20 6
6. Δωτιέας Αγιάς 5-26 3
7. Αμπελόκηποι 5-22 0
Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Τυρνάβου-Ακαδημία Π.Ο.Ε 3-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Νίκη/Μιχαήλ α.α. 0-3
Βερδικούσια-Δαμασιακός 2-1
Εξ’ αναβολής
Ακαδημία Τυρνάβου-Βερδικούσια 4-0
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 25-5 21
2. Νίκη/Μιχαήλ 34-4 15
3. Ακαδημία Π.Ο.Ε 22-7 12
4. Βερδικούσια 6-36 6
5. Δαμασιακός 9-23 6
*Η Τσαριτσάνη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δίας/Δάφνη Γλαύκης-Ηρακλής Λάρισας 0-5
Δωτιέας Αγιάς-Νέα Πολιτεία 0-13
Αβέρωφ-Ακαδημία Αγιάς 2018 11-0
Ρεπό: Ατρόμητοι/Θύελλα (2)
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 33-3 15
2. Αβέρωφ 33-4 15
3. Νέα Πολιτεία 40-3 15
4. Δίας/Δάφνη Γλαύκης 13-14 9
5. Δωτιέας Αγιάς 6-37 6
6. Ακαδημία Αγιάς 2018 4-50 3
* Οι Ατρόμητοι/Θύελλα (2) δεν συμμετέχουν στο πρωτάθλημα
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Ανθούπολη 7-0
Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Πανιώνιος 7-1
ΑΕΛ-Ακαδημία Αχιλλέως 10-0
Ρεπό: Προμηθέας
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 57-0 18
2. Προμηθέας 21-15 13
3. Αμπελόκηποι 23-8 12
4. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 15-26 6
5. Ανθούπολη 7-33 4
6. Ακαδημία Αχιλλέως 3-22 1
7. Πανιώνιος 7-29 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας-Ακαδημία Ολύμπικ 4-0
Φαλανιακός-Λαρισαϊκός 1-0
Μπαράζ/Πηνειός-Πελασγιώτιδα 2-0
Ρεπό: Δήμητρα Γιάννουλης
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 14-10 12
2. Μπαράζ/Πηνειός 12-7 13
3. Λαρισαϊκός 6-4 10
4. Απόλλων Λάρισας 12-12 9
5. Ακαδημία Ολύμπικ 8-11 7
6. Δήμητρα Γιάννουλης 8-13 5
7. Φαλανιακός 8-11 4
Κ-14 (Ευ αγωνίζεσθαι)
Τα αποτελέσματα
Νίκη/Μιχαήλ (2)-Απόλλων Λάρισας (2) 9-2
Ηρακλής Λάρισας (2)-Καλοχώρι α.α. 3-0
Συκούριο-Πελασγιώτιδα (2) 3-1
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (2) 41-14 19
2. Ηρακλής Λάρισας 31-13 13
3. Συκούριο 22-14 13
4. Πελασγιώτιδα 15-15 11
5. Απόλλων Λάρισας 14-38 4
6. Καλοχώρι 2-31 0
Τελευταία
- Προπόνηση για τη μικτή Κ16 της ΕΠΣΛ…
- Αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣΛ
- Αναβολή στο πρωτάθλημα υποδομών…
- Συνάντηση του ΣΠΠΝΛ με τον Αντιπεριφερειάρχη Αθλητισμού…
- Η Δήμητρα Γιάννουλης έδειξε το κοινωνικό της πρόσωπο…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Με φόντο τον τίτλο στα Βούναινα…
- Τελευταία ζαριά για τους Αγίους Αναργύρους…
- Ενδιαφέρον σε κορυφή και ουρά στη Β΄ΕΠΣΛ…
- Αποφασιστικό βήμα για τη σωτηρία θέλει το Κιλελέρ…