Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας-Πιερικός 3-0
Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-2
Ολυμπιακός Βόλου-Αμβρακία Κωστακιών 3-1
Θεσπρωτός-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-1
Μαύροι Αετοί Ελευθερ.-Πύδνα Κίτρους 0-1
Αστέρας Πετρίτη-Νίκη Βόλου 1-3
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-0
Διαγόρας Σεβαστής-ΑΕ Ιστιαίας 4-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ολυμπιακός Βόλου 11-3 15
2. Διαγόρας Σεβαστής 11-3 15
3. Απόλλων Λάρισας 12-4 12
4. Νίκη Βόλου 9-3 12
5. Καραϊσκάκης 4-0 11
6. Πύδνα Κίτρους 7-3 10
7. Τηλυκράτης Λευκάδας 4-2 8
8. Πιερικός 4-4 6
9. Μαύροι Αετοί 4-6 5
10. Ρήγας Φεραίος 5-6 5
11. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 6-9 4
12. Αστέρας Πετρίτη 2-7 2
13. Θεσπρωτός 5-8 2
14. Εθνικός Φιλιππιάδας 4-11 2
15. Αμβρακία Κωστακίων 1-9 1
16. Ιστιαία 2-13 0
Επόμενη αγωνιστική (23/10, 16.00)
Ρήγας Φεραίος-Απόλλων Λάρισας
Πιερικός-Ολυμπιακός Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θεσπρωτός
Αμβρακία Κωστακιών-Μαύροι Αετοί Ελευθερ.
Εθνικός Φιλιππιάδας-Αστέρας Πετρίτη
Πύδνα Κίτρους-ΑΕ Καραϊσκάκης
Νίκη Βόλου-ΑΕ Ιστιαίας
Τηλυκράτης Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής
Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάνν.-Αστέρας Τυρν. 6-2
Νέα Πολιτεία-Λάρισα 2012 2-3
ΠΟ Ελασσόνας-Δωτιέας Αγιάς 2-3
Αργυροπούλι-Αχιλλέας Φ. 1-4
Φαλανιακός-Σμόλικας 0-1
Καλοχώρι-Τσαριτσάνη 0-0
Μακρυχώρι-Αμυγδαλέα 2-1
Τύρναβος-Βλαχογιάννι 0-1
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Αχιλλέας Φαρσάλων 17-2 13
2. Δωτιέας Αγιάς 15-6 13
3. Αμυγδαλέα 10-6 10
4. Βλαχογιάννι 7-4 10
5. Δήμητρα Γιάννουλης 12-8 9
6. Αργυροπούλι 10-7 8
7. Τύρναβος 5-4 8
8. Τσαριτσάνη 5-7 8
9. Π.Ο.Ε 8-8 7
10. Σμόλικας 10-8 6
11. Λάρισα 2012 6-8 5
12. Καλοχώρι 8-9 5
13. Φαλανιακός 8-11 4
14. Μακρυχώρι 6-11 4
15. Νέα Πολιτεία 4-13 1
16. Αστέρας Τυρνάβου 3-23 0
Επόμενη αγωνιστική (16/10, 16.00)
Νέα Πολιτεία-Δήμητρα Γιάνν.
Αστέρας Τυρν.-ΠΟ Ελασσόνας
Λάρισα 2012-Αργυροπούλι
Δωτιέας Αγιάς-Φαλανιακός
Αχιλλέας Φ.-Καλοχώρι
Σμόλικας-Μακρυχώρι
Τσαριτσάνη-Βλαχογιάννι
Αμυγδαλέα-Τύρναβος
Α1 ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Αβέρωφ-Μελιβοία 0-3
Ηρακλής Λάρ.-Συκούριο 3-1
Γλαύκη-Δαμασιακός α.α. 0-3
Αμπελιά-Ελευθεραί 1-1
Βούναινα-Χάλκη α.α. 3-0
Κιλελέρ-Αμπελωνιακός 0-0
Γόννοι-Ολύμπικ/ Ν. Καρυές 1-0
Πουρνάρι-Ραχούλα 2-3
Άγιοι Ανάργυροι-Νεάπολη 0-0
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 24-3 15
2. Μελιβοία 14-2 15
3. Ελευθεραί 8-5 10
4. Νεάπολη 5-4 10
5. Γόννοι 6-3 10
6. Βούναινα 9-4 8
7. Δαμασιακός 9-6 7
8. Ολύμπικ/Ν. Καρυές 8-8 6
9. Αμπελιά 4-3 7
10. Ραχούλα 5-12 6
11. Συκούριο 11-8 6
12. Πουρνάρι 9-9 5
13. Αβέρωφ 4-12 4
14. Αμπελωνιακός 3-9 5
15. Άγιοι Ανάργυροι 3-8 4
16. Κιλελέρ 4-6 3
*Χάλκη και Γλαύκη δεν παίρνουν μέρος στο πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (15/10, 16.00)
Ηρακλής Λάρ.-Αβέρωφ
Μελιβοία-Γλαύκη α.α. 3-0
Συκούριο-Αμπελιά
Δαμασιακός-Βούναινα
Ελευθεραί-Κιλελέρ
Χάλκη-Γόννοι α.α. 0-3
Αμπελωνιακός-Πουρνάρι
Ολύμπικ/ Ν. Καρυές-Αγ. Ανάργυροι
Ραχούλα-Νεάπολη
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Χαραυγή-Ναρθάκι 1-3
Ανθούπολη-Ακαδημία Φ. 1-1
Λύκοι-Δίλοφος 0-0
Τοξότης-Βαμβακού 0-2
Μαυροβούνι-Μυραϊκός 3-0
Αναγέννηση Φ.-Παναγροτικός 3-1
Ρεπό: Υπέρεια
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Μαυροβούνι 7-1 6
2. Ναρθάκι 6-2 6
3. Βαμβακού 2-0 4
4. Αναγέννηση Φ. 3-1 4
5. Λύκοι 1-0 4
6. Παναγροτικός 4-3 3
7. Υπέρεια 2-1 3
8. Ανθούπολη 2-4 1
9. Δίλοφος 1-4 1
10. Ακαδημία Φ. 1-2 1
11. Τοξότης 1-4 0
12. Μυραϊκός 0-6 0
13. Χαραυγή 1-3 -4
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (15/10, 16.00)
Ναρθάκι-Ακαδημία Φ.
Υπέρεια-Χαραυγή
Δίλοφος-Ανθούπολη
Μυραϊκός-Λύκοι
Παναγροτικός-Τοξότης
Αναγέννηση Φ.-Μαυροβούνι
Ρεπό: Βαμβακού
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Τυρν.-Βερδικούσια 5-0
Μεσοχώρι-Κουλούρι 1-1
Δένδρα-Πλατανούλια 2-1
Δολιχιακός-Βαλανίδα 2-0
Μεγάλο Ελ/χωρι-Αμπελόκηποι 0-6
Ροδιακός-Καρυά 1-2
Ρεπό: Πανιώνιος
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Κουλούρι 8-2 4
2. Αμπελόκηποι 12-1 4
3. Δολιχιακός 5-2 4
4. Μεσοχώρι 4-1 4
5. Ακαδημία Τυρνάβου 5-0 3
6. Βαλανίδα 5-4 3
7. Πλατανούλια 4-2 3
8. Καρυά 3-7 3
9. Δένδρα 3-8 3
10. Ροδιακός 3-7 0
11. Βερδικούσια 0-8 0
12. Μεγάλο Ελ/χωρι 0-9 0
13. Πανιώνιος 2-3 -2
*Ο Πανιώνιος, οι Αμπελόκηποι και ο Δολιχιακός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (16/10, 16.00)
Βερδικούσια-Κουλούρι
Πανιώνιος-Ακαδημία Τ.
Πλατανούλια-Μεσοχώρι
Αμπελόκηποι-Δένδρα
Καρυά-Δολιχιακός
Ροδιακός-Μεγάλο Ελ/χωρι
Ρεπό: Βαλανίδα
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μαρμαρίνη-Ομόνοια 2-1
Αρμένιο-Στόμιο 1-2
Ομορφοχώρι-Σ.Σ. Ραψάνης 0-1
Λαρισαϊκός-Πελασγιώτιδα 1-1
Νέο Περιβόλι-Ανάβρα 2-1
Ατρόμητοι/Θύελλα-Χειμάδι 3-1
Μελία-Μελισσοχώρι 3-0
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 4-1 6
2. Σ.Σ. Ραψάνης 2-0 6
3. Λαρισαϊκός 3-2 4
4. Μελία 4-1 4
5. Ομόνοια 6-2 3
6. Χειμάδι 3-4 3
7. Στόμιο 3-3 3
8. Μαρμαρίνη 3-4 3
9. Νέο Περιβόλι 2-2 3
10. Ομορφοχώρι 3-2 2
11. Ανάβρα 2-3 1
12. Πελασγιώτιδα 1-2 1
13. Μελισσοχώρι 1-5 0
14. Αρμένιο 1-7 0
Επόμενη αγωνιστική (15/10, 16.00)
Ομόνοια-Στόμιο
Σ.Σ. Ραψάνης-Μαρμαρίνη (16/10,16./00)
Πελασγιώτιδα-Αρμένιο
Ανάβρα-Ομορφοχώρι
Χειμάδι-Λαρισαϊκός
Μελισσοχώρι-Νέο Περιβόλι
Μελία-Ατρόμητοι/Θύελλα
Γ΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Άγιος Θωμάς – Σταυρός α.α. 3-0
Μαχητής Τερψιθέας – Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 0-8
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων – Διογένης 0-2
Μάνδρα – Μαρίνος Αντύπας (αναβλήθηκε)
Αναγέννηση Ζαππείου – Προμηθέας 2-3
Νίκη Κρήνης – Ζωοδόχος Πηγή 0-0
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Χαλκιάδες 8-0 3
2. Διογένης 2-0 3
3. Προμηθέας 3-2 3
4. Κρήνη 0-0 1
5. Ζωοδ. Πηγή 0-0 1
6. Ζάππειο 2-3 0
7. Τερψιθέα 0-8 0
8. Άγιος Γεώργιος 0-2 0
9. Μάνδρα 0-0 0
10. Μαρίνος Αντύπας 0-0 0
11. Άγιος Θωμάς 3-0 -3
*Ο Άγιος Θωμάς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς
*Ο Σταυρός δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα
*Μάνδρα και Μαρίνος Αντύπας έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (16/10, 16.00)
Τερψιθέα-Αγ. Θωμάς
Σταυρός-Αγ. Γεώργιος α.α. 0-3
Χαλκιάδες-Μάνδρα
Διογένης-Ζάππειο
Μαρίνος Αντύπας-Κρήνη (16/10, 13.00)
Ζ. Πηγή-Προμηθέας
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Εθνικός Ολύμπου – Πύθειο 3-0
Νίκη Μιχαήλ – Αναγέννηση Ευαγγελισμού 2-2
Βρυότοπος – Ατρόμητος Δασοχωρίου 3-4
Μύτικας Καλυβίων – Δευκαλίων Κρανιάς 0-3
Κεραυνός Δρυμού –Αστραπή Δελερίων 7-0
Γ. Ολύμπιος Λιβαδίου – Συκέα 1-4
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Δρυμός 7-0 3
2. Συκέα 4-1 3
3. Δευκαλίων Κρανιάς 3-0 3
4. Εθνικός Ολύμπου 3-0 3
5. Δασοχώρι 4-3 3
6. Νίκη/Μιχαήλ 2-2 1
7. Ευαγγελισμός 2-2 1
8. Βρυότοπος 3-4 0
9. Καλύβια 0-3 0
10. Δελέρια 0-7 0
11. Πύθειο 0-3 0
12. Λιβάδι 1-4 0
Επόμενη αγωνιστική (15/10, 16.00)
Νίκη Μιχαήλ -Εθνικός Ολύμπου
Πύθειο-Βρυότοπος
Ευαγγελισμός-Καλύβια
Δασοχώρι-Δρυμός
Δευκαλίων-Λιβάδι
Συκέα-Δελέρια
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ελάτεια – Έλαφος 4-1
Καλαρρύτες – Λάρισα 88 2-3
Ιπποκράτης – Πύρρος Βορειοηπειρωτών 0-0
Αετόλοφος – Αναγέννηση Πυργετού 4-1
Πηνειός – Απόλλων Γαλήνης 2-4
Μελιβοιακός – Κεραυνός Παραποτάμου 1-4
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ελάτεια 4-1 3
2. Αετόλοφος 4-1 3
3. Παραπόταμος 4-1 3
4. Γαλήνη 4-2 3
5. Λάρισα ’88 3-2 3
6. Ιπποκράτης 0-0 1
7. Πύρρος 0-0 1
8. Πηνειός 2-4 0
9. Έλαφος 1-4 0
10. Πυργετός 1-4 0
11. Καλαρρύτες 2-3 -2
12. Μελιβοιακός 1-4 -2
*Ο Μελιβοιακός και οι Καλαρρύτες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (16/10, 16.00)
Καλαρρύτες-Ελάτεια
Έλαφος-Ιπποκράτης
Λάρισα 88-Αετόλοφος
Πύρρος Βορ.-Πηνειός
Αναγ. Πυργετού-Μελιβοιακός
Παραπόταμος-Γαλήνη
Τελευταία
- Σπουδαία πρόκριση στους «8» για τη μικτή Κ-15 κορασίδων Λάρισας…
- Απειλεί με πρωτιά ο Νερπιέτρι…
- Αγάπη για το ποδόσφαιρο…
- Κοντραρίστηκαν… τα «λιοντάρια»
- Θα πάθουν… υπερκούπωση!
- Είναι κεφάτη και προσφέρει πολλά…
- …σα να μην πέρασε μια μέρα
- Ζει έντονα την κάθε στιγμή…
- Άλλοι δροσίζονται και άλλοι καλλωπίζονται…
- Το Κιλελέρ γράφει ιστορία…