Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Β΄ΕΘΝΙΚΗ
Τα αποτελέσματα
Σπάρτη-ΝΠΣ Βόλος 1-3
Αήττητος Σπάτων-Ηρακλής 0-3
Πλατανιάς-Τρίκαλα 2-0
ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας 0-1
Ηρόδοτος-Εργοτέλης 1-0
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή 1-1
Κέρκυρα-ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0
Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 2-2
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας 15-4 19
2. ΝΠΣ Βόλος 17-5 16
3. Πλατανιάς 8-3 15
4. Εργοτέλης 12-4 14
5. Κέρκυρα 7-3 13
6. Ηρόδοτος 7-6 12
7. Δόξα Δράμας 11-11 11
8. Παναχαϊκή 6-5 10
9.Ηρακλής 11-7 10
10. Καραϊσκάκης 5-11 7
11. Απόλλων Πόντου 4-9 7
12. Αήττητος Σπάτων 4-10 5
13. Σπάρτη 5-11 5
14. ΑΟΧ/Κισσαμικός 5-8 5
15. Τρίκαλα 4-12 3
16. Αιγινιακός 7-18 3
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/12, 15:00)
Αήττητος Σπάτων-Σπάρτη
Νπς Βόλος-Πλατανιάς
Ηρακλής-ΑΕ Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Ηρόδοτος
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Κέρκυρα (Σάββατο 8/12, 15:00)
Παναχαϊκή-Απόλλων Πόντου
ΑΟΧ Κισσαμικός-Αιγινιακός
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων 0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς 3-1
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός 4-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου 1-2
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Ολυμπιακός Βόλου 27-5 28
2. Νίκη Βόλου 26-4 26
3. Μετέωρα 19-7 21
4. Αλμυρός 13-8 19
5. Απόλλων Μακρυχωρίου 10-12 14
6. Ιτέα 14-12 13
7. Σέλλανα 12-13 12
8. Στυλίδα 11-21 11
9. Θησέας Αγριάς 11-16 11
10. Πιερικός 10-14 10
11. Τσαριτσάνη 10-13 10
12. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 11-13 9
13. Φωκικός 6-17 8
14. Αναγέννηση Καρδίτσας 7-31 0
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/12, 15:00)
ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας
Θησέας Αγριάς – Πιερικός
Φωκικός – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Στυλίδας – ΑΣ Μετέωρα
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΓΣ Αλμυρού
Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Κιλελέρ-Μακρυχώρι 0-0
Λάρισα 2012-Δαμασιακός 0-0
Φαλανιακός-Αχιλλέας Φ. 4-1
Αμυγδαλέα-Συκούριο α.α. 3-0
Τύρναβος 2005-Αμπελωνιακός 0-1
Βλαχογιάννι-Π.Ο.Ε 1-3
Αργυροπούλι-Σμόλικας 1-2
Ηρακλής Λάρισας-Δωτιέας Αγιάς 2-1
Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):
1. Φαλανιακός 23-8 29
2. Ηρακλής Λάρισας 23-11 25
3. Σμόλικας 22-13 24
4. Π.Ο.Ε 19-8 22
5. Αμπελωνιακός 14-8 20
6. Αχιλλέας Φαρσάλων 14-12 17
7. Μακρυχώρι 13-10 16
8. Δωτιέας Αγιάς 15-12 15
9. Κιλελέρ 12-15 14
10. Βλαχογιάννι 13-19 12
11. Αργυροπούλι 13-13 12
12. Τύρναβος 9-17 10
13. Δαμασιακός 8-12 10
14. Λάρισα 2012 11-15 10
15. Αμυγδαλέα 11-14 10
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/12, 15:00)
Λάρισα 2012-Κιλελέρ
Μακρυχώρι-Φαλανιακός
Δαμασιακός-Αμυγδαλέα
Αχιλλέας Φ.-Τύρναβος 2005
Συκούριο-Βλαχογιάννι α.α. 0-3
Αμπελωνιακός-Αργυροπούλι
Π.Ο.Ε-Ηρακλής Λάρισας
Σμόλικας-Δωτιέας Αγιάς
Α1 ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Βούναινα-Νεάπολη 1-0
Μελιβοία-Μεσοχώρι 1-0
Αγ. Ανάργυροι-Ελευθεραί 1-2
Νέα Πολιτεία-Ανάβρα 2-2
Μελισσοχώρι-Αβέρωφ 1-0
Μαυροβούνι-Αμπελιά 1-0
Προμηθέας-Παναγροτικός 0-1
Πύρρος-Δήμητρα Γιάννουλης 2-2
Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):
1. Αμπελιά 26-8 22
2. Βούναινα 21-9 22
3. Αβέρωφ 22-16 21
4. Μαυροβούνι 18-9 21
5. Ελευθεραί 12-7 19
6. Μελισσοχώρι 15-11 19
7. Πύρρος 14-8 17
8. Άγιοι Ανάργυροι 20-16 16
9. Νέα Πολιτεία 17-15 16
10. Ανάβρα 15-16 15
11. Προμηθέας 14-21 11
12. Παναγροτικός 8-19 9
13. Νεάπολη 10-22 8
14. Δήμητρα Γιάννουλης 8-19 7
15. Μελιβοία 8-19 6
16. Μεσοχώρι 8-20 1
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/12, 15:00)
Δήμητρα Γιάν.-Νεάπολη
Μεσοχώρι-Πύρρος
Ελευθεραί-Βούναινα
Ανάβρα-Μελιβοία
Αβέρωφ-Αγ. Ανάργυροι
Αμπελιά-Νέα Πολιτεία
Παναγροτικός-Μελισσοχώρι
Προμηθέας-Μαυροβούνι
Β΄ΕΠΣΛ
1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)
Βερδικούσια-Πλατανούλια 2-1
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Δρυμός 23-9 16
2. Ακαδημία Τυρνάβου 17-3 16
3. Ροδιακός 13-3 16
4. Βαλανίδα 12-10 15
5. Συκέα 19-11 12
6. Βερδικούσια 8-7 12
7. Ακαδημία Π.Ο.Ε 16-13 12
8. Πλατανούλια 10-10 11
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 7-20 4
10. Ευαγγελισμός 11-19 4
11. Μεγάλο Ελ/χωρι 11-20 3
12. Μύτικας Καλυβίων 4-26 0
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/12, 15:00)
Πλατανούλια-Ακαδημία Π.Ο.Ε
Δρυμός-Ακαδ. Τυρνάβου
Ευαγγελισμός-Βαλανίδα
Στεφαν./Γαλαν.-Μεγάλο Ελ/χωρι
Βερδικούσια-Μύτικας
Ροδιακός-Συκέα
2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Βασιλί-Σταυρός 7-0
Αναγέννηση Φ.-Ζάππειο 2-1
Υπέρεια-Κρήνη 6-0
Χαλκιάδες-Βαμβακού 0-2
Μυραϊκός-Αγ. Γεώργιος 3-2
Ναρθάκι-Ακαδ. Αχιλλέως 6-3
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Βαμβακού 19-2 19
2. Ναρθάκι 24-7 19
3. Αναγέννηση Φ. 17-7 16
4. Χαλκιάδες 25-8 15
5. Υπέρεια 16-8 13
6. Ζάππειο 13-8 12
7. Βασιλί 16-10 12
8. Μυραϊκός 8-21 7
9. Κρήνη 17-20 6
10. Ακαδημία Αχιλλέως 4-18 1
11. Άγιος Γεώργιος 6-19 1
12. Σταυρός 1-38 1
Επόμενη αγωνιστική
(Σάββατο 8/12, 15:00)
Σταυρός-Υπέρεια
Ζάππειο-Χαλκιάδες
Κρήνη-Μυραϊκός
(Κυριακή 9/12, 15:00)
Αναγέννηση Φ.-Βασιλί
Βαμβακού-Ναρθάκι
Αγ. Γεώργιος-Ακαδ. Αχιλλέως
3ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Σ.Σ. Ραψάνης-Μαρμαρίνη 2-1
Καλοχώρι-Παραπόταμος 2-2
Ελάτεια-Κουλούρι 2-6
Αιγάνη-Πυργετός 3-1
Δίας-Στόμιο 2-4
Γόννοι-Χειμάδι 1-3
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Κουλούρι 19-6 19
2. Γόννοι 18-12 13
3. Αιγάνη 19-9 13
4. Σ.Σ. Ραψάνης 18-11 13
5. Χειμάδι 20-14 13
6. Πυργετός 21-14 12
7. Μαρμαρίνη 18-10 11
8. Παραπόταμος 12-18 7
9. Στόμιο 7-12 7
11. Καλοχώρι 11-21 5
10. Ελάτεια 10-23 4
12. Δίας 10-31 3
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/12, 15:00)
Καλοχώρι-ΣΣ Ραψάνης
Μαρμαρίνη-Ελάτεια
Παραπόταμος-Αιγάνη
Κουλούρι-Δίας 2018
Αναγ. Πυργετού-Γόννοι
Στόμιο-Χειμάδι
4ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Μαρίνος Αντύπας 0-2
Κουτσόχερο-Δένδρα 2-4
Τερψιθέα-Αγ. Θωμάς 2-0
Πανιώνιος-Δασοχώρι 0-0
Διογένης-Μάνδρα 0-4
Ραχούλα-Ιπποκράτης 0-1
Ρεπό: Λάρισα 88
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Δένδρα 20-5 18
2. Μάνδρα 22-10 18
3. Ραχούλα 11-3 15
4. Πανιώνιος 16-4 14
5. Ιπποκράτης 16-11 13
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 17-10 9
7. Τερψιθέα 5-11 9
8. Λάρισα ’88 9-9 7
9. Μαρίνος Αντύπας 9-22 6
10. Αμπελόκηποι 8-17 6
11. Δασοχώρι 5-10 5
12. Διογένης 3-18 1
13. Άγιος Θωμάς 11-22 1
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/12, 15:00)
Κουτσόχερο-Αμπελόκηποι
Μαρίνος Αντύπας-Τερψιθέα
Δένδρα-Πανιώνιος
Αγ. Θωμάς-Διογένης
Δασοχώρι-Ραχούλα
Ιπποκράτης-Λάρισα 88
Ρεπό: Μάνδρα
5ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Αετόλοφος-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Ανθούπολη-Γλαύκη 1-0
Χαραυγή-Ομόνοια α.α. 0-3
Ομορφοχώρι-Γαλήνη 0-2
Τοξότης-Πελασγιώτιδα 0-2
Χάλκη-Λαρισαϊκός 0-1
Ρεπό: Ν. Περιβόλι
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 22-3 21
2. Γαλήνη 9-3 14
3. Νέο Περιβόλι 13-6 13
4. Γλαύκη 11-5 12
5. Χάλκη 15-9 12
6. Ομόνοια 12-13 11
7. Λαρισαϊκός 7-5 10
8. Ανθούπολη 10-8 9
9. Αετόλοφος 8-9 6
10. Τοξότης 9-12 4
12. Ομορφοχώρι 8-14 4
12. Χαραυγή 9-21 2
13. Πηνειός 1-24 0
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/12, 15:00)
Ανθούπολη-Αετόλοφος
Μπαράζ/Πηνειός-Χαραυγή (δ.δ.)
Γλαύκη-Ομορφοχώρι
Ομόνοια-Τοξότης
Γαλήνη-Χάλκη
Λαρισαϊκός-Ν. Περιβόλι
Ρεπό: Πελασγιώτιδα
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…