24 Σεπτέμβριος 2017

Ο Παναγροτικός βρήκε την άκρη στην παράταση…

Προβολές: 2020

alt

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην αξιόμαχη Υπέρεια, ο Παναγροτικός Νίκαιας τη βρήκε την άκρη στην παράταση και επιβλήθηκε με 3-1 (κ.α. 1-1) παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 1-0 από το α΄μέρος. Η είσοδος του Ηλία Χριστοδούλου έμελλε να αλλάξει τη ροή του αγώνα μιας και στο 65΄βρήκε δίχτυα και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί όπου ο ίδιος παίκτης είχε συμμετοχή στο δεύτερο γκολ στο 100΄ όπου σημειώθηκε με αυτογκολ και στο 118΄ο Ξιώνης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Β. Ταχτιντής): Τσατσαράς, Γεωργόπουλος (75΄Σακελλαρίου), Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Σουπεκιώτης, Ντουρουντάκης, Ανδρεόπουλος (46΄ Γκατζούλης), Φουρίκης (60΄Κατσιάβας), Σώκος, Καραφέριας (46΄Χριστοδούλου), Ξιώνης.