Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Νέα Αρτάκη - Νέο Κεραμίδι 0-0
ΑΟ Υπάτου – Δίστομο 1-0
Φήκη – Δήμητρα Ευξεινούπολης 1-0
Ηρακλής Λάρισας – Μακρυχώρι α.α. 3-0
Π.Ο.Ε-Αταλάντη 4-0
Ατρόμητος Παλαμά – Θησέας Αγριάς 0-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 14-4 21
2. ΑΟ Υπάτου 14-4 20
3. Δήμητρα Ευξεινούπολης 8-7 15
4. Π.Ο.Ε 12-5 14
5. Νέα Αρτάκη 8-4 14
6. Αμβρυσσέας Διστόμου 8-5 13
7. Θησέας Αγριάς 6-5 13
8. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 8-3 13
9. Φήκη 8-10 13
10. Ατρόμητος Παλαμά 6-10 5
11. Αταλάντη 6-18 3
*Ο Αετός Μακρυχωρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 15:00):
ΑΟ Υπάτου - Νέα Αρτάκη
Νέο Κεραμίδι - Φήκη
Δίστομο - Ηρακλής Λάρισας
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Π.Ο.Ε
Μακρυχώρι - Ατρόμητος Παλαμά α.α. 0-3
Αταλάντη - Αγριά
DETOX- Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα:
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αργυροπούλι 3-0
Δαμασιακός – Σμόλικας 3-2
Φαλανιακός – Κιλελέρ 2-3
Ν.Πολιτεία – Μαυροβούνι 0-1
Αμπελιά - Αχιλλέας Φ. 0-1
Αβέρωφ – Δωτιέας Αγιάς 1-8
Αμπελωνιακός – Παναγροτικός Νίκαιας 0-4
Γόννοι – Δήμητρα Γιάννουλης 1-2
Πύρρος – Βλαχογιάννι 0-3
Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):
1. Οικονόμος Τσαριτσάνης 29-8 31
2. Δωτιέας Αγιάς 30-9 30
3. Αχιλλέας Φαρσάλων 22-4 28
4. Κιλελέρ 26-8 27
5. Παναγροτικός 28-11 26
6. Φαλανιακός 34-10 25
7. Μαυροβούνι 12-10 18
8. Δαμασιακός 15-21 17
9. Σμόλικας 18-23 16
10. Αργυροπούλι 15-17 16
11. Αμπελιά 14-21 13
12. Δήμητρα Γιάννουλης 6-10 13
13. Γόννοι 7-22 8
14. Βλαχογιάννι 7-19 7
15. Πύρρος 7-21 7
16. Αμπελωνιακός 8-23 6
17. Αβέρωφ 3-27 4
18. Νέα Πολιτεία 5-22 2
*Παναγροτικός Νίκαιας, Μαυροβούνι, Αβέρωφ, Πύρρος έχουν ένα ματς λιγότερο ενώ η Δήμητρα Γιάννουλης δύο.
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 15:00)
Αργυροπούλι - Σμόλικας
Κιλελέρ – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Μαυροβούνι - Δαμασιακός
Αχιλλέας Φ. - Φαλανιακός
Αγιά – Νέα Πολιτεία
Παναγροτικός Νίκαιας - Αμπελιά
Δήμητρα Γιάννουλης - Αβέρωφ
Πύρρος - Αμπελωνιακός
Βλαχογιάννι - Γόννοι
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Βερδικούσια-Τύρναβος 0-3
Ευαγγελισμός-Νεάπολη 4-2
Δασοχώρι-Δρυμός 0-2
Λαρισαϊκός-Προμηθέας 2-1
ΑΕΛ-Δένδρα 4-2
Ρεπό: Βαλανίδα
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Τύρναβος 20-10 19
2. Ευαγγελισμός 13-9 17
3. Δρυμός 16-9 13
4. Βαλανίδα 15-11 10
5. Λαρισαϊκός 13-16 10
6. Προμηθέας 12-13 10
7. ΑΕΛ 13-10 9
8. Δένδρα 14-13 9
9. Νεάπολη 13-16 8
10. Βερδικούσια 10-12 7
11. Δασοχώρι 7-25 1
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/1, 15:00)
Τύρναβος-Νεάπολη
Δρυμός-Βερδικούσια
Προμηθέας-Δασοχώρι
Δένδρα-Βαλανίδα
ΑΕΛ-Λαρισαϊκός
Ρεπό: Αναγέννηση Ευαγγελισμού
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Γλαύκη-Συκούριο 1-1
Μελιβοία-Μελισσοχώρι 0-1
Πυργετός-Πανιώνιος 1-2
Γαλήνη-Αιγάνη 2-1
Καλοχώρι-Ηρακλής Χάλκης 1-2
Ρεπό: Μαρμαρίνη
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Μελισσοχώρι 22-5 21
2. Μελιβοία 18-9 16
3. Συκούριο 16-7 16
4. Γλαύκη 15-3 15
5. Χάλκη 14-6 15
6. Καλοχώρι 7-15 6
7. Πανιώνιος 9-16 6
8. Γαλήνη 7-11 5
9. Μαρμαρίνη 5-22 4
10. Αιγάνη 9-21 3
11. Πυργετός 9-17 3
*Γλαύκη και Χάλκη έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/1, 15:00)
Συκούριο-Μελισσοχώρι
Πανιώνιος-Γλαύκη
Αιγάνη-Πυργετός
Χάλκη-Μαρμαρίνη
Καλοχώρι-Γαλήνη
Ρεπό: Μελιβοία
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μάνδρα-Χαλκιάδες 0-1
Ναρθάκι-Πελασγιώτιδα 0-2
Ιπποκράτης-Άγιοι Ανάργυροι 2-4
Υπέρεια-Ελευθεραί 2-0
Φορτούνα Κουτσοχέρου –Ραχούλα 6-0
Ρεπό: Ανθούπολη
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Άγιοι Ανάργυροι 13-3 14
2. Πελασγιώτιδα 13-3 14
3. Υπέρεια 14-7 14
4. Φορτούνα Κουτσοχέρου 16-5 14
5. Χαλκιάδες 11-10 12
6. Ελευθεραί 8-7 10
7. Ανθούπολη 12-12 9
8. Ιπποκράτης 11-11 8
9. Ναρθάκι 7-17 5
10. Μάνδρα 5-16 3
11. Ραχούλα 7-21 1
*Ελευθεραί, Άγιοι Ανάργυροι, Πελασγιώτιδα και Ραχούλα έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 11:00)
Χαλκιάδες- Πελασγιώτιδα
Άγιοι Ανάργυροι-Μάνδρα
Ελευθεραί- Ιπποκράτης
Ραχούλα -Ανθούπολη
Φορτούνα Κουτσοχέρου -Υπέρεια
Ρεπό: Ναρθάκι
Γ΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας-Μεγάλο Ελ/χωρι 6-2
Καλύβια-Ομόνοια 0-3
Καρυά-Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση α.α. 3-0
Ακαδημία Τυρνάβου-Λάρισα ’88 3-3
Ρεπό: Συκέα
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Ομόνοια 18-5 15
2. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 22-6 15
3. Καρυά 21-11 12
4. Μεγάλο Ελ/χωρι 14-13 10
5. Συκέα 13-11 10
6. Ακαδημία Τυρνάβου 12-13 8
7. Λάρισα ’88 12-13 8
8. Καλύβια 8-21 3
*Το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/1, 15:00)
Μεγάλο Ελ/χωρι-Καλύβια
Συκέα-Ομόνοια
Λάρισα ‘88 -Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση-Ακαδημία Τυρνάβου α.α. 0-3
Ρεπό: Καρυά
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ομορφοχώρι-Τοξότης 1-0
Αμυγδαλή-Ελάτεια 0-1
Στόμιο-Μαρίνος Αντύπας 2-0
Αετόλοφος-Αμπελόκηποι 0-4
Ν. Περιβόλι-Χαραυγή α.α. 0-3
Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):
1. Στόμιο 23-10 18
2. Ελάτεια 15-3 18
3. Αμπελόκηποι 18-5 16
4. Αμυγδαλή 14-7 15
5. Τοξότης 11-7 10
6. Αετόλοφος 16-15 9
7. Μαρίνος Αντύπας 9-16 6
8. Χαραυγή 6-24 6
9. Ομορφοχώρι 8-12 6
*Το Νέο Περιβόλι έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 15:00)
Μαρίνος Αντύπας-Αετόλοφος
Τοξότης-Αμυγδαλή
Χαραυγή -Ελάτεια
Αμπελόκηποι-Ομορφοχώρι
Νέο Περιβόλι-Θερμαϊκός Στομίου α.α. 0-3
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αρμένιο-Ζάππειο 2-2
Ακαδημία Αχιλλέως-Βούναινα 1-4
Βασιλί- Διογένης 1-1
Κρήνη-Μυραϊκός α.α. 0-3
Ρεπό: Τερψιθέα
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Τερψιθέα 19-6 17
2. Αρμένιο 24-8 15
3. Βούναινα 14-9 14
4. Διογένης 12-5 13
5. Βασιλί 13-8 12
6. Μυραϊκός 9-14 7
7. Ζάππειο 14-12 5
8. Ακαδημία Φ. 13-21 4
9. Κρήνη 4-39 0
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 8/1, 15:00)
Διογένης-Τερψιθέα
Βούναινα-Κρήνη
Βασιλί- Ακαδημία Αχιλλέως
Ζάππειο-Μυραϊκός
Ρεπό: Αρμένιο
Α΄ΕΘΝΙΚΗ-ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Τα αποτελέσματα
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου-ΑΕΛ 0-4
Άρης-Γιάννενα 5-0
ΠΑΟΚ- Ελπίδες Καρδίτσας 7-1
Δόξα Δράμας-Τρίκαλα 0-3
Ρεπό: Καστοριά
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. ΠΑΟΚ 32-2 24
2. Τρίκαλα 22-5 18
3. ΑΕΛ 14-3 15
4. Ελπίδες Καρδίτσας 9-10 13
5. Άρης 15-11 12
6. Καστοριά 12-15 9
7. Δόξα Δράμας 9-9 7
8. Γιάννενα 2-27 3
9. Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 1-34 0
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 15:00)
ΑΕΛ-ΠΑΟΚ
Τρίκαλα-Καστοριά
Γιάννενα-Ελπίδες Καρδίτσας
Δόξα Δράμας- Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Ρεπό: Άρης
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ-ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Τα αποτελέσματα
Νηρηίδες Φθίας-Λέοντας Τυρνάβου 0-1
Πιερίδες Μούσες-Τρίκαλα 1-0
Α.Ε. Κούκου-Λαμία 0-1
Ρεπό: Βόλος ΝΠΣ
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Βόλος ΝΠΣ 20-4 12
2. Λέοντας Τυρνάβου 14-3 10
3. Πιερίδες Μούσες 20-9 9
4. Τρίκαλα 7-5 7
5. Νηρηίδες Φθίας 9-5 3
6. Λαμία 1-20 3
7. Α.Ε. Κούκου 1-26 0
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 9/1, 15:00)
Λέοντας Τυρνάβου-Α.Ε. Κούκου
Νηρηίδες Φθίας-Πιερίδες Μούσες
Βόλος-Λαμία
Ρεπό: Τρίκαλα
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…