Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Β΄ΕΘΝΙΚΗ
Τα αποτελέσματα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Τύρναβος 0-0
Εθνικός Γαζώρου-Καβάλα 1-1
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας 2-0
Πιερικός-Ζάκυνθος 2-0
Απόλλων Καλαμαριάς-Νίκη Βόλου 1-3
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ηρακλής 0-1
Αιγινιακός-Βατανιακός 3-0
Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. Κέρκυρα 34-12 43
2. Νίκη Βόλου30-8 35
3. Ηρακλής 24-11 33
4. Αναγέννηση Καρδίτσας 17-12 29
5. Αιγινιακός 27-12 28
6. Εθνικός Γαζώρου 15-14 26
7. Απόλλων Καλαμαριάς 23-21 25
8. Τύρναβος 15-16 24
9. Ζάκυνθος 14-22 22
10. Δόξα Δράμας 10-16 18
11. Πιερικός 11-25 16
------------------------------------------------
12. Καβάλα 13-28 13
13. Αναγέννηση Γιαννιτσών 12-27 9
14. Βατανιακός 10-31 9
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Εθνικός Γαζώρου-Αναγέννηση Καρδίτσας (Δευτέρα 3/2, 18.00)
Τύρναβος-Κέρκυρα (Δευτέρα 3/2, 16.00)
Καβάλα-Πιερικός
Δόξα Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ζάκυνθος-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Νίκη Βόλου-Αιγινιακός
Ηρακλής-Βατανιακός
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Πυρσός Γρεβενών-Δόξα Κρανούλας 1-1
Καστοριά-Οδυσσέας Κορδελιού 4-3
Τηλυκράτης-Κεραυνός Θεσπρωτικού α.α.0-3
Όλυμπος Κέρκυρας Δόξα Πενταλόφου 1-3
Καμπανιακός-Πρέβεζα 2-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Κοζάνη 0-1
ΑΕΛ-Κάστορας 4-0
Θεσπρωτός-Τσαριτσάνη 1-0
Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 47-5 39
------------------------------------------------
2. Τσαριτσάνη 32-14 32
3. Εθνικός Φιλιππιάδας 24-7 28
4. Θεσπρωτός 22-11 27
5. Κοζάνη 23-15 27
6. Καστοριά 25-21 26
7. Καμπανιακός 26-22 24
8.Οδυσσέας Κορδελιού 19-21 22
----------------------------------------------
9. Πυρσός Γρεβενών 18-20 21
10. Δόξα Πενταλόφου 22-19 23
11. Δόξα Κρανούλας 19-23 17
12. Όλυμπος Κέρκυρας 10-34 14
13. Πρέβεζα 20-29 13
14. Κάστορας 10-22 12
15. Κεραυνός Θεσπρωτικού 18-27 12
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Καστοριά-Πυρσός Γρεβενών
Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης
Οδυσσέας Κορδελιού-Όλυμπος Κέρκυρας
Κεραυνός Θεσπρωτικού-Καμπανιακός
Δόξα Πενταλόφου-Εθνικός Φιλιππιάδας
Πρέβεζα-ΑΕΛ
Κοζάνη-Θεσπρωτός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Κάστορας
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νάουσα-Χαλκίδα 2-2
Αμπελωνιακός-Δωτιέας Αγιάς 1-1
Τερψιθέα-Λαμία 1-2
Αχιλλέας Δομοκού-Μακροχώρι 4-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟΚ 1-1
Πυργετός-Λευκάδια 0-1
Ρήγας Φεραίος-Κύμη 0-1
Ρεπό: Τρίκαλα
Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Λαμία 31-17 34
2. Κύμη 16-5 29
3. Λευκάδια 13-4 28
4. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 22-12 27
5. Μακροχώρι 18-16 25
6. Τρίκαλα 16-11 23
7. Δωτιέας Αγιάς 16-13 20
8. Τερψιθέα 18-15 18
--------------------------------------------
9. Νάουσα 24-19 18
10. Ρήγας Φ. 13-18 15
11. Αχιλλέας Δομοκού 16-21 14
12. Χαλκίδα 21-21 13
13. ΑΟΚ 12-19 13
14. Αμπελωνιακός 14-24 10
15. Πυργετός 6-35 0
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Νάουσα-Τρίκαλα
Χαλκίδα-Μαχητής Τερψιθέας
Δωτιέας Αγιάς-Αχιλλέας Δομοκού
Λαμία-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Μακροχώρι-Πυργετός
ΑΟΚ-Ρήγας Φεραίος
Κύμη-Λευκάδια
Ρεπό: Αμπελωνιακός
Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας-Μακρυχώρι 0-0
Απόλλων Λάρισας-Αβέρωφ 5-0
Σμόλικας-Δήμητρα Γιάννουλης 0-2
Μύτικας Καλυβίων/Όλυμπος-Ομορφοχώρι 2-6
Μελιβοία-ΑΕΔ Νίκαιας 0-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-Φαλανιακός 0-1
Καλοχώρι-Ηρακλής Χάλκης 1-0
Βλαχογιάννι-Αργυροπούλι 1-1
Παραπόταμος-Π.Ο.Ε 4-0
Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Δήμητρα Γιάννουλης 56-21 47
-----------------------------------------------
2. Ηρακλής Χάλκης 44-18 41
3. Φαλανιακός 29-16 38
4. Αχιλλέας Φαρσάλων 28-16 37
5. Αβέρωφ 34-31 37
6. Βλαχογιάννι 47-22 37
7. Ηρακλής Λάρισας 34-23 36
8. ΑΕΔ Νίκαιας 37-18 36
9. Μελιβοία 37-31 35
10. Μακρυχώρι 29-35 28
11. Παραπόταμος 37-34 28
12. Απόλλων Λάρισας 26-37 24
13. Καλοχώρι 21-31 24
14. Σμόλικας 23-34 23
15. Αργυροπούλι 24-38 18
------------------------------------------------------
16. Ομορφοχώρι 22-38 16
--------------------------------------------------
17. Μύτικας Καλυβίων/Όλυμπος 33-64 12
18. Π.Ο.Ε 8-62 7
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Μακρυχώρι-Παραπόταμος
Δήμητρα Γιάννουλης-Μελιβοία
Π.Ο.Ε-Απόλλων Λάρισας
Ομορφοχώρι-Σμόλικας
Φαλανιακός- Μύτικας Καλυβίων/Όλυμπος
Ηρακλής Χάλκης-Ηρακλής Λάρισας
Καλοχώρι-Βλαχογιάννι
Αβέρωφ-ΑΕΔ Νίκαιας
Αργυροπούλι-Αχιλλέας Φαρσάλων
Α1 ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Γλαύκη-Αμυγδαλέα 0-0
Δολιχιακός-Αναγέννηση Φαρσάλων 5-1
Δήμητρα Αγιάς-Άγιοι Ανάργυροι 1-5
Νέα Πολιτεία-Νίκη Νίκης 4-1
Ροδιακός-Δαμασιακός 1-5
Τοξότης-Συκούριο 1-2
Βούναινα-Συκέα 1-2
Κουλούρι-Λαρισαϊκός α.α. 0-3
Ραχούλα-Βουκεφάλας 0-2
Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):
1. Άγιοι Ανάργυροι 56-21 51
2. Νέα Πολιτεία 53-16 51
3. Δαμασιακός 68-18 50
------------------------------------------------
4. Γλαύκη 52-27 43
-----------------------------------------------
5. Συκέα 33-29 39
6. Βουκεφάλας 32-21 36
7. Ραχούλα 45-33 35
8. Δολιχιακός 35-29 32
9. Συκούριο 42-31 32
10. Τοξότης 40-30 31
11. Αμυγδαλέα 33-29 29
12. Βούναινα 36-38 28
13. Ροδιακός 17-32 19
14. Δήμητρα Αγιάς 34-58 16
----------------------------------------------
15. Νίκη Νίκης 32-66 15
16. Λαρισαϊκός 14-44 13
17. Αναγέννηση Φαρσάλων 16-49 12
*Ο Άρης Κουλουρίου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα
*Η Νίκη Νίκης έχει έναν μηδενισμό
Επόμενη αγωνιστική (1/2, 15.00)
Αμυγδαλέα-Ραχούλα
Άγιοι Ανάργυροι-Ροδιακός
Βουκεφάλας-Δολιχιακός
Νίκη Νίκης-Δήμητρα Αγιάς
Συκούριο-Νέα Πολιτεία
Συκέα-Γλαύκη
Βούναινα-Κουλούρι α.α. 3-0
Αναγέννηση Φαρσάλων-Δαμασιακός
Λαρισαϊκός-Τοξότης
Β ΈΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ναρθάκι-Ακαδημία Φ. 2-0
Βρυσιά-Ατρόμητοι/Θύελλα 1-0
Κυψέλη-Νέες Καρυές 2-1
Βαμβακού-Πανιώνιος 0-2
Λάρισα ’88-Σταυρός 1-0
Χαλκιάδες-Νέο Περιβόλι 2-1
Αρμένιο-Μελία 2-1
Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Νέες Καρυές 35-16 36
-------------------------------------------------
2. Βρυσιά 37-15 36
-------------------------------------------------
3. Κυψέλη 26-14 33
4. Μελία 38-15 30
5. Αρμένιο 20-16 25
6. Πανιώνιος 23-19 22
7. Ατρόμητοι/Θύελλα 25-23 19
8. Ναρθάκι 21-24 19
9. Χαλκιάδες 19-26 19
10. Νέο Περιβόλι 18-24 17
11. Ακαδημία Φαρσάλων 15-30 15
----------------------------------------------------
12. Λάρισα ’88 21-29 13
------------------------------------------------------
13. Βαμβακού 10-24 11
14. Σταυρός 10-43 10
*Το Ναρθάκι ξεκίνησε με -2 από την περσινή περίοδο
*Ο Πανιώνιος έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Νέες Καρυές-Ναρθάκι
Νέο Περιβόλι-Βαμβακού
Χαλκιάδες-Λάρισα ’88
Ατρόμητοι/Θύελλα-Αρμένιο
Μελία-Ακαδημία Φαρσάλων
Σταυρός-Κυψέλη
Πανιώνιος-Βρυσιά
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Καρυά-Δελέρια 3-0
Σ.Σ. Ραψάνης-Ανθούπολη 2-1
Πελασγιώτιδα-Βερδικούσια 1-2
Γόννοι-Πλατανούλια 1-2
Χαραυγή-Δευκαλίων 7-0
Μεγάλο Ελ/χωρι-Αστέρας Τυρνάβου 3-3
Ακαδημία Τυρνάβου-Δασοχώρι 4-1
Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 59-11 44
-------------------------------------------------
2. Αστέρας Τυρνάβου 49-24 36
-------------------------------------------------
3. Βερδικούσια 45-24 33
4. Δασοχώρι 30-25 28
5. Πλατανούλια 43-34 26
6. Καρυά 26-24 23
7. Γόννοι 30-31 23
8. Πελασγιώτιδα 39-19 23
9. Ανθούπολη 36-30 21
10. Χαραυγή 38-31 20
11. Σ.Σ. Ραψάνης 26-27 20
-------------------------------------------------
12. Μεγάλο Ελ/χωρι 27-31 16
--------------------------------------------------
13. Δελέρια 18-86 7
14. Δευκαλίων Κρανιάς 13-80 0
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 15.00)
Βερδικούσια-Καρυά
Αστέρας Τυρνάβου-Γόννοι
Μεγάλο Ελ/χωρι-Χαραυγή
Ανθούπολη-Ακαδημία Τυρνάβου
Δασοχώρι-Δελέρια
Δευκαλίων-Πελασγιώτιδα
Πλατανούλια-Σ.Σ. Ραψάνης
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Χειμάδι-Καλαμάκι 3-3
Στόμιο-ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου 1-3
Λάρισα 2012-Ομόνοια 4-0
Πρωτέας-Λύκοι 1-2
Μελισσοχώρι-Αιγάνη 3-2
Πουρνάρι-Ελευθεριακός 0-3
Μαρμαρίνη-Ανάβρα 0-1
Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):
1. Ανάβρα 39-14 41
------------------------------------------------
2. ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου 39-11 37
----------------------------------------------
3. Λάρισα 2012 41-21 34
4. Ελευθεριακός 33-22 31
5. Λύκοι 24-20 28
6. Μελισσοχώρι 23-28 28
7. Μαρμαρίνη 28-32 19
8. Στόμιο 26-32 19
9. Πουρνάρι 19-23 18
10. Χειμάδι 30-42 18
11. Ομόνοια 28-41 17
---------------------------------------------
12. Καλαμάκι 29-23 17
----------------------------------------------
13. Αιγάνη 17-33 6
14. Πρωτέας Αχιλλείου 12-46 3
*Ο Πρωτέας Αχιλλείου έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (1/2, 15.00)
Ομόνοια-Χειμάδι
Ελευθεριακός-Πρωτέας
Πουρνάρι-Μελισσοχώρι
ΠΑΕΔ Πλατυκάμπου-Μαρμαρίνη
Ανάβρα-Καλαμάκι
Αιγάνη-Λάρισα 2012
Λύκοι-Στόμιο (2/2, 15.00)
Γ΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μαυροβούνι-Κοιλάδα 3-0
Αμπελιά-Υπέρεια 2-0
Ζωοδ. Πηγή-Μυραϊκός 1-1
Άγιος Γεώργιος-Αμπελόκηποι 0-2
Ελευθεραί-Δίλοφος 4-1
Ρεπό: Χαρά
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Αμπελόκηποι 41-10 34
2. Ελευθεραί 38-11 29
3. Αμπελιά 40-21 27
----------------------------------------------
4. Μυραϊκός 22-15 22
5. Χαρά 23-32 16
6. Υπέρεια 22-31 12
7. Μαυροβούνι 14-17 11
8. Κοιλάδα 19-28 11
9. Δίλοφος 13-21 9
10. Ζωοδ. Πηγή 12-39 7
11. Άγιος Γεώργιος 12-31 5
*Η Κοιλάδα έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (1/2, 15.00)
Αμπελόκηποι-Ελευθεραί
Μυραϊκός-Δίλοφος
Υπέρεια-Ζωοδ. Πηγή
Αμπελιά-Μαυροβούνι
Κοιλάδα-Χαρά
Ρεπό: Άγιος Γεώργιος
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Εθνικός Ολύμπου-Βρυότοπος 0-1
Δυναμό-Μεσοχώρι 4-2
Λιβάδι-Διογένης 1-4
Δομένικο-Γεράνεια 4-1
Δένδρα-Ελασσόνα 2013 2-0
Ρεπό: Δρυμός
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Ελασσόνα 2013 24-7 28
2. Βρυότοπος 27-10 27
3. Διογένης 31-14 25
------------------------------------------------
4. Δένδρα 17-18 21
5. Δρυμός 21-16 18
6. Εθνικός Ολύμπου 21-19 14
7. Δομένικο 21-26 12
8. Λιβάδι 17-28 11
9. Γεράνεια 13-34 9
10. Δυναμό 13-25 9
11. Μεσοχώρι 16-24 -2
*Το Μεσοχώρι έχει έναν μηδενισμό και -10 βαθμούς
*Το Δομένικο έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (2/2, 11.00)
Δρυμός-Δυναμό (1/2, 15.00)
Εθνικός Ολύμπου-Λιβάδι
Μεσοχώρι-Δένδρα
Γεράνεια-Βρυότοπος
Διογένης-Ελασσόνα 2013
Ρεπό: Δομένικο
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Άγιος Θωμάς-Ίκαρος Νεάπολης 1-2
Ευαγγελισμός-Αμυγδαλή 2-2
Καλαρρύτες-Προμηθέας 2-1
Έλαφος-Μελιβοιακός 1-3
Ηρακλής Ομολίου-Ελάτεια (Κυριακή 2/2, 11.00)
Ρεπό: Ιπποκράτης
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Καλαρρύτες 34-9 33
2. Άγιος Θωμάς 29-18 28
3. Ελάτεια 28-13 25
--------------------------------------------------
4. Ιπποκράτης 38-15 24
5. Ίκαρος Νεάπολης 37-18 26
6. Προμηθέας 26-15 18
7. Φλόγα Ευαγγελισμού 22-32 14
8. Μελιβοιακός 35-27 14
9. Έλαφος 10-38 4
10. Ηρακλής Ομολίου 17-31 4
11. Αμυγδαλή 11-74 1
*Ο Α.Ο. Έλαφος ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο
* Ο Ίκαρος Νεάπολης έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς
*Ο Ηρακλής Ομολίου έχει δύο μηδενισμούς και -4 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική (8/2, 15.00)
Ιπποκράτης-Ηρακλής Ομολίου
Αμυγδαλή-Καλαρρύτες
Μελιβοιακός-Ελάτεια
Προμηθέας-Έλαφος
Φλόγα Ευαγγελισμού-Άγιος Θωμάς
Ρεπό: Ίκαρος Νεάπολης
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…