.:: Larisa Goal ::. Μια ανάσα από το φινάλε στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”…
.
alt

alt

alt

alt

17 Απρίλιος 2018

Μια ανάσα από το φινάλε στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”…

alt

Μια ανάσα από το φινάλε στο “ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΟ”…

Και οι μάχες συνεχίζονται στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα «Επιλογές», με τους αυριανούς άσους να προσφέρουν και πάλι δυνατές συγκινήσεις και πλούσιο θέαμα (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε εφηβικό-προπαιδικό).

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Ακαδημία Τυρνάβου (Τετάρτη 18/4, 16:30)

Δαμασιακός/Βλαχογιάννι – Νίκη/Μιχαήλ 1-2

Αμπελωνιακός-Ατρόμητοι/Θύελλα (Τρίτη 17/4, 15:30)


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Τυρνάβου 19-2 24

2. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 23-21 17

3. Ατρόμητοι/Θύελλα 27-18 16

4. Νίκη/Μιχαήλ 16-16 11

5. Δαμασιακός/Βλαχογιάννι 14-29 7

6. Αμπελωνιακός 4-17 0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΑΕΛ- Ακαδημία Γ. Πλίτση/Ομόνοια 1-0

Λαρισαϊκός-Α.Σ. Μπαράζ/Πηνειός (Πέμπτη 19/4, 15:30)

Μακρυχώρι-Νέα Πολιτεία (Τρίτη 17/4, 17:30)

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ 44-4 25

2. Νέα Πολιτεία 27-7 19

3. Ακαδ.Πλίτση-Ομόνοια 19-16 19

4. Λαρισαϊκός 11-14 9

5. Μακρυχώρι 12-34 7

6. Μπαράζ/Πηνειός 6-43 3

7. Γαλήνη 0-6 0

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αβέρωφ - Παναγροτικός Νίκαιας 3-1

Ηρακλής Λάρισας – Ανθούπολη 1-0

Πελασγιώτιδα-Τοξότης (Τρίτη 17/4, 15:30)

Ρεπό: Διογένης

 

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 20-11 21

2. Ανθούπολη 23-15 21

3. Ηρακλής Λάρισας 15-12 20

4. Παναγροτικός Νίκαιας 22-17 19

5.Τοξότης 16-11 14

6. Διογένης 12-23 7

7. Πελασγιώτιδα 12-28 0

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Σμόλικας-Τύρναβος 4-1

Μελιβοία-Αργυροπούλι α.α. 3-0

Ροδιακός-Πανιώνιος α.α. 0-3

 

Η τελική βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Σμόλικας 47-11 25

2. Τύρναβος 2005 23-15 21

3. Μελιβοία 20-15 18

4. Αργυροπούλι 22-25 15

5. Πανιώνιος 17-27 10

*Ο Ροδιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Ελασσόνας / ΠΟΕ - Ακαδημία Τυρνάβου (Τετάρτη 18/4, 18:15)

Δαμασιακός/Βλαχογιάννι – Νίκη/Μιχαήλ 0-9

Αμπελωνιακός-Ατρόμητοι/Θύελλα α.α. 0-3

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Νίκη/Μιχαήλ 48-4 30

2. Ατρόμητοι/Θύελλα 38-12 19

3. Ακαδημία Ελασσόνας / Π.Ο.Ε 19-8 17

4. Ακαδημία Τυρνάβου 17-25 13

5. Δαμασιακός 7-50 6

*Ο Αμπελωνιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΑΕΛ- Ακαδημία Γ. Πλίτση/Ομόνοια 4-0

Λαρισαϊκός-Α.Σ. Μπαράζ/Πηνειός (Πέμπτη 19/4, 17:00)

Μακρυχώρι-Νέα Πολιτεία (Τρίτη 17/4, 16:00)

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ 46-2 25

2. Νέα Πολιτεία 16-2 24

3. Μπαράζ/Πηνειός 15-6 14

4. Λαρισαϊκός 6-18 6

5. Μακρυχώρι 5-33 6

6. Ακαδ. Πλίτση-Ομόνοια 5-29 5

*Η Γαλήνη έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Πελασγιώτιδα (1) - Τοξότης 3-0

Ηρακλής Λάρισας – Ανθούπολη 8-1

Αβέρωφ-Παναγροτικός Νίκαιας 6-1

Ρεπό: Διογένης

 

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 39-3 25

2. Πελασγιώτιδα 30-5 24

3. Αβέρωφ 28-8 24

4. Ανθούπολη 8-27 9

5. Διογένης 7-12 11

6. Τοξότης 8-34 7

7. Παναγροτικός Νίκαιας 7-38 6

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Τσαριτσάνη-Βλαχογιάννι 2-2

Π.Ο.Ε-Ακαδημία Τυρνάβου (2) 3-2

Βερδικούσια-Δολιχιακός 2-7

 

Η τελική βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Τυρνάβου (2) 35-10 24

2. Τσαριτσάνη 31-11 21

3. Ακαδημία Ελασσόνας/Π.Ο.Ε 18-10 15

4. Βλαχογιάννι 22-13 14

5. Δολιχιακός 13-39 7

6. Βερδικούσια 3-40 0

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι (2) - Φαλανιακός 0-5

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) - Απόλλων Λάρισας (2) 2-1

Νίκη/Μιχαήλ (2)-Δήμητρα Γιάννουλης (2) 1-2

Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) – Ακαδημία Ολύμπικ (2) (Τετάρτη 18/4, 16:00)

 

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. Φαλανιακός 49-12 32

2. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (2) 58-11 31

3. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 38-22 19

4. Απόλλων Λάρισας (2) 15-23 14

5. Νίκη/Μιχαήλ 20-33 11

6. Δήμητρα Γιάννουλης (2) 12-44 10

7. Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός (2) 14-34 9

8. Αμπελόκηποι 2-29 3

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Πελασγιώτιδα (2) – ΑΕΛ (2) 0-3

Απόλλων Λάρισας (3) – Ατρόμητοι/Θύελλα (3) 0-5

Ακαδημία Ολύμπικ (3)-Ηρακλής Λάρισας (2) 5-4

Αβέρωφ (2)-Δήμητρα Γιάννουλης 3-1

 

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (2) 49-5 33

2. Δήμητρα Γιάννουλης 39-11 28

3. Ατρόμητοι/Θύελλα (3) 41-26 21

4. Ακαδημία Ολύμπικ (3) 32-32 19

5. Αβέρωφ (2) 21-22 18

6. Ηρακλής Λάρισας (2) 27-41 10

7. Πελασγιώτιδα (2) 3-43 4

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Προμηθέας-Νέα Πολιτεία (2) 6-1

Αμπελόκηποι (1) - Απόλλων Λάρισας 2-0

Ακαδημία Ολύμπικ-Αχιλλέας Φαρσάλων 6-0

 

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. Αμπελόκηποι 34-4 30

2. Ακαδημία Ολύμπικ 29-7 20

3. Απόλλων Λάρισας 30-8 19

4. Αχιλλέας Φαρσάλων 13-12 13

5. Προμηθέας 16-29 13

6. Νέα Πολιτεία (2) 8-40 6

*Η Ακαδημία Αχιλλέως έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Συκούριο-Λέοντες Αρμενίου 6-0

Γόννοι-Μελισσοχώρι (Σάββατο 21/4, 10:30)

Δωτιέας Αγιάς-Καλοχώρι 3-0

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Συκούριο 30-4 26

2. Μελισσοχώρι 16-12 18

3. Γόννοι 23-10 18

4. Δωτιέας Αγιάς 15-16 11

5. Λέοντες Αρμενίου 13-28 8

6. Καλοχώρι 4-31 1

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


Αρθρογραφία

Κορώνα… στο κεφάλι του έχει τη Γιάννουλη!!!

Κορώνα… στο κεφάλι του έχει τη Γιάννουλη!!!

Στα γνώριμα λημέρια της Γιάννουλης επέστρεψε χθες το πρωί ο έμπειρος αμυντικός Θοδωρής Εμμανουήλ για λογαριασμό της 110 Π.Μ. αυτή τη φορά.

Περισσότερα...

Μαζί στο σπίτι, μαζί και στα γήπεδα…

Μαζί στο σπίτι, μαζί και στα γήπεδα…

Εδώ και δεκαπέντε χρόνια ο Βαγγέλης Καραθάνος κοσμεί τα γήπεδα της ΕΠΣΛ με την παρουσία του από το πόστο του διαιτητή και παραμένει στις επάλξεις.

Περισσότερα...

«Μίτσελ» μαζί σου και στον πάγκο!!!

«Μίτσελ» μαζί σου και στον πάγκο!!!

Κώστας Κουτσούκης γνωστός με το προσωνύμιο «Μίτσελ» και Αχιλλέας Κατσιούλης μεγαλούργησαν κατά την κοινή τους θητεία τόσο στη Δήμητρα Αγιάς, όσο και στην Προοδευτική Ανάβρας.

Περισσότερα...