.:: Larisa Goal ::. Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

14 Μάρτιος 2019

Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…

alt

Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…

Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…

 

Β΄ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα

Σπάρτη-Ηρακλής 0-1

ΝΠΣ Βόλος-Τρίκαλα 1-1

Αήττητος Σπάτων-Απόλλων Λάρισας 2-2

Πλατανιάς-Εργοτέλης 1-0

ΑΕ Καραϊσκάκης-Παναχαϊκή 0-1

Ηρόδοτος-ΑΟΧ Κισσαμικός 2-1

Δόξα Δράμας-Αιγινιακός 2-0

Κέρκυρα-Απόλλων Πόντου 0-2


Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):

1. ΝΠΣ Βόλος 41-20 45

2. Απόλλων Λάρισας 30-18 40

3. Παναχαϊκή 21-14 38

4. Απόλλων Πόντου 22-15 36

5. Πλατανιάς 29-16 36

6. Κέρκυρα 21-17 34

7. Εργοτέλης 27-21 31

8. ΑΟΧ/Κισσαμικός 25-20 28

9. Ηρακλής 19-21 27

10. Δόξα Δράμας 22-24 27

11. Καραϊσκάκης 12-22 25

12. Τρίκαλα 17-22 22

13. Αήττητος Σπάτων 17-24 22

14. Ηρόδοτος 15-30 22

15. Σπάρτη 14-28 15

16. Αιγινιακός 17-41 13


Επόμενη αγωνιστική (17/3, 15:00)

ΝΠΣ Βόλος-Σπάρτη

Ηρακλής-Αήττητος Σπάτων

Τρίκαλα-Πλατανιάς (Σάββατο 16/3, 15:30)

Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης

Εργοτέλης-Ηρόδοτος

Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας

ΑΟΧ Κισσαμικός-Κέρκυρα (Σάββατο 16/3, 15:00)

Απόλλων Πόντου-Αιγινιακός


Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Αλμυρός-Πιερικός 0-0


Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):

1. Ολυμπιακός Βόλου 50-10 56

----------------------------------------------

2. Νίκη Βόλου 54-6 56

3. Ιτέα 28-21 35

4. Μετέωρα 31-19 34

5. Θησέας Αγριάς 24-27 30

6. Σέλλανα 24-22 29

7. Τσαριτσάνη 23-27 28

8. Αλμυρός 21-16 28

9. Πιερικός 25-26 25

-------------------------------------------

10. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 22-30 24

11. Στυλίδα 21-42 24

12. Απόλλων Μακρυχωρίου 19-26 24

13. Φωκικός 12-31 13

*Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/3, 15:00)

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σελλάνων

ΑΣ Μετέωρα-Πιερικός

Ιτέα-Αναγέννηση Καρδίτσας α.α. 3-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς

Απόλλων Μακρυχωρίου-Φωκικός

Αλμυρός-ΑΟ Στυλίδας

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου


Α΄ΕΠΣΛ

Τα αποτελέσματα

Κιλελέρ-Π.Ο.Ε 0-1

Αμπελωνιακός-Σμόλικας 0-3

Συκούριο-Δωτιέας α.α. 0-3

Αχιλλέας Φ.-Ηρακλής Λάρισας 0-1

Δαμασιακός-Αργυροπούλι 1-0

Μακρυχώρι-Βλαχογιάννι 0-0

Λάρισα 2012-Τύρναβος 2005 2-3

Φαλανιακός-Αμυγδαλέα 3-0


Η βαθμολογία (21η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 44-12 53

2. Φαλανιακός 38-12 50

3. Σμόλικας 39-19 44

4. Μακρυχώρι 31-17 38

----------------------------------------------

5. Π.Ο.Ε 28-19 36

6. Δωτιέας Αγιάς 26-20 32

7. Αμπελωνιακός 25-18 31

8. Τύρναβος 24-27 28

9. Δαμασιακός 19-19 27

10. Αχιλλέας Φαρσάλων 24-26 27

11.Κιλελέρ 21-27 26

----------------------------------------------

12. Βλαχογιάννι 24-28 24

13. Αργυροπούλι 18-23 22

14. Λάρισα 2012 22-36 19

15. Αμυγδαλέα 21-38 17

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/3, 15:30)

Αμπελωνιακός-Κιλελέρ

Π.Ο.Ε-Συκούριο α.α. 3-0

Σμόλικας-Αχιλλέας Φ.

Δωτιέας-Δαμασιακός

Ηρακλής Λάρισας-Μακρυχώρι

Αργυροπούλι-Λάρισα 2012

Βλαχογιάννι-Φαλανιακός

Αμυγδαλέα-Τύρναβος


Α1 ΕΠΣΛ

Τα αποτελέσματα

Μελισσοχώρι-Δήμητρα Γιάν. 1-2

Μαυροβούνι-Νέα Πολιτεία 1-0

Προμηθέας-Αγ. Ανάργυροι 4-0

Παναγροτικός-Μελιβοία 0-1

Αμπελιά-Βούναινα 1-1

Αβέρωφ-Πύρρος 1-1

Ανάβρα-Νεάπολη 2-0

Μεσοχώρι-Ελευθεραί 0-3


Η βαθμολογία (20η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 49-28 43

2. Αμπελιά 43-17 41

3. Βούναινα 39-17 40

---------------------------------------------

4. Μαυροβούνι 29-17 38

5. Πύρρος 34-17 36

6. Ανάβρα 33-28 32

7. Μελισσοχώρι 24-21 30

8. Προμηθέας 34-36 29

9. Άγιοι Ανάργυροι 37-38 28

10. Ελευθεραί 23-24 28

11. Δήμητρα Γιάννουλης 17-26 24

12. Νέα Πολιτεία 27-30 22

13. Παναγροτικός 20-38 19

14. Μελιβοία 20-44 19

--------------------------------------------

15. Νεάπολη 20-38 16

16. Μεσοχώρι 13-43 6


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 16/3, 15:30)

Δήμητρα Γιάν.-Νέα Πολιτεία

Αγ. Ανάργυροι-Μελισσοχώρι

Μελιβοία-Μαυροβούνι

Βούναινα-Προμηθέας

Πύρρος-Παναγροτικός

Νεάπολη-Αμπελιά

Μεσοχώρι-Αβέρωφ

Ελευθεραί-Ανάβρα


Β΄ΕΠΣΛ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Μύτικας- Στεφαν./Γαλαν. 0-5

Μεγάλο Ελχ/ωρι-Ευαγγελισμός 3-1


Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):

1. Βαλανίδα 31-14 34

2. Δρυμός 43-21 34

3. Α.Π. Ελασσόνας 28-22 30

-----------------------------------------------

4. Βερδικούσια 27-14 28

-----------------------------------------------

5. Ροδιακός 37-16 27

6. Ακαδημία Τυρνάβου 24-11 26

7. Πλατανούλια 31-23 23

8. Συκέα 31-25 22

9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 22-28 16

10. Ευαγγελισμός 17-31 10

11. Μεγάλο Ελ/χωρι 20-49 6

12. Μύτικας Καλυβίων 9-68 3


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/3, 15:30)

Στεφαν./Γαλαν.-Α.Π. Ελασσόνας

Βερδικούσια-Ευαγγελισμός

Ροδιακός-Δρυμός

Συκέα-Πλατανούλια

Μύτικας-Ακαδ. Τυρνάβου

Μεγάλο Ελ/χωρι-Βαλανίδα


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Ναρθάκι-Κρήνη 2-1


Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):

1. Ναρθάκι 42-11 41

2. Βαμβακού 40-8 36

3. Αναγέννηση Φ. 30-13 31

--------------------------------------------

4. Υπέρεια 29-12 30

--------------------------------------------

5. Χαλκιάδες 37-18 24

6. Ζάππειο 23-17 24

7. Βασιλί 29-19 22

9. Κρήνη 34-34 19

8. Μυραϊκός 15-32 18

10. Ακαδημία Αχιλλέως 17-37 10

11. Σταυρός 1-60 1

*Ο Άγιος Γεώργιος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 16/3, 15:30)

Κρήνη-Βασιλί

Βαμβακού-Ζάππειο

Αγ. Γεώργιος-Σταυρός α.α. 0-3

Ακαδ. Αχιλλέως-Αναγέννηση Φ.

Ναρθάκι-Υπέρεια

Μυραϊκός-Χαλκιάδες


5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Αετόλοφος-Λαρισαϊκός 0-5


Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):

1. Πελασγιώτιδα 38-12 36

2. Γλαύκη 37-14 33

3. Γαλήνη 25-11 32

-----------------------------------------------

4. Χάλκη 34-20 31

-----------------------------------------------

5. Λαρισαϊκός 23-12 24

6. Νέο Περιβόλι 26-21 23

7. Ανθούπολη 23-16 23

8. Ομορφοχώρι 25-35 17

9. Ομόνοια 16-26 16

10. Τοξότης 22-26 14

11. Αετόλοφος 23-27 13

12. Χαραυγή 22-47 8

*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 17/3, 11:00)

Αετόλοφος-Γαλήνη

Ομόνοια-Πελασγιώτιδα

Γλαύκη-Λαρισαϊκός

Μπαράζ/Πηνειός-Ν. Περιβόλι α.α. 0-3

Χαραυγή-Χάλκη

Ομορφοχώρι-Τοξότης (Σάββατο, 15:30)

Ρεπό: Ανθούπολη

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


Αρθρογραφία

Έλα τώρα που γυρίζει…

Έλα τώρα που γυρίζει…

Δεν ξέρω αν είναι προεκλογικά τρικ, πάντως υπάρχει κινητοποίηση και μάλιστα μεγάλη αφού η Περιφέρεια κατά κύριο λόγο και ο Δήμος Λάρισας κατ’ επέκταση, ξεκίνησε μια σειρά από διορθωτικές κινήσεις στα γήπεδα του Νομού.

Περισσότερα...

Πατέρα κάλμα, κάλμα!!!

Πατέρα κάλμα, κάλμα!!!

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Πιο χαρακτηριστικός πανηγυρισμός από αυτόν του Κριστιάνο Ρονάλντο που όταν σκοράρει, θέλουν οι άλλοι να σωπάσουν δεν υπάρχει, με την χαρακτηριστική κίνηση του «κάλμα».

Περισσότερα...

Σκληρό φινάλε, γλυκιά αρχή για τον Μάτο…

Σκληρό φινάλε, γλυκιά αρχή για τον Μάτο…

Δυστυχώς η μοίρα επιφύλαξε σκληρό φινάλε για τον χαρισματικό επιθετικό του Σμόλικα, Γιώργο Μάτο καθώς ο σοβαρός τραυματισμός στο γόνατο που αποκόμισε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το Βλαχογιάννι, αποτέλεσε και το κύκνειο άσμα του ως ποδοσφαιριστής.

Περισσότερα...