Άρθρα
Ξανά στην κορυφή ο Δρυμός, η Ραχούλα πήρε το ντέρμπι, μόνη πρώτη η Γαλήνη…
Ξανά στην κορυφή ο Δρυμός, η Ραχούλα πήρε το ντέρμπι, μόνη πρώτη η Γαλήνη…
Ο Κεραυνός Δρυμού έπιασε… στην κορυφή της βαθμολογίας τη Βαλανίδα στον 1ο όμιλο, η Ραχούλα επικράτησε της Μάνδρας στον 4ο όμιλο ενώ η Γαλήνη πήρε κεφάλι στον 5ο όμιλο (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες σε 1ο , 4ο , και 5ο όμιλο).
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα (17/2)
Α.Π. Ελασσόνας-Συκέα 2-1
Ροδιακός-Μύτικας 11-0
Βερδικούσια-Μεγάλο Ελ/χωρι 4-0
Στεφαν./Γαλαν.-Βαλανίδα 1-1
Ευαγγελισμός-Ακαδ. Τυρνάβου 1-1
Πλατανούλια-Δρυμός 1-3
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Βαλανίδα 27-11 31
2. Δρυμός 36-16 31
3. Ροδιακός 35-13 26
4. Βερδικούσια 25-13 25
6. Α.Π. Ελασσόνας 26-20 24
5. Συκέα 31-23 21
7. Πλατανούλια 25-20 20
8. Ακαδημία Τυρνάβου 22-10 20
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 16-27 12
10. Ευαγγελισμός 16-28 9
11. Μεγάλο Ελ/χωρι 15-42 3
12. Μύτικας Καλυβίων 7-52 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/2, 15:00)
Ροδιακός-Α.Π. Ελασσόνας
Συκέα-Βερδικούσια
Μύτικας-Στεφαν./Γαλαν.
Μεγάλο Ελχ/ωρι-Ευαγγελισμός
Βαλανίδα-Δρυμός
Ακαδ. Τυρνάβου-Πλατανούλια
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Λάρισα ’88-Αμπελόκηποι 2-1
Ραχούλα-Μάνδρα 2-0
Διογένης-Δασοχώρι 2-2
Πανιώνιος-Αγ. Θωμάς 3-0
Τερψιθέα-Δένδρα 1-2
Κουτσόχερο-Μαρίνος Αντύπας 3-0
Ρεπό: Ιπποκράτης
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Δένδρα 39-10 35
2. Ραχούλα 26-13 28
3. Πανιώνιος 29-8 28
4. Ιπποκράτης 30-14 27
5. Μάνδρα 26-19 22
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 30-18 20
7. Δασοχώρι 20-19 20
8. Τερψιθέα 16-18 18
9. Λάρισα ’88 15-31 11
10. Διογένης 12-27 10
11. Αμπελόκηποι 13-34 7
12. Μαρίνος Αντύπας 12-37 6
13. Άγιος Θωμάς 15-32 2
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/2, 15:00)
Αμπελόκηποι-Ιπποκράτης
Μάνδρα-Λάρισα 88
Αγ. Θωμάς-Ραχούλα
Δένδρα-Διογένης
Μαρίνος Αντύπας-Πανιώνιος
Κουτσόχερο-Τερψιθέα
Ρεπό: Δασοχώρι
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ν. Περιβόλι-Αετόλοφος 4-1
Χάλκη-Πελασγιώτιδα 2-0
Τοξότης-Γαλήνη 0-3
Ομορφοχώρι-Ομόνοια 3-1
Χαραυγή-Γλαύκη 1-3
Ανθούπολη-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Ρεπό: Λαρισαϊκός
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Γαλήνη 24-8 32
2. Πελασγιώτιδα 31-11 30
3. Γλαύκη 35-11 30
4. Χάλκη 30-20 25
5. Νέο Περιβόλι 25-15 23
6. Λαρισαϊκός 20-11 21
7. Ανθούπολη 18-12 19
8. Ομορφοχώρι 21-33 14
9. Αετόλοφος 23-25 13
10. Τοξότης 18-21 13
11. Ομόνοια 15-25 13
12. Χαραυγή 16-44 2
*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Αετόλοφος-Λαρισαϊκός
Πελασγιώτιδα-Ν. Περιβόλι
Ομόνοια-Χάλκη
Γλαύκη-Τοξότης
Μπαράζ/Πηνειός-Ομορφοχώρι α.α. 0-3
Ανθούπολη-Χαραυγή
Ρεπό: Γαλήνη
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…