Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Β΄ΕΘΝΙΚΗ
Τα αποτελέσματα
Σπάρτη-Παναχαϊκή 2-3
Εργοτέλης-ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0
Απόλλων Λάρισας-Αιγινιακός 3-2
Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου 0-1
Ηρακλής-Κέρκυρα 1-1
ΝΠΣ Βόλος-Δόξα Δράμας 2-1
Αήττητος Σπάτων-Ηρόδοτος 1-1
Πλατανιάς-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0
Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. ΝΠΣ Βόλος 39-12 44
2. Απόλλων Λάρισας 25-15 33
3. Κέρκυρα 19-12 30
4. Πλατανιάς 21-11 28
5. Παναχαϊκή 17-13 28
6. Απόλλων Πόντου 15-12 27
7. Εργοτέλης 23-18 26
8. Ηρακλής 20-17 23
9. Δόξα Δράμας 18-21 22
10. ΑΟΧ/Κισσαμικός 17-15 21
11. Καραϊσκάκης 8-19 18
12. Ηρόδοτος 12-24 18
13. Τρίκαλα 14-19 17
14. Αήττητος Σπάτων 11-20 15
15. Σπάρτη 13-23 14
16. Αιγινιακός 14-35 10
Επόμενη αγωνιστική
(Σάββατο 23/2, 15:00)
Εργοτέλης-Σπάρτη
Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας-Πλατανιάς
(Κυριακή 24/2, 15:00)
ΑΟΧ Κισσαμικός-Τρίκαλα
Αιγινιακός-Ηρακλής
Απόλλων Πόντου-ΝΠΣ Βόλος
Κέρκυρα-Αήττητος Σπάτων
ΑΕ Καραϊσκάκης-Ηρόδοτος
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Σέλλανα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Ιτέα-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού 0-3
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 2-0
Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας-Στυλίδα α.α. 0-3
Θησέας Αγριάς-Φωκικός 3-1
Η βαθμολογία (19η αγωνιστική):
1. Ολυμπιακός Βόλου 48-10 50
2. Νίκη Βόλου 50-6 50
3. Ιτέα 26-18 34
4. Μετέωρα 30-17 33
5. Θησέας Αγριάς 22-24 29
6. Τσαριτσάνη 22-26 26
7. Σέλλανα 21-20 25
8. Πιερικός 25-26 23
9. Αλμυρός 17-15 23
10. Απόλλων Μακρυχωρίου 16-25 21
11. Στυλίδα 18-40 20
12. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 19-28 17
13. Φωκικός 11-28 13
*Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Ιτέα-ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Μετέωρα
Απόλλων Μακρυχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου
Αλμυρός-Πιερικός
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας α.α. 3-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Θησέας Αγριάς
ΑΟ Στυλίδας-Φωκικός
Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Ηρακλής Λάρισας-Κιλελέρ 2-0
Αργυροπούλι-Δωτιέας Αγιάς 0-0
Βλαχογιάννι-Σμόλικας 1-1
Τύρναβος-Π.Ο.Ε 1-1
Αμυγδαλέα-Αμπελωνιακός 2-1
Φαλανιακός-Συκούριο α.α. 3-0
Λάρισα 2012-Αχιλλέας Φ. 2-0
Δαμασιακός-Μακρυχώρι 0-1
Η βαθμολογία (18η αγωνιστική):
1. Φαλανιακός 34-10 46
2. Ηρακλής Λάρισας 41-12 46
3. Σμόλικας 33-17 38
4. Μακρυχώρι 27-16 31
5. Π.Ο.Ε 26-18 30
6. Αμπελωνιακός 24-15 27
7. Κιλελέρ 21-22 26
8. Αχιλλέας Φαρσάλων 20-21 24
9. Δωτιέας Αγιάς 21-20 23
10. Τύρναβος 17-23 22
11. Βλαχογιάννι 22-27 21
12. Δαμασιακός 15-17 20
13. Αργυροπούλι 15-21 19
14. Αμυγδαλέα 18-29 17
15. Λάρισα 2012 19-31 16
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/2, 15:00)
Κιλελέρ-Δωτιέας
Σμόλικας-Ηρακλής Λάρισας
Π.Ο.Ε-Αργυροπούλι
Αμπελωνιακός-Βλαχογιάννι
Συκούριο-Τύρναβος α.α. 0-3
Αχιλλέας Φ.-Αμυγδαλέα
Δαμασιακός-Φαλανιακός
Μακρυχώρι-Λάρισα 2012
Α1 ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάν.-Παναγροτικός 2-0
Προμηθέας-Αμπελιά 2-0
Μαυροβούνι-Αβέρωφ 1-1
Μελισσοχώρι-Ανάβρα 0-2
Νέα Πολιτεία-Ελευθεραί 4-0
Αγ. Ανάργυροι-Μεσοχώρι 4-0
Μελιβοία-Νεάπολη 1-1
Βούναινα-Πύρρος 1-1
Η βαθμολογία (17η αγωνιστική):
1. Αμπελιά 39-14 36
2. Αβέρωφ 44-26 36
3. Βούναινα 36-16 35
4. Πύρρος 30-13 32
5. Μαυροβούνι 23-16 31
6. Ανάβρα 29-26 27
7. Μελισσοχώρι 21-17 27
8. Άγιοι Ανάργυροι 34-30 26
9. Προμηθέας 28-35 23
10. Ελευθεραί 17-22 22
11. Νέα Πολιτεία 27-27 22
12. Δήμητρα Γιάννουλης 15-23 20
13. Παναγροτικός 16-32 16
14. Μελιβοία 17-39 13
15. Νεάπολη 17-34 13
16. Μεσοχώρι 13-35 6
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Προμηθέας-Δήμητρα Γιάν.
Παναγροτικός-Μαυροβούνι
Αμπελιά-Μελισσοχώρι
Αβέρωφ-Νέα Πολιτεία
Ανάβρα-Αγ. Ανάργυροι
Ελευθεραί-Μελιβοία
Μεσοχώρι-Βούναινα
Πύρρος-Νεάπολη
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα (17/2)
Α.Π. Ελασσόνας-Συκέα 2-1
Ροδιακός-Μύτικας 11-0
Βερδικούσια-Μεγάλο Ελ/χωρι 4-0
Στεφαν./Γαλαν.-Βαλανίδα 1-1
Ευαγγελισμός-Ακαδ. Τυρνάβου 1-1
Πλατανούλια-Δρυμός 1-3
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Βαλανίδα 27-11 31
2. Δρυμός 36-16 31
3. Ροδιακός 35-13 26
4. Βερδικούσια 25-13 25
6. Α.Π. Ελασσόνας 26-20 24
5. Συκέα 31-23 21
7. Πλατανούλια 25-20 20
8. Ακαδημία Τυρνάβου 22-10 20
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 16-27 12
10. Ευαγγελισμός 16-28 9
11. Μεγάλο Ελ/χωρι 15-42 3
12. Μύτικας Καλυβίων 7-52 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/2, 15:00)
Ροδιακός-Α.Π. Ελασσόνας
Συκέα-Βερδικούσια
Μύτικας-Στεφαν./Γαλαν.
Μεγάλο Ελχ/ωρι-Ευαγγελισμός
Βαλανίδα-Δρυμός
Ακαδ. Τυρνάβου-Πλατανούλια
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Βασιλί-Ακαδ. Αχιλλέως 4-1
Αγ. Γεώργιος-Ναρθάκι α.α. 0-3
Βαμβακού-Μυραϊκός 2-1
Κρήνη-Χαλκιάδες 1-1
Ζάππειο-Υπέρεια 0-1
Αναγέννηση Φ.-Σταυρός 4-0
Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):
1. Ναρθάκι 37-10 35
2. Βαμβακού 35-7 32
3. Αναγέννηση Φ. 29-12 29
4. Υπέρεια 28-12 26
5. Ζάππειο 21-15 21
6. Χαλκιάδες 34-17 21
7. Βασιλί 25-18 18
8. Κρήνη 30-32 16
9. Μυραϊκός 13-31 14
10. Ακαδημία Αχιλλέως 16-31 10
11. Σταυρός 1-54 1
*Ο Άγιος Γεώργιος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Αγ. Γεώργιος-Βασιλί α.α. 0-3
Ακαδ. Αχιλλέως-Βαμβακού
Ναρθάκι-Κρήνη
Μυραϊκός-Ζάππειο
Χαλκιάδες-Σταυρός
Υπέρεια-Αναγέννηση Φ.
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Στόμιο-Σ.Σ. Ραψάνης 0-1
Χειμάδι-Πυργετός 0-3
Γόννοι-Κουλούρι 2-1
Δίας-Παραπόταμος 1-1
Αιγάνη-Μαρμαρίνη 1-1
Ελάτεια-Καλοχώρι 1-2
Η βαθμολογία (15η αγωνιστική):
1. Κουλούρι 40-14 31
2. Σ.Σ. Ραψάνης 38-15 31
3. Γόννοι 42-20 31
4. Μαρμαρίνη 40-16 28
5. Αιγάνη 30-16 24
6. Πυργετός 33-25 22
7. Χειμάδι 26-40 17
8. Στόμιο 15-25 16
9. Παραπόταμος 19-33 14
10. Καλοχώρι 19-38 10
11. Ελάτεια 17-38 8
12. Δίας 18-55 7
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 2/3, 15:00)
Σ.Σ. Ραψάνης-Πυργετός
Κουλούρι-Στόμιο
Παραπόταμος-Χειμάδι
Μαρμαρίνη-Γόννοι
Καλοχώρι-Δίας
Αιγάνη-Ελάτεια
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Λάρισα ’88-Αμπελόκηποι 2-1
Ραχούλα-Μάνδρα 2-0
Διογένης-Δασοχώρι 2-2
Πανιώνιος-Αγ. Θωμάς 3-0
Τερψιθέα-Δένδρα 1-2
Κουτσόχερο-Μαρίνος Αντύπας 3-0
Ρεπό: Ιπποκράτης
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Δένδρα 39-10 35
2. Ραχούλα 26-13 28
3. Πανιώνιος 29-8 28
4. Ιπποκράτης 30-14 27
5. Μάνδρα 26-19 22
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 30-18 20
7. Δασοχώρι 20-19 20
8. Τερψιθέα 16-18 18
9. Λάρισα ’88 15-31 11
10. Διογένης 12-27 10
11. Αμπελόκηποι 13-34 7
12. Μαρίνος Αντύπας 12-37 6
13. Άγιος Θωμάς 15-32 2
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/2, 15:00)
Αμπελόκηποι-Ιπποκράτης
Μάνδρα-Λάρισα 88
Αγ. Θωμάς-Ραχούλα
Δένδρα-Διογένης
Μαρίνος Αντύπας-Πανιώνιος
Κουτσόχερο-Τερψιθέα
Ρεπό: Δασοχώρι
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ν. Περιβόλι-Αετόλοφος 4-1
Χάλκη-Πελασγιώτιδα 2-0
Τοξότης-Γαλήνη 0-3
Ομορφοχώρι-Ομόνοια 3-1
Χαραυγή-Γλαύκη 1-3
Ανθούπολη-Μπαράζ/Πηνειός α.α. 3-0
Ρεπό: Λαρισαϊκός
Η βαθμολογία (14η αγωνιστική):
1. Γαλήνη 24-8 32
2. Πελασγιώτιδα 31-11 30
3. Γλαύκη 35-11 30
4. Χάλκη 30-20 25
5. Νέο Περιβόλι 25-15 23
6. Λαρισαϊκός 20-11 21
7. Ανθούπολη 18-12 19
8. Ομορφοχώρι 21-33 14
9. Αετόλοφος 23-25 13
10. Τοξότης 18-21 13
11. Ομόνοια 15-25 13
12. Χαραυγή 16-44 2
*Ο Μπαράζ/Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 24/2, 15:00)
Αετόλοφος-Λαρισαϊκός
Πελασγιώτιδα-Ν. Περιβόλι
Ομόνοια-Χάλκη
Γλαύκη-Τοξότης
Μπαράζ/Πηνειός-Ομορφοχώρι α.α. 0-3
Ανθούπολη-Χαραυγή
Ρεπό: Γαλήνη
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…