07 Μαϊ 2011

Και πώς να σωθεί;

alt

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Δε  νοείται για μια  ομάδα σαν τον  Τοξότη να παίζει μια  κατηγορία και  να παρουσιάζεται  φλύαρη και αδιάφορη, σε ένα ματς «φωτιά»  απέναντι σε μια Δήμητρα  Αγιάς που δεν είχε κανένα απολύτως κίνητρο.

Κι  όμως το συγκρότημα του Ηλία Αρβανίτη έδειξε ένα αξιόμαχο σύνολο, στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και επέστρεψε στις νίκες με 2-0 μετά από αρκετό καιρό.

alt

Όσο για τους νεαρούς  παίκτες του Στέλιου  Κορομηλά σε καμία  περίπτωση δεν  έδειξαν την ανάλογη  δίψα και το ανάλογο πάθος για να φτάσουν στη νίκη και πλέον έχουν εναποθέσει όλες τους τις ελπίδες στον Απόλλων Λάρισας μήπως και σώσει την παρτίδα και γλιτώσουν τα χειρότερα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι  ο Τοξότης προσπάθησε να φανεί απειλητικός  έχοντας δύο καλές  στιγμές με τον  Βελλίδη (24΄) και Κολοβό (41΄) χωρίς όμως να τις μετουσιώσει σε γκολ.

alt

Όμως  στην επανάληψη η  Δήμητρα ήταν αυτή που μπήκε πιο  ζωηρά στο ματς και στο 54΄ο Μπατζιανούλης  έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

alt

Τελικά  στο 64΄ο Κατσιούλης έβγαλε μαγική μπαλιά στον Χρήστο Αρβανίτη ο οποίος πέτυχε το 0-1 με άψογο πλασέ, σε μια φάση στην οποία  διαμαρτυρήθηκαν  οι γηπεδούχοι στον κ. Ζήλο γιατί άφησε  το πλεονέκτημα και  δεν καταλόγισε φάουλ  στην αρχή της φάσης  όπως θα μπορούσε κάλλιστα να κάνει.

Και σα να μην έφτανε αυτό για τη λαρισινή ομάδα, τρία λεπτά  αργότερα ο Αλέξης Μπατζιανούλης διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζήλος που  δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα με εξαίρεση τη φάση του 64΄, έχοντας άξιους συμπαραστάτες τους κ.κ. Παπαδημητρίου Χ. και Καρακώστα.

alt

ΤΟΞΟΤΗΣ (Σ. Κορομηλάς): Μπρούτσος, Τσακνάκης, Καραλής  Σ. (75΄Γκουγκουλέτσος), Αποστολάκης, Κολοβός, Καλπίας, Ποπέσκου, Βελλίδης, Παππάς (58΄Τσιανάς Γ.), Μαύρος (58΄Κουσιώρας), Τάκε.

ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΓΙΑΣ (Η. Αρβανίτης): Μάνος, Βαρσάμης, Κασιδούλης, Καψαλός (72΄Ντάφος), Αρβανίτης Χ., Κατσιούλης, Μπατζιανούλης, Θεμελής, Μπλέτσας, Κοιλούκος, Αρβανίτης Ν.