.:: Larisa Goal ::. Ντέρμπι με το «καλημέρα» στα Φάρσαλα…
Ad Here
.
alt

alt

alt

alt

alt

alt<
Περιφερειακό - ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ
22 Αύγουστος 2012

Ντέρμπι με το «καλημέρα» στα Φάρσαλα…

Προβολές: 1906

alt

Ντέρμπι με το «καλημέρα» στα Φάρσαλα…

Παρουσία της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ένωσης και παραγόντων σωματείων, πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετλαρτης στα γραφεία της ΕΠΣΛ η κλήρωση των αγώνων της α΄ φάσης του Κυπέλλου, που θα γίνουν το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Σεπτεμβρίου 2012, με την κληρωτίδα να βγάζει ένα μεγάλο παιχνίδι στα Φάρσαλα ανάμεσα στον Αχιλλέα και τον Κυπελλούχο Αμπελωνιακό.

Οι 60 ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στο θεσμό του Κυπέλλου, χωρίστηκαν από τη Γραμματεία της Ένωσης, με κριτήρια δυναμικότητας και γεωγραφικά, σε 4 ομίλους των 15 ομάδων.


ΤΑ «ΖΕΥΓΑΡΙΑ» ΠΟΥ ΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ:

Με την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε, στην πρώτη φάση του Κυπέλλου κληρώθηκαν τα παρακάτω «ζευγάρια» κατ΄ όμιλο:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Ραχούλας – Βουκεφάλας

Αχιλλέας Φαρσάλων – Αμπελωνιακός

Απόλλων Βρυσιών – Ναρθάκι

Αμυγδαλέα - Μαχητής Τερψιθέας

Αστραπή Ν. Πολιτείας – Νίκαια

Αναγέννηση Φαρσάλων – Ηρακλής Λάρισας

Βούναινα – Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Απόλλων Λάρισας


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΕ Δήμου Πλατυκάμπου – Ομορφοχώρι

Ηρακλής Χάλκης – Δωτιέας Αγιάς

Σ.Φ. Λάρισα 88 – Μελία

Πανιώνιος – Δήμος Αρμενίου

Αστήρ Μελισσοχωρίου – Φιλοκτήτης Μελιβοίας

Φαλανιακός – Δήμητρα Αγιάς

Προοδευτική Ανάβρας – Νέα Νίκη Νίκης

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Αστήρ Ν. Περιβολίου


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Δαμασιακός – Σμόλικας

Δολιχιακός – Βλαχογιάννι

Συκέα – Όλυμπος Λάρισας

Δευκαλίων Κρανιάς – Δόξα Αργυροπουλίου

Άρης Κουλουρίου – Π.Ο. Ελασσόνας

Προοδευτική Βερδικούσιας – Στεφανόβουνο

Ιπποκράτης Λάρισας – Ροδιακός

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Αστήρ Τυρνάβου


4ος ΟΜΙΛΟΣ

Όλυμπος Γόννων – Αετός Μακρυχωρίου

Αβέρωφ – Πυργετός

Δάφνη Γλαύκης – Τοξότης

Σ.Σ. Ραψάνης – Δήμητρα Γιάννουλης

Κίσσαβος Συκουρίου – Ελευθεριακός

Κεραυνός Παραποτάμου – Λαρισαϊκός

Ολυμπιακός Χειμαδίου – Αναγέννηση Καλοχωρίου

Προκρίθηκε άνευ αγώνα: Πελασγιώτιδα


*Σε κάθε όμιλο, μία ομάδα προκρίθηκε στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα. Οι μέρες, ώρες και τα γήπεδα που θα διεξαχθούν οι αγώνες της πρώτης φάσης του Κυπέλλου θα ανακοινωθούν από τη Γραμματεία της Ένωσης τις αμέσως επόμενες μέρες.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt