Μοιρασιά στη Νεάπολη…

Προβολές: 311

alt

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣΛ, με τον Διογένη και τον Δευκαλίωνα Κρανιάς να μένουν στο ισόπαλο 1-1.

alt

Στο παιχνίδι που διεξήχθη στον κάκιστο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Νεάπολης Β΄ και παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι (στην πλειοψηφία φίλοι του Δευκαλίωνα), οι δύο ομάδες μόχθησαν πολύ, διεκδικώντας τη νίκη, με τη μπίλια να κάθεται… τελικά στο «Χ» και τους Κρανιώτες να έχουν τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση της τρίτης θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου.

alt

Όλα έγιναν στο α’ μέρος…

Μόλις στο 8΄το σκορ άνοιξε με πλασέ του Λάμπρου Τρικάλη μετά από προσπάθεια του Κουτσιώρα και απόκρουση του Μητρόπουλου κάνοντας το 0-1.

alt

Και τρία λεπτά αργότερα ο Τσιγάρας φλέρταρε με το δεύτερο γκολ αλλά ο Μητρόπουλος απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.

alt

Ο Διογένης βγήκε στο προσκήνιο και σε δύο περιπτώσεις δεν κατάφερε να βρει δίχτυα με τους Μπουζούκια και Ελευθέρογλου.

alt

Από τη μεριά τους οι Κρανιώτες άγγιξαν το δεύτερο τέρμα με τον Μασγάνη (32΄, 43΄) αλλά Μητρόπουλος και οριζόντιο δοκάρι του στέρησαν τη χαρά αυτή.

alt

Και στην εκπνοή του α΄μέρος, ο Βασίλης Ανυφαντής με ένα εξαιρετικό σουτ έγραψε το 1-1.

alt

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες, κυνήγησαν ένα δεύτερο γκολ, είχαν τις δικές τους καλές στιγμές για να σκοράρουν αλλά το 1-1 διατηρήθηκε ως το τέλος, με σημαντικότερη στιγμή το δοκάρι του Ντούμου στο 68΄.

alt

Η διαιτησία

alt

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Σκάρπας με βοηθούς τους κ.κ. Μπασινό και Μιτή.