27 Σεπτέμβριος 2014

Γραμμένος και τέζα… στο 90φευγα!!!

Προβολές: 1374

alt

Ο Αποστόλης Γραμμένος ήταν το πρόσωπο του αγώνα στην αναμέτρηση στο Βιολογικό καθώς πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στις καθυστερήσεις του αγώνα και χάρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα στη Θύελλα Μεγάλου Ελ/χωριου κόντρα στον Λαρισαϊκό με 1-0.

alt

Αναμέτρηση η οποία κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα με τους Νεοσμυρνιώτες να στέκονται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο α΄μέρος έχοντας μια καλή στιγμή να ανοίξουν το σκορ με τον Μικερτζή.

alt

Στην επανάληψη οι της Θύελλας ισορρόπησαν το ματς και κατάφεραν να κλέψουν… το τρίποντο, ξεκινώντας ιδανικά στο πρωτάθλημα. Ο Λαρισαϊκός ζήτησε πέναλτι στο 80΄σε χέρι αμυντικού.

alt

ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Μ. Μπατσαράς): Πατέτσος, Θεοχαρίδης, Σουνσέου, Γενιτσεφτσής, Κούνδουρος, Ρομολίνο, Μικερτζής (72΄Τζέτζηκας), Κύρκος, Τσιμπουκλής, Ευθυμιάδης, Γιώργης.

alt

ΜΕΓΑΛΟ ΕΛ/ΧΩΡΙ (Σ. Μπόρας): Γιαννάκος, Τάμπλης, Γεωργάκης (85΄Παναγιώτου), Μητούλας Ν., Λυμπίκης Αθ., Παππάς, Βαλιάκος Αθ. (70΄Γκρίμπας), Σαπουνάς, Μήσιος , Ξεφτέρης Η., Γραμμένος Απ.